Vrzani zadniho kola

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dapos
Příspěvky: 197
Registrován: 15 dub 2011, 15:06
Kontaktovat uživatele:

Vrzani zadniho kola

Příspěvek od Dapos »

Zdar ;)

tim ze my unikla klima , tam musim jezdit z otevrenym oknem a mam dalsi poznatek :D :D

v nizsich rychlostech max do 50kmh my priserne piska (vrze) zadni levy kolo , jak kdyz jedete na stary skladacce....vzpomnel jsem si kdyz jsem daval letni elektrony tak se my na tomto kole tocila ta cast se zavitama pro srouby a musel jsem to sroubovakem srovnat abych tam to kolo vubec upevnil....nevite nekdo co a jak?

diky
Radši čerpadlo u opela za 30 tis. než ukradené auto od koncernu VW.
Reklama
 

Majesty
Příspěvky: 107
Registrován: 01 lis 2008, 17:55
Bydliště: Metropole Libouň (Blaník na dohled)

Re: Vrzani zadniho kola

Příspěvek od Majesty »

Problém bych nejspíš hledal v destičkách. Můžou být přidřené v těch dosedacích plochách. Orezne to a potom hůře chodí a nebo už se blíží jejich opotřebení k nule... Některá auta mají na destičkách takový plíšek a ten před úplným sjetím obložení skřípe o kotouč. Jinak kotouč by měl být přichycený k náboji, většinou bývá normálně jen přitažený jedním šroubkem, ale i když není, kolo se šrouby ho přichytí a drží, takže se určitě nemůže nějak pootáčet nebo tak něco, pokud bys chtěl hledat problém v tom.
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI
(5/2006, 110kw, automat)EX Coupé - The Golden Queen of Majesty
GALERIE
Uživatelský avatar
Dapos
Příspěvky: 197
Registrován: 15 dub 2011, 15:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzani zadniho kola

Příspěvek od Dapos »

tak jsem na to mrknul a mas pravdu...muze mi teda nekdo doporuci desticky i s kotoucema?je toho hodne hlavne na aukru ale polovina jsou cinsky smejdi...
Radši čerpadlo u opela za 30 tis. než ukradené auto od koncernu VW.
Majesty
Příspěvky: 107
Registrován: 01 lis 2008, 17:55
Bydliště: Metropole Libouň (Blaník na dohled)

Re: Vrzani zadniho kola

Příspěvek od Majesty »

Já mám dobrou zkušenost s ATE. Desky i kotouče, žádné pískání, dobře to brzdí a cena celkem slušná. Jinak když koupíš cokoliv od renomované značky (Brembo, apod.), určitě neuděláš chybu. ;) Takové ty neznačkové nebo podezřele levné šmejdy budeš velmi brzy měnit zase, nemluvě o jejich účinku.
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI
(5/2006, 110kw, automat)EX Coupé - The Golden Queen of Majesty
GALERIE
Miro
Moderátor
Příspěvky: 1296
Registrován: 07 lis 2008, 23:55
Bydliště: Rumburk - LOC 50°57'5.428"N, 14°33'25.161"E
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzani zadniho kola

Příspěvek od Miro »

ono zase je tak nějak zbytečné platiti nehorázný pálky za brembo apod. když stejnou práci odvedou vyšší řady Ferodo ;) sam mam na autě desky Ferodo Thermo Quiet a kotouče Ferodo Premiere a nemužu si stěžovat.... i když jsou dost zahřátý tak brzdí velmi dobře
Pohřební služba ANUBIS - Vaše smrt naše živobytí.
Uživatelský avatar
megabeda
Příspěvky: 269
Registrován: 28 kvě 2009, 09:58

Re: Vrzani zadniho kola

Příspěvek od megabeda »

Kup ATE, je to originální díl.... Když půjdeš k Opelu, koupíš krabičku s nápisem GM ale uvnitř je ATE ;-)
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI, Elegance, AFL - Bi-xenon, RDKS, DVD 90 NAVI, CID, PDC, UHP, AHS - originální nezávislé topení EBERSPÄCHER, DWA - Alarm s Dead Lock, Power Tailgate - elektické zavírání 5 dveří, Sklopné tažné zařízení ORIS, MKJ
Miro
Moderátor
Příspěvky: 1296
Registrován: 07 lis 2008, 23:55
Bydliště: Rumburk - LOC 50°57'5.428"N, 14°33'25.161"E
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzani zadniho kola

Příspěvek od Miro »

není náhodou dodavatel do prvovýroby FEBI???
Pohřební služba ANUBIS - Vaše smrt naše živobytí.
Uživatelský avatar
Dapos
Příspěvky: 197
Registrován: 15 dub 2011, 15:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzani zadniho kola

Příspěvek od Dapos »

Radši čerpadlo u opela za 30 tis. než ukradené auto od koncernu VW.
Majesty
Příspěvky: 107
Registrován: 01 lis 2008, 17:55
Bydliště: Metropole Libouň (Blaník na dohled)

Re: Vrzani zadniho kola

Příspěvek od Majesty »

Celkem je taky hodně dávají. Vyzkoušené to nemám, ale nikoho jsem neslyšel, že by si stěžoval.
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI
(5/2006, 110kw, automat)EX Coupé - The Golden Queen of Majesty
GALERIE
Uživatelský avatar
Zeppelin
Příspěvky: 84
Registrován: 09 led 2010, 10:38
Bydliště: Plzeň

Re: Vrzani zadniho kola

Příspěvek od Zeppelin »

Ze značky Breck je mi do breku :) Nešetři na brzdách ani před dovolenou, ty brzdy se fakt nevyplatí... Nejsem v tom teda žádnej odborník, ani tu značku Breck neznám, ale když vidím cenu za čtyři desky 500 říkám si, jestli se platí za materiál nebo za bezpečnost. Zcela chápu potřebu ušetřit, taky jsem musel měnit brzdy, bohužel v době, kdy jsem měl na učtu asi jen deset tisíc, to je horší než před dovolenou :mrgreen: Ale fakt do toho zainvestuj. ATE, Ferodo, Febi... Osobně mam kotouče Febi a desky ATE. Brzdit to brzdí, ale příště bych zvolil jinou kombinaci. Pokud nepřitlačim na pedál, tak mají takovej nenásilnej účinek. Kdybych chtěl ušetřit, radši bych šel do těch nejlevnějších ferodo premier za cca 1500 na předek.
Insignia A Sports Tourer, Flex Ride, 4x4
Ex Vectra C, 1.8 16V (Z18XE), 2002
Odpovědět

Zpět na „VECTRA C – Podvozek a řízení“