Opel Astra L - zkušenosti od str. 3

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Moderátor
Příspěvky: 551
Registrován: 02 dub 2020, 13:26
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel Astra L - zkušenosti od str. 3

Příspěvek od Astra - R@SAG »

Ahoj, pořád si brousím zuby na Astru L a pomalu dávám dohromady PLUSY / MÍNUSY. Před pár dny jsme byl opět otestovat Astru L kombi a všiml jsme si na Astře L 5dv u zadního kola tohoto (více foto).

Zajímalo by mě, jak se tam drží nečistoty a hlavně co to dělá v zimním období (sníh / led / bláto). Da se to od tam dobře dostat ven. Jak to řešíte atd.
Přílohy
Astra L.jpg
Předešlé vozy: Opel Astra F 1.4 8v - 1992
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v ECOTEC - 2003
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v Twinport - 2006
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
WEB: astra-rasag.cz - vše o Opelech.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Herr Blitz
Příspěvky: 79
Registrován: 24 črc 2023, 11:09
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Opel Astra L - zkušenosti od str. 3

Příspěvek od Herr Blitz »

Safra, to ses nemohl zeptat, když byl všude sníh? :mrgreen:
Teď už se bohužel nepodívám a bohužel si to nevybavuju...
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Moderátor
Příspěvky: 551
Registrován: 02 dub 2020, 13:26
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel Astra L - zkušenosti od str. 3

Příspěvek od Astra - R@SAG »

No napadlo me to az ted jak jsme testoval Kombik, postuipne jsme prosel Astru L a hledal veci co mohu delat trable. Co bude pripadne potreba ihned po koupi resit. No a vsiml jsme si prave tohoto na fotce :D :D :D :D . Zima ještě nekončí, když tak dejte vědět.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1.4 8v - 1992
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v ECOTEC - 2003
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v Twinport - 2006
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
WEB: astra-rasag.cz - vše o Opelech.
Uživatelský avatar
Herr Blitz
Příspěvky: 79
Registrován: 24 črc 2023, 11:09
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Opel Astra L - zkušenosti od str. 3

Příspěvek od Herr Blitz »

Astra - R@SAG píše: 12 úno 2024, 10:23 Zima ještě nekončí, když tak dejte vědět.
Nestraš!!! Já pevně doufám, že už skončila :lol: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Vangeliscz
Příspěvky: 22
Registrován: 20 bře 2018, 19:52

Re: Opel Astra L - zkušenosti od str. 3

Příspěvek od Vangeliscz »

Přátelé, hlásím se víc, než po roce. Nikdy, ale opravdu NIKDY nebourejte s novou Astrou.
Přečtěte si řádky níže, a třeba Vás pobavím:
Bylo to tři týdny poté, co jsem si svoje nové auto vyzvednul u prodejce, když jsem se stal účastníkem dopravní nehody – bylo to nedání přednosti na světelně neřízené křižovatce. Zásah jsem dostal na pravé přední i zadní dveře, střecha byla OK, ale práh byl zasažen taky. Paradoxem bylo, že paní, která nehodu zavinila si na svém Hiluxu otřela šmouhu na nárazníku a tím bylo hotovo.
No, a teď k naprosto tragickému přístupu Stellantisu a naprosto super přístupu prodejce.
Jestli si někdo myslíte, že oprava takové havárie může trvat tak dva měsíce, jste čistě na omylu. Auto se opravovalo přímo u prodejce, který je i smluvním servisem pojišťovny viníka.
Nehoda se stala 15. 4. 2023, v sobotu, a nutno říct, že jsem nikam nepotřeboval jet, prostě jsem se chtěl projet novým autem jen tak.
Předběžná výše ceny opravy byla vyčíslena na 470 000,- Kč, což při ceně nového auta nebyla totální škoda, takže auto se opravovalo. Poškozeny byly tedy přední a zadní pravé dveře (ale skla zůstala v celku), práh, vystřelený sedadlový airbag spolujezdce a hlavový airbag spolujezdce.
Nejprve mě šokovalo, že Stellantis nebyl schopen dodat zadní pravé dveře. Prodejce ze zoufalství kontaktoval sklady ve Francii, Maďarsku, prý i v Kanadě, ale tam by se to ekonomicky nevyplatilo. Když už to byl třetí měsíc, napadlo mě, že si koupím kladivo a zajedu si do Rüsselsheimu ty dveře vykovat sám. A tak to pokračovalo se vším, až se nám na kalendáři objevilo datum 16.11.2023. Prodejce po předchozí domluvě se mnou provizorně opravil roztržený potah sedadla spolujezdce (ale kdyby mi neřekl, že to není nový potah, nepoznal bych to) s tím, že bych mohl zatím auto užívat, protože Stellantis není schopen potvrdit termín dodání potahů. Zde podotýkám, že potahy se musí vyměnit na všech sedadlech, protože horní kožená část byla poškozena od aktivovaných bezp. pásů. Půjčovné náhradního vozu ke dni 16.11.2023 dosáhlo výše 150 750 Kč (tuto částku nebude celou platit viník, ale částečně i Stellantis kvůli neschopnosti dodat díly.
První garančku jsem absolvoval s necelými 4 000 km na tachometru.
No, a dne 4. 6. 2024! jsem byl na finálním dokončení – výměně potahů, čímž je auto definitivně opraveno. Finální cena opravy 530 000 a já mám krásné rok staré auto, ale po bouračce.
Naštěstí se k tomu postavil velmi dobře prodejce, který sám viděl, jaká zoufalá situace je se Stellantisem obecně (museli nakoupit více náhradních aut, protože opravy nových Oplů se běžně natáhnou na 5-7 měsíců). Prodejce mi nabídnul velice příjemnou kompenzaci ve formě kreditu na servisní úkony. Psát sem podrobnosti nebudu, nevím, jestli by si to prodejce přál, je to dohoda mezí ním a mnou.
That´s all folks!
ASTRA L GS Line (1,2 Benzín, AT8)
Uživatelský avatar
Herr Blitz
Příspěvky: 79
Registrován: 24 črc 2023, 11:09
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Opel Astra L - zkušenosti od str. 3

