GTS nejde zhasit zadní světla

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Lazak
Příspěvky: 129
Registrován: 14 úno 2010, 17:34
Bydliště: Petrovice u Karviné
Kontaktovat uživatele:

GTS nejde zhasit zadní světla

Příspěvek od Lazak »

Zdravím, dneska se mi objevil zajímavý problém. Po zamčení auta, nebo jen zavření dveří a pohasnutí vnitřního osvětlení se mi rozsvítí zadní světla a osvětlení značky. Zkoušel jsem vnitřní osvětlení manuálně vypnout, ale taky to nepomohlo. Zkoušel jsem různé varianty zamykání dveří, kufru atd...nakonec jsem musel na dnešní noc odpojit baterku. Nemáte někdo tipa nebo zkušenost co s tím?

Lazak
Vectra C GTS 2.2DTI 10/2003
Grand Scénic fórum
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hellborn
Příspěvky: 284
Registrován: 25 říj 2010, 09:30
Bydliště: Želechovice okres Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: GTS nejde zhasit zadní světla

Příspěvek od Hellborn »

Nemáš zaplej blinkr? Tuším, že pokud necháš blinkr na jednu nebo druhou stranu, zůstane i po zavření auta svítit parkovačka.
1) Frontera 2,2 DTL
Uživatelský avatar
TomC20LET
Příspěvky: 471
Registrován: 19 kvě 2011, 23:40
Bydliště: Orlová okr. Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: GTS nejde zhasit zadní světla

Příspěvek od TomC20LET »

popřípadě zkus porušat s vypínačem světel
Autoservis, Pneuservis, Diagnostika, CNC, 3D Print


INSIGNIA A 1.6i Turbo Sports Tourer 147kw 2009
VECTRA B 2,2i 16V Sport Caravan 114kw 2001
VECTRA B 2,2i 16V Caravan 108kw 2001
Uživatelský avatar
Lazak
Příspěvky: 129
Registrován: 14 úno 2010, 17:34
Bydliště: Petrovice u Karviné
Kontaktovat uživatele:

Re: GTS nejde zhasit zadní světla

Příspěvek od Lazak »

EE páčku blinkru nemám zaplou, navíc kdyby byla svítí i přední parkovačky :-( Se spínačem světel to nebude taky mít nic bych řekl. Ty zadní světla se rozsvítí když auto třeba zamknu a pohasne vnitřní osvětlení interiéru. Zkoušel jsem jej vypnout ručně a taky se to hned rozsvítí.
Vectra C GTS 2.2DTI 10/2003
Grand Scénic fórum
Uživatelský avatar
TomC20LET
Příspěvky: 471
Registrován: 19 kvě 2011, 23:40
Bydliště: Orlová okr. Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: GTS nejde zhasit zadní světla

Příspěvek od TomC20LET »

tak mě napadá jestli to parkuješ venku bych zkusil vysušit auto, dát do tepla atd.. ted bylo dost mokro a něco mohlo zvlhnout.. pak diagnostiku zkusit..
Autoservis, Pneuservis, Diagnostika, CNC, 3D Print


INSIGNIA A 1.6i Turbo Sports Tourer 147kw 2009
VECTRA B 2,2i 16V Sport Caravan 114kw 2001
VECTRA B 2,2i 16V Caravan 108kw 2001
Uživatelský avatar
Zeppelin
Příspěvky: 84
Registrován: 09 led 2010, 10:38
Bydliště: Plzeň

Re: GTS nejde zhasit zadní světla

Příspěvek od Zeppelin »

Lazak, kdysi se mi stalo něco podobného, svítil mi kufr a SPZka. Vyndal jsem (a ted z hlavy nevím jaké) relé z motorového prostoru, v manuálu bylo myslim jako zadní elektrická část. Po vyndání nešel zámek kufru, v podstatě jsem odpojil přívod elektřiny do zadní části auta a druhý den ráno jsem ho píchnul zpátky a už to nesvítilo. Zkus to tak, možná máš v autě duchy a ti pak utečou, nebo to může mít spojitost s CIMkem, protože jak všichni ví, tenhle krám má nasvědomí každou elektronickou chybu v autě, protože propojuje veškerou elektroniku.
Insignia A Sports Tourer, Flex Ride, 4x4
Ex Vectra C, 1.8 16V (Z18XE), 2002
Uživatelský avatar
Lazak
Příspěvky: 129
Registrován: 14 úno 2010, 17:34
Bydliště: Petrovice u Karviné
Kontaktovat uživatele:

Re: GTS nejde zhasit zadní světla

Příspěvek od Lazak »

No teď jsem se v tom trochu kopal, OP Com mi ukazuje chybu B1690-06 nízké napětí vnitřního zrcátka nebo přerušený obvod a B3720-06 Zadní stěrač, nízké napětí nebo přerušený obvod. Po vymazání to stejně udělá to samé. Na noc jsme měl odpojenou baterku, ale nepomohlo. Teď jsem přišel na jednu věc a to, že jak ručně zapnu osvětleni vepředu na stropě a zamknu auto, tak zadek nesvítí a je OK. Prozatímně jsem to pořešil tedy tak, že jsem z toho stropního světla vyndal dvě žárovky, nechal jsem to zaplé a zadek nesvítí. Nesvítí mi ale ani interiér. Pořád lepší než odpojovat baterku. Ale asi bych to viděl na nějakou souvislost s tím stropním osvětlením. Pojistky jsem taky koumal a jsou OK. Preventivně jsem je i vyndal a opět nandal... Chjo, ta elektrika to je na prd. Uvítám další rady.

Lazak
Vectra C GTS 2.2DTI 10/2003
Grand Scénic fórum
Uživatelský avatar
Zeppelin
Příspěvky: 84
Registrován: 09 led 2010, 10:38
Bydliště: Plzeň

Re: GTS nejde zhasit zadní světla

Příspěvek od Zeppelin »

Která světla ti konkrétně svítí? Zkus z pojistkovky u řidiče vyndat pojistku pro CIMko, měla by být podle manuálu asi jako Sloupek řízení, něco v tom smyslu (zkouším pátrat v paměti). Aspoň by se tím dala vyloučit chyba CIMu, protože jak jsem psal, i když se to může zdát být nemožné, má tohle nastarost, ostatně díky špatnému CIMu mi občas přestanou fungovat boční blinkry (ty malé na blatnících).
Insignia A Sports Tourer, Flex Ride, 4x4
Ex Vectra C, 1.8 16V (Z18XE), 2002
Uživatelský avatar
Lazak
Příspěvky: 129
Registrován: 14 úno 2010, 17:34
Bydliště: Petrovice u Karviné
Kontaktovat uživatele:

Re: GTS nejde zhasit zadní světla

Příspěvek od Lazak »

Svítí zadní světla + osvětlení SPZ.
Vectra C GTS 2.2DTI 10/2003
Grand Scénic fórum
Uživatelský avatar
Zeppelin
Příspěvky: 84
Registrován: 09 led 2010, 10:38
Bydliště: Plzeň

Re: GTS nejde zhasit zadní světla

Příspěvek od Zeppelin »

Zkoušel jsi tu pojistku? Vidíš, zapomněl jsem se kouknout do manuálu, která to přesně je... Nebo ještě jinak, zhaslo to při zamčení?
Insignia A Sports Tourer, Flex Ride, 4x4
Ex Vectra C, 1.8 16V (Z18XE), 2002
Odpovědět

Zpět na „VECTRA C – Autorádia + navigace + elektronika“