Voda v motoru

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 785
Registrován: 09 úno 2009, 21:08
Bydliště: Brozany u Pardubic

Re: Voda v motoru

Příspěvek od denny »

rendy404 píše:Je jasný že nevydrží to co nová :( .....no uvidíme co zjistí ten můj mechanik :/
Dej si dolu do podpisu alespoň typ motoru.Pak se tu lépe radí a někdo ti může pomoci třeba nějakými použitými díly.
Reklama
 

rendy404
Příspěvky: 6
Registrován: 04 úno 2012, 11:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Voda v motoru

Příspěvek od rendy404 »

Tak jsem dal na radu Tom20clet a překvapivé a zároveň moc děkuju dolil jsme vodu utřel měrku a voda i po 12 hodinách pořád je nikam neodtéká sice jsem ještě nikam nejel takže nevím jestli to po nastartování nikam neuteče ale kdyby tam někde díra byla tak by to asi odteklo že ? .......Ale nejde mi do hlavy kam se ta voda po tom co jsem jsem popisoval na začátku poděla to mě dost zajímá jestli někdo ví co se mohlo odehrát prosím o radu.....jinak díky moc všem je to dobré když někdo dokáže poradit
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1812
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Voda v motoru

Příspěvek od Colommbo »

Nevím, jestli dokážu poradit, spíš asi zkazím radost, ale radu TomaC20LET bych chápal jako otřít měrku, dolít chladící kapalinu a NASTARTOVAT, případně ZKUSIT PROJET do provozní teploty kapaliny. Bo při vypnutém motoru a takovémto dolití vody není v chladícím okruhu žádný tlak vyvolaný čerpadlem a vzrůstající teplotou kapaliny, proto zcela evidentně kapalina nikam neutíká a hladina v nádržce drží. Třeba při pouhé netěsnosti chladícího systému (hadice apod.) je zcela běžné, že kapalina při jízdě nebo zastavení a běžícím motoru uniká a to i po jeho vypnutí a přestane teprve když se tlak v soustavě vyrovná s hodnotou tlaku okolního vzduchu, což je stav právě teď po naplnění. Je mi to moc líto, ale zatím bych nejásal... :(
W124 E320 R6 Coupé 1994
Uživatelský avatar
TomC20LET
Příspěvky: 471
Registrován: 19 kvě 2011, 23:40
Bydliště: Orlová okr. Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Voda v motoru

Příspěvek od TomC20LET »

přesně tak to bylo myšleno, bez nastartování a zahřátí to namá žádný smysl, ona případná prasklina v hlavě se může rozevřít až po zahřátí motoru..
Autoservis, Pneuservis, Diagnostika, CNC, 3D Print


INSIGNIA A 1.6i Turbo Sports Tourer 147kw 2009
VECTRA B 2,2i 16V Sport Caravan 114kw 2001
VECTRA B 2,2i 16V Caravan 108kw 2001
rendy404
Příspěvky: 6
Registrován: 04 úno 2012, 11:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Voda v motoru

Příspěvek od rendy404 »

Tak jsem to teda zahřál projel kousek na klasickou teplotu a voda zůstala takže je to v pořádku ale kam mi ta kapalina utekla když se mi to stalo to mi hlava nebere nevíte někdo ?
Uživatelský avatar
TomC20LET
Příspěvky: 471
Registrován: 19 kvě 2011, 23:40
Bydliště: Orlová okr. Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Voda v motoru

Příspěvek od TomC20LET »

je možné že jsi měl zavzdušněný system a někde byla bublina a nebo ti může pomalu téct radiator topení, popřípadě se sekl termostat a voda se vytlačila ven přes víčko či jinou netěsnost..

jinak nekoukej jen na hladinu vody ale i na olej jestli se nezvedá hladina popřípadě jestli motor nekouří více než obvykle v těchto mrazech..
Autoservis, Pneuservis, Diagnostika, CNC, 3D Print


INSIGNIA A 1.6i Turbo Sports Tourer 147kw 2009
VECTRA B 2,2i 16V Sport Caravan 114kw 2001
VECTRA B 2,2i 16V Caravan 108kw 2001
rendy404
Příspěvky: 6
Registrován: 04 úno 2012, 11:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Voda v motoru

Příspěvek od rendy404 »

to jsem zapoměl zmínit cestu kdy se mi to stalo mi vůbec to topení netopilo tak to bylo asi někde zmrzlé jj samozřejmě že jsem hladinu oleje sledoval ta je dobrá :) takže to bude asi dobré :) za chvilu jedu pryč tak to pořádně odzkouším :)
Uživatelský avatar
TomC20LET
Příspěvky: 471
Registrován: 19 kvě 2011, 23:40
Bydliště: Orlová okr. Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Voda v motoru

Příspěvek od TomC20LET »

pokud to netopilo tak to bylo určitě zamrzlé nebo zavzdušněné
Autoservis, Pneuservis, Diagnostika, CNC, 3D Print


INSIGNIA A 1.6i Turbo Sports Tourer 147kw 2009
VECTRA B 2,2i 16V Sport Caravan 114kw 2001
VECTRA B 2,2i 16V Caravan 108kw 2001
Uživatelský avatar
pitrs130
Příspěvky: 131
Registrován: 07 pro 2010, 09:05

Re: Voda v motoru

Příspěvek od pitrs130 »

Přes tuhle zimu zamnou bylo asi 6 lidí že mají emulzi a že jim zmizela chl. kapalina, ta emulze je ve vysokých mrazech normální pokud neujedeš po nastartování cca 100km tak se ti motor orosí i uvnitř, ale tam se to nemá kam odpařit tak kondenz stéká po bloku do oleje, k tý vodě, přes léto každý určitě dolije do chlad. okruhu nějakou kapalinu buď destilku nebo fridex z autokely za pář kaček, a protože je léto tak bod tuhnutí kapaliny nikdo neřeší, pak přijdou tuhé mrazy a kapalina tvoří krystalickou břečku, jako první tam kde je ve slabých vrstvách, takže chladič a radiátor topení, čerpadlo to nedokáže protlačit, chladič nechladí a topení netopí, tak stoupá teplota a voda uniká přepoušťákem pod auto, spousta lidí koukne do bandy s vodou -> voda nikde, někoho napadne že je v háji těsnění pod šiškou, koukne na olej a tam je emulze. Pokud už ti voda nemizí tak emulze zmizí nebo už zmizela ;)
VB 1.6 16v 1998 74kW X16XEL
Odpovědět

Zpět na „Vectra B“