Příspěvek od Herr Blitz »

No zdrávas! :shock: :shock: :shock:
Takže poučení zní - udělat totálku... :(
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Opel Astra L - zkušenosti od str. 3

Příspěvek od Sunman »

tzn. příště nezabrzdit po nárazu zboku ale plyn a do kandelábru na protější straně křižovatky. Další 2-3 airbagy, přední nárazník, maska, kapota, třeba ještě lehce levý blatník, chladič by to mohli jistit?

Kolegyni před léty spadnul na měsíční Astru z přívěsu náklaďáku kontejner se železným odpadem. Naštěstí auto bylo zaparkované u baráku a ona jela právě výtahem dolů když slyšela tu ránu.
Opravovna vyčíslila škodu o 1000 tehdejších Sk méně než cena nového auta a tak to pojišťovna nechala také spravovat. Sice to trvalo asi o měsíc méně než tobě ale do toho auta bych v životě nechtěl sednout...

Ať ti to teda slouží bez dalších nepříjemností.
Uživatelský avatar
Vangeliscz
Příspěvky: 22
Registrován: 20 bře 2018, 19:52

Re: Opel Astra L - zkušenosti od str. 3

Příspěvek od Vangeliscz »

Sunman: Ano, to je fakt. Jenže tahle nová Astra automaticky okamžitě zastaví (automat), zavolá 112, a nejde nastartovat, dokud se to manuálně neodblokuje.
Teď budu vyřizovat kompenzaci za snížení ceny vozu, a snad už to bude pro tentokrát dost.
A díky za přání.
ASTRA L GS Line (1,2 Benzín, AT8)
Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Moderátor
Příspěvky: 551
Registrován: 02 dub 2020, 13:26
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel Astra L - zkušenosti od str. 3

Příspěvek od Astra - R@SAG »

Je tu neěkdo k do v Astře L - subwoofer v kufru, rád bych chtěl vidět, kde je umístěný a podle dokumentace ubere 15lit. zavazadlového prostoru :D . Mohl bych případně poprosit o foto.

- Další věc je, zda se vyplatí příplatek za skleněný povrch displeje Pure Panelu.
- Jak je na tom vyhřívané čelní okno, jaká je viditelnost za jízdy např. slunečném počasí apod.
- Jak je na tom originál navigace a případné aktualizování nových map.

Na Astře J mám ochrané listy v karvě karoserié a při parkování na sídlišti k nezaplacení, jinak bych měl otřiskané dveře s důlky. Jinak jsem v originál příslušenství nikde takové lišty nenašel. Řešil to tu někdo např. neoriginál lištami.

Díky za info.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1.4 8v - 1992
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v ECOTEC - 2003
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v Twinport - 2006
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
WEB: astra-rasag.cz - vše o Opelech.
h4nz3k
Příspěvky: 91
Registrován: 28 srp 2013, 13:32
Bydliště: 59401

Re: Opel Astra L - zkušenosti od str. 3

Příspěvek od h4nz3k »

Vypadá to, že subwoofer je v prostoru pro rezervu:
https://www.astraforums.co.uk/viewtopic.php?t=252
Odpovědět

Zpět na „Astra L“