technické parametry

2003+

Moderátor: Moderátoři

mtv
Příspěvky: 10
Registrován: 06 úno 2009, 21:46

Re: technické parametry

Příspěvek od mtv »

tak nevim, má to snad 50 litrů, ale žere to jako tank a to se s tim mazlim :evil: :? kombinovaná něco kolem 9l/100. FUJ
Reklama
 

p.patriot
Příspěvky: 7
Registrován: 09 úno 2009, 19:39

Re: technické parametry

Příspěvek od p.patriot »

Uvádějí všechny parametry v autokatalogu na primě: http://www.motortv.cz/autosalon/?strank ... aceni=1957
freez
Příspěvky: 14
Registrován: 08 bře 2009, 15:31
Kontaktovat uživatele:

Re: technické parametry

Příspěvek od freez »

Meriva má opravdu nádrž na 53 litrů, rezerva by měla být 7 litrů a využitelné množství paliva je opravdu někde kolem 45/47 litrů pak už je otázka kdy by došel benzín. Řídit se podle palivoměru je hodně orientační, pokud nemáte palubák a na něm dojezd jak začne "hladové oko" blikat je lepší zajet k benzínce. Pokud máte auto jako nové počítejte s tím že tak do 5tis km se bude spotřeba snižovat, než se auto "zajede". Ta jedna nádrž vydrží opravdu jak komu, nicméně spotřeba 9 litrů pokud není vůz nový je vysoká, pokud majitel nejezdí jako Fernando Alonso, je někde chyba. Mě se zatím po 5 tis. spotřeba usadila někde kolem 6,7 v kombinaci s podílem města tak 70 %. Jak se otepluje, jde to ještě dolu momentálně mám na BC 6,5 s dojezdem 725 km na nádrž.
Meriva je prostě best :-)
www.merivaclub.cz
mtv
Příspěvky: 10
Registrován: 06 úno 2009, 21:46

Re: technické parametry

Příspěvek od mtv »

Vono jezdit v Merivě jako Fernando Alonso dost dobře nejde za prvý je to líný (sice 74 kw, ale někde při 6000 otáčkách) a za druhý to má strašidelný jízdní vlastnosti. Nikdy bych si to nekoupil. Snad jediný plus je prostor a komfort při nastupování a vystupování.Beru to teď jenom tak, že jsme ho prakticky dostali, takže šetřim na pořizovačce. Jinak auto je pravidelně servisovaný a nejezdil s tim žádnej blb,aby bylo zhuntovaný, tak fakt nevim jak je to s tou spotřebou. PC nemam, takže to měřim: "plná-plná" a vypočítám podle ujetých km....
freez
Příspěvky: 14
Registrován: 08 bře 2009, 15:31
Kontaktovat uživatele:

Re: technické parametry

Příspěvek od freez »

Můžu se zaptat s čím si jezdil než si sedl do Merivy ? kolik má ta Meriva najeto ? ono jestli s tím někdo jezdil opravdu klidně a i motor je zajetý spíše "do lína" tak ta 1,6 moc nepojede, i když moje Merivka tedy jak přeleze 3200 ot tak jede velmi slušně, až mě to po přesednutí z mé Astry 100 kw docela překvapilo. Spotřeba 9 litrů v kombinaci je ale dost, res to spíš ukazuje na to že se sautem jezdilo dost na pohodu a ty jí teď víc šlapeš na krk. Můžu vědět co to je "strašidelný jízdní vlastnosti" ? :lol: jinak měření plná : plná je stejně nejlepší, takže v měření chyba nebude.
Meriva je prostě best :-)
www.merivaclub.cz
mtv
Příspěvky: 10
Registrován: 06 úno 2009, 21:46

Re: technické parametry

Příspěvek od mtv »

když vynechám snad všechny škodovky, tak jsem měl renault 19 1724ccm 54kw, nic moc, ale pohodlí, a naposled jsem jezdil kiou sephia 1,6i 59kw, ale táhlo to už odspoda, podvozek byl převzatej z nějaký mazdy a to drželo jak přibitý. Meriva se furt tak nějak naklání. Vono ty jízdní vlastnosti jsou odvozený z konstrukce, to chápu. Ale ten výhled...( no šílenost). Je to možná tim, že mi to auto jako celek nesedí, a že jsem si ho nevybral. :cry: Na druhou stranu můžu bejt rád že mam čim jezdit. Jinak najeto to má asi 57000. Auto, který mi asi nejvíc vyhovovalo byla octávka 19tdi 81kw. Jinak ta kia mi brala taky kolem 9l, ale jezdil jsem jenom město a bylo to rok 94, takže mě to nijak nepřekvapovalo, ale u auta o deset let mladšího se stejnym obsahem bych čekal něco příjemějšího :D
freez
Příspěvky: 14
Registrován: 08 bře 2009, 15:31
Kontaktovat uživatele:

Re: technické parametry

Příspěvek od freez »

Já si myslím, že až se s tím autem sžiješ tak ta spotřeba spadne, co se týká naklánění, tak to je při stavbě karoserie mpv normál že má větší náklon, musím ale říct že ač má to auto větší náklon sedí naprosto perfektně toho se nemusíš bát že bys jí někde urval. Pokud máš standardní obutí 185/60 R 15 sedí to auto fakt super, na ten náklon si zvykneš mě už to ani nepřijde. Co se týče výhledu, tak tam tedy nemůžu říct křivého slova fantazie přehled, někdo si stěžuje na dvojitý sloupek já v tom vidím spíš přínos, navíc ho má téměř každé mpv a u každého modelu jsou lidé kteří na to nadávají a lidé kteří to vychválí. Každopádně si myslím že pokud ti vyhovovala Octa v naftě, tak ti nikdy Meriva nesedne, protože jak se říká Octavia v TDI to je diagnóza :lol: :lol: :lol:
Meriva je prostě best :-)
www.merivaclub.cz
mtv
Příspěvky: 10
Registrován: 06 úno 2009, 21:46

Re: technické parametry

Příspěvek od mtv »

To vono to drží, to jo ;) spíš, že to "skáče" ne uskakuje, ale na nerovnostech...do toho mi mlátí zadní plato, chybí tam doraz a netroufám si jít do opela zeptat se co to stojí... :) Ten sloupek: trochu jsem narost a i když mám sedačku uplně dole, tak se do stran koukám přesně přes ten spoj :? Ale abych pořád jenom "neurážel" , tak mě překážej ve všech autech i středový zrcátka :D no snad si zvyknu.
freez
Příspěvky: 14
Registrován: 08 bře 2009, 15:31
Kontaktovat uživatele:

Re: technické parametry

Příspěvek od freez »

Tak já narostl taky trošku víc do vejšky :D no a trošku i do šířky :D ale v Merivě tedy ani s dvěma metry a 130 kg nemám problém ;) hlavně vystupování a nastupování je super, když lezu do Astry to je hnus oproti Merivě. Pravda je že auto má "tvrdší podvozek" no ten špunt nebude tak drahej , to zkus v Opelu poptat ;) Tak ať se ti dobře jezdí :)
Meriva je prostě best :-)
www.merivaclub.cz
mtv
Příspěvky: 10
Registrován: 06 úno 2009, 21:46

Re: technické parametry

Příspěvek od mtv »

Tak se s Vámi loučím, merivu s radostí vracím a přecházim na fórum Renault. Doufám, že budu mít lepší zkušenosti s lagunou, než jsem měl s Merivou.
Odpovědět

Zpět na „Meriva“