Jak lze navýšit výkon?

1991-1998

Moderátor: Moderátoři

Yuri
Příspěvky: 3
Registrován: 04 dub 2011, 17:14

Jak lze navýšit výkon?

Příspěvek od Yuri »

Zdravim,mám Opel Astra F 1.6 8V,ročník 1995, poraďte prosím,jak navýšit výkon auta.Předem díky ;)
Reklama
 

Uživatelský avatar
m.artty
Příspěvky: 1031
Registrován: 06 pro 2008, 11:14
Bydliště: Litvínov, občas Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak lze navýšit výkon?

Příspěvek od m.artty »

Nelze.... respektive dalo by se, ale je to velice finančně neefektivní.... důvod navyšování výkonu?
Opel Kadett GSi cabrio ---> Obrázek

Opel Astra 1,7 TD ---> Obrázek
Uživatelský avatar
warhy
Příspěvky: 287
Registrován: 31 led 2009, 16:09

Re: Jak lze navýšit výkon?

Příspěvek od warhy »

Co zkusit sportovní filtr, lepší benzín, aditiva ..... spousta věcí za pár kaček, ale nijak markantně ti to výkon nezlepší, spíš trochu líp pojede :)
Yuri
Příspěvky: 3
Registrován: 04 dub 2011, 17:14

Re: Jak lze navýšit výkon?

Příspěvek od Yuri »

aha,tak diky ;) ,duvod?chcu aby to jelo rychleji :D :D
Uživatelský avatar
Fritol
Příspěvky: 512
Registrován: 25 lis 2008, 00:10
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak lze navýšit výkon?

Příspěvek od Fritol »

tak to prodej a kup si Astru G v 2.0 turbo :) (benzín)
ASTRA-G-2.0 -X20DTL,Hatchback 5dv.1998, ABS,4kotouč,vyhřívany el.zrcátka,centrál,origo lité kola,klima,el okna, dodělany Pal PC, modul zavíraní oken pomocí DO
Diagnostika:op-com v.1.39 (CZ) / Hradec Kralové a okolí
Yuri
Příspěvky: 3
Registrován: 04 dub 2011, 17:14

Re: Jak lze navýšit výkon?

Příspěvek od Yuri »

tak ta by se mi líbila :-)
Uživatelský avatar
m.artty
Příspěvky: 1031
Registrován: 06 pro 2008, 11:14
Bydliště: Litvínov, občas Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak lze navýšit výkon?

Příspěvek od m.artty »

warhy: Ona to není taková sranda. Ono se řekne sportovní filtr, ale chce to ještě stínění, přívod studeného vzduchu, vybrat správnou velikost filtru..... a stejně to nakonec bude k ničemu, když se nebudou dělat další úpravy. Lepší bezín - čemu to pomůže? Motory mají předepsaný benzín na který mají seřízený předstih a se kterým řídící jednotka počítá při míchání směsi.
Aditiva do bezínu - ve 99% případů jen tahák na peníze....ale pokud někdo má zájem o placebo efekt, tak to lépe pojede.

Yuri: 1,6 8v je motor, který celkem hodně vydrží, ale sportovního ducha nemá. Jediné řešení je buď výměna motoru (a s tím spojené problémy při STK, při případné nehodě,...) nebo výměna celého auta ;)

Všeobecně: Pokud chcete někdo upravovat motor, tak v prvním případě ten motor můsí být ve 100% kondici.... jinak to nemá žádný význam.
Opel Kadett GSi cabrio ---> Obrázek

Opel Astra 1,7 TD ---> Obrázek
Uživatelský avatar
Fogi
Příspěvky: 132
Registrován: 20 dub 2010, 10:17
Bydliště: Svatava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak lze navýšit výkon?

Příspěvek od Fogi »

výkon zvýšit lze o 6 poníků..tzn cca 3 koně a ten motor to neustojí. kord 1.6 8V.. to kdybys upravil,tak by tě to stálo nehorázný peníze a snížil by si tomu dojezd o fakt znatelnou dobu a vlastně bys tim udělal uplně jinej skoro novej motor,převodovku,brzdy i podvozek. jestli chceš zvyšovat výkon,kup si nějaký japonský kupéčko ;)
Uživatelský avatar
Argo22
Příspěvky: 168
Registrován: 12 úno 2010, 19:02
Bydliště: Brno

Re: Jak lze navýšit výkon?

Příspěvek od Argo22 »

nebo to samy akorad GSI :D ten motor me silene laka :D ale mam jinsi starosti steou svoji 1,6 8V jako treba ocividne svakajici klika....
misto srdce motor, v gatích sřoubovák a v hlavě jenom ventily.....
Uživatelský avatar
Fogi
Příspěvky: 132
Registrován: 20 dub 2010, 10:17
Bydliště: Svatava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak lze navýšit výkon?

Příspěvek od Fogi »

joo,GSI by mi nevadilo:-) ..ale moje srdce patří japonskejm motorům:-P ..astřinu mam jen proto,že jsem dostal nabýdku,která se neodmítá..ale i k ní chci pak japonce:-) ..ty mam nesmrtelný motory:-)
Odpovědět

Zpět na „Astra F“