Voda pod sklem zadních dveří

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
MiraK
Příspěvky: 17
Registrován: 19 zář 2017, 14:27

Voda pod sklem zadních dveří

Příspěvek od MiraK »

Všiml jsem si, že ve žlábku pod sklem v zadních dveřích (ST) zůstává voda. Nerad bych, aby tam ty dveře časem prorezly. Už jste to někdo nějak řešili?
Reklama
 

Uživatelský avatar
westler
Příspěvky: 286
Registrován: 08 dub 2018, 10:46

Re: Voda pod sklem zadních dveří

Příspěvek od westler »

Není to "felicie", tohle má pozink a i kdyby přece jen něco, tak záruka...
Astra K ST, 2018, 1.6T AT
EX Astra H, 2009, 1.6 Easytronic
MiraK
Příspěvky: 17
Registrován: 19 zář 2017, 14:27

Re: Voda pod sklem zadních dveří

Příspěvek od MiraK »

Géčko je taky pozinkované a přesto mi po 10 letech zadní sklo doslova odrezlo. Tam byl ale problém v tom, že voda, která se vysrážela na vnitřní straně skla, zůstavala ve žlábku na vnitřní straně dveří. A sehnat na vrakovišti v roce 2016 zadní dveře bez koroze nebylo vůbec jednoduché.
V tomto případě uvažuji o tom, že spáru vytmelím průhledným silikonem. Zda je i na vnitřní straně místo, kde může stát voda jsem ještě nezjišťoval.
Uživatelský avatar
Joska
Příspěvky: 443
Registrován: 20 črc 2016, 06:31
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Voda pod sklem zadních dveří

Příspěvek od Joska »

Měl jsem géčko narozené roku 2008 prodávané 2017 - pokud vím, zadní dveře byly naprosto v pořádku, a to parkovala většinu života venku. Lemy kol to byla jiná pohádka...

Jinak ten žlábek se mi taky nelíbí, ale to ani prahy - "ti kamínci co lítají od kol taky moc dobroty nenadělají!"
Astra G -1,6 SZR, prostě Barča
Astra K - 1,6 CDTI (81kW) Innovation
MiraK
Příspěvky: 17
Registrován: 19 zář 2017, 14:27

Re: Voda pod sklem zadních dveří

Příspěvek od MiraK »

Měl jsi zkrátka štěstí, že při lepení skla přidali lepidla, které vyplnilo spáru mezi oknem a rámem až po okraj - nevznikl žlábek, ve kterém by stála voda. Když jsem na vrakáči konečně našel dveře bez koroze, tak ty to tak měly.
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: Voda pod sklem zadních dveří

Příspěvek od sladas opc »

Vyplnovat neco silikonem je blbost.. Bude to vypadat priserne a bude se tam drzet vlhkost.. Ten zlabek je bezna vec a nema co reznout ma to i mraky jinych aut
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Interiér a exteriér“