Opel Vectra C Pomoc, Pomoc !!!

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Johhny5
Příspěvky: 43
Registrován: 07 úno 2012, 21:52
Bydliště: Pardubice

Opel Vectra C Pomoc, Pomoc !!!

Příspěvek od Johhny5 »

Zdravím, chtěl bych Vás požádat o radu na co se kouknout.. Včera se mně u Vektřičky kočičky rozsvítily 2 žlutý kontrolky (ABS, Protiskluz), když jsem šláp na brzdu, tak se z gum kouřilo, takže ABS nejde ! :cry: Diagnostiku doma nemám, tak jsem se Vás chtěl zeptat, na co by jste mně poradili se podívat, protože na první pohled je vše O.K.... Moc Vám děkuju :)
Opel Vectra 2.2 DTI
Suzuki GSX-R 750 K7
Reklama
 

Uživatelský avatar
antharis
Příspěvky: 74
Registrován: 14 črc 2011, 10:42
Bydliště: Praha

Re: Opel Vectra C Pomoc, Pomoc !!!

Příspěvek od antharis »

Zkusil bych zkouknout čidla abs. Nemyl si to náhodou ? Co měli naši Oct I tak tam se tohle stávalo po projetí kaluže - někam vlítla voda a vyřadila oba systémy.. Jinak bych ještě zkusil odpojit baterku, případně odpojit jednotku ABS - je to černá krabička kousek od baterky. Zkouknout kontakty, připojit a připojit baterku a uvidíš..
Vectra 1.9 CDTi 2005 / CD 30 MP3 / bi-xenon / 17" Irmscher Spectra Sport Line / Irmscher křídlo a maska
Uživatelský avatar
Mirpie
Příspěvky: 354
Registrován: 03 led 2011, 10:57
Bydliště: JM kraj

Re: Opel Vectra C Pomoc, Pomoc !!!

Příspěvek od Mirpie »

zaprvé nechápu, co to dělá v inzerci a zadruhé lepší název si tomu dát nemohl? Pomoc tu potřebuje 90% přispěvovatelů, takže přemýšlet nad názvem a umístění.....A pak, je tu tlačítko hledat, tkaže neža založíš nové téma, zkus se aspon mrknout, jestli se to tu už neřešilo, jako že toto ano.
Omega Caravan 2.2 (Z22XE) Elegance 2001
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1812
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Opel Vectra C Pomoc, Pomoc !!!

Příspěvek od Colommbo »

Máš recht, Mirpie - správně měl napsat SOS, SOS!!! :lol: Poradit neumím, ale jinak s tebou souhlasím a ve všem, jenže to je asi problém všech podobných fór, že lidi někdy přemejšlej (pakliže vůbec) až dodatečně... :?
W124 E320 R6 Coupé 1994
Uživatelský avatar
Johhny5
Příspěvky: 43
Registrován: 07 úno 2012, 21:52
Bydliště: Pardubice

Re: Opel Vectra C Pomoc, Pomoc !!!

Příspěvek od Johhny5 »

Jéé, tak se na mě nezlobte, já už to nikdy neudělám... :( Ale tak pro mě za mě to třeba smažte, když jste mně krom jednoho kulový poradili... :D
Opel Vectra 2.2 DTI
Suzuki GSX-R 750 K7
alzafir
Příspěvky: 129
Registrován: 22 dub 2012, 20:50
Bydliště: Ostrava

Re: Opel Vectra C Pomoc, Pomoc !!!

Příspěvek od alzafir »

Jako ve většině případů, nejdřív auto nech napíchnout na diagnostiku, ať víš, po čem jít.
Jinak je to hledání ještě horší než jehly v kupce sena. Ale tu bys našel :P
Zafira 2,2DTi Elegance 2005, Y22DTR, Diag. OP COM (EN v.1.39)
adam09
Příspěvky: 374
Registrován: 01 led 2009, 23:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel Vectra C Pomoc, Pomoc !!!

Příspěvek od adam09 »

kontaktuj uživatele denny ten diag má i dokonce se servisem s ním to vyřešíš
Opel Astra coupe bertone 2,2 16V
DIAGNOSTIKA OPEL Kladno,PRAHA kdyby tak SZ
Náhradní díly nové i starší na OPEL
Uživatelský avatar
lubaan
Příspěvky: 255
Registrován: 10 črc 2009, 17:52
Bydliště: okres Klatovy

Re: Opel Vectra C Pomoc, Pomoc !!!

Příspěvek od lubaan »

Univerzální návod pro všechny,kterým se rozsvítí kontrolka signalizující jakoukoliv chybu: vstaňte od počítače,vemte auto na diagnostiku a budete vědět hned.Sice to bude něco stát,ale budete mít hned jasno.

Takhle u počítače se těžko radí,těch příčin může bejt při složitosti tohohle auta spousta.Jen systém ABS a ESP má něco kolem stovky chybových kódů a pokud chybu nezjistíš diagnostikou,je to jen střílení naslepo,který nikam nevede.
Insignia B ST 2,0CDTI 125kW 2019
Zafira B 1,8i 103kW 2008
Peugeot 307 1,6HDI 80kW 2005
Bylo:
Vectra C Caravan Sport 1,9CDTI 110kW 2005
Astra F Caravan 1,7TD 50kW 1997
Omega A Limousine 2,0i 85kW 1986
Škoda 105M 1986
Uživatelský avatar
Zeppelin
Příspěvky: 84
Registrován: 09 led 2010, 10:38
Bydliště: Plzeň

Re: Opel Vectra C Pomoc, Pomoc !!!

Příspěvek od Zeppelin »

I když už je to teda v inzerci... :D
Je možné, že je někde zoxidovaný konektor (pomůže malý pilník, šroubovák, kontox), jako už se to spoustě lidem na VC stalo. Je to konektor propojující kablík ABS vedoucí z ložiska kola a kabel vedoucí z podběhu. Ale jak už ti tu někteří psali, chce to vyčíst chyby jednotky ABS, a tam třeba budeš mít napsáno třeba High Voltage Left Front Wheel a pak to bude znamenat, že máš s největší pravděpodobností zoxidovaný konektor za levým předním kolem. Ale znova... Napřed vyčti závady a pak řeš dál.

Btw. ale jestli nemáš v dosahu diagnostiku, tak postupně sundej každé kolo a cvičně pročisti ty konektory (viz http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php? ... c&start=40)
Insignia A Sports Tourer, Flex Ride, 4x4
Ex Vectra C, 1.8 16V (Z18XE), 2002
Uživatelský avatar
Mike.S
Příspěvky: 249
Registrován: 01 lis 2008, 22:47
Bydliště: Slovácko - Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel Vectra C Pomoc, Pomoc !!!

Příspěvek od Mike.S »

téma přesunuto do (snad) správné sekce - VC jsem odhadoval pouze podle fotky v avataru :roll: taky sis mohl dát do podpisu Vectra C ;)
Old cars:
Škoda 120L
Škoda Felicia Combi LXi

Actual car:
Obrázek
..........Holden Zafira|1.8 16V|Z18XE|by Mike.S.........
Odpovědět

Zpět na „VECTRA C – Podvozek a řízení“