prasklá pružina na přední nápravě

Moderátor: Moderátoři

fenca007
Příspěvky: 156
Registrován: 05 kvě 2011, 20:29

prasklá pružina na přední nápravě

Příspěvek od fenca007 »

Tak se mi bohužel stala častá závada na vektrách a to že mi praskla přední pružina.budu to muset spravit to je jasné,ale proč se to děje tak často na těchto autech?

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Opel Vectra combi 1.9 CDTI,110kw,r.v 2006,verze cosmo
Reklama
 

Uživatelský avatar
m.artty
Příspěvky: 1031
Registrován: 06 pro 2008, 11:14
Bydliště: Litvínov, občas Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklá pružina na přední nápravě

Příspěvek od m.artty »

Šetří se kde se dá a je dost možné, že jdou při návrhu pružin na takové hodnoty, že je to nahraně... a potom když víc mrzne, tak je to hned. 2 roky zpět, jsme měnili zadní pružiny na otcově Omeze (obě prasklé), letos jsem měnil já na Astře (obě prasklé) a aby jsme nebyli jen u Opelů, cca 14 dní zpět jsme zvednul Vito na hever... jedna zadní prasklá. Ty auta nejsou přetěžovaný, jen prostě jezdí a používají se.
Opel Kadett GSi cabrio ---> Obrázek

Opel Astra 1,7 TD ---> Obrázek
fenca007
Příspěvky: 156
Registrován: 05 kvě 2011, 20:29

Re: prasklá pružina na přední nápravě

Příspěvek od fenca007 »

Tak to je mazec.Je pravda ze se začalo šetřit úplně všude a když jsem četl recenzi na novou octavií 3 tak mne úplně dostalo že kvůli úspoře ji udělali na zadní nápravě místo viceprvku vlečnou nápravu :-o koukal jsem jako puk. co s toho že od nového roku jsou všechny auta s esp,ty vibrace do karoserie třeba na kostkách musí být znát a to neříkám nic o tom ze to nedostalo tapec na haupnu nad motorem:-(šulí nás ten wolcvagen.ale ty pružiny stejně budu muset koupit.
Opel Vectra combi 1.9 CDTI,110kw,r.v 2006,verze cosmo
Uživatelský avatar
milhauzz
Příspěvky: 303
Registrován: 04 kvě 2011, 13:17
Bydliště: Šumava

Re: prasklá pružina na přední nápravě

Příspěvek od milhauzz »

Před týdnem se mi to stalo taky ;) ,objednal jsem novou a soused kterej má servis mi tam pak novou natlačil lisem,jinak to tam jde pěkně na shit a už několikrát jsem viděl jak to borce málem zabilo a vystřelilo to ven. Demontáž cca 30 min a zpátky taky,jde to v pohodě,povolíš 2 šrouby na těhlici,pak ten jeden co je ta tyčka,pak nahoře v motoru 3 šroubky,odpojit hadičky a tlumič máš venku.
Nechápu taky proč mi to prasklo :shock:
Přílohy
20130504_123110.jpg
Insignia 118 kW ST, automat
fenca007
Příspěvky: 156
Registrován: 05 kvě 2011, 20:29

Re: prasklá pružina na přední nápravě

Příspěvek od fenca007 »

milhauzz píše:Před týdnem se mi to stalo taky ;) ,objednal jsem novou a soused kterej má servis mi tam pak novou natlačil lisem,jinak to tam jde pěkně na shit a už několikrát jsem viděl jak to borce málem zabilo a vystřelilo to ven. Demontáž cca 30 min a zpátky taky,jde to v pohodě,povolíš 2 šrouby na těhlici,pak ten jeden co je ta tyčka,pak nahoře v motoru 3 šroubky,odpojit hadičky a tlumič máš venku.
Nechápu taky proč mi to prasklo :shock:
Ty jo mazec :o na výmněnu si netroufnu,ale mám super mechanika,tak si s tím určitě poradí.Ale už delší dobu uvažuji o výměně zadních tlumičů a pružin,tak asi půjdu do výměny celého odpružení podvozku.samozdřejmně žádné sportovní úpravy typu snížovaní ale klasika.Mám skvělého dodavatele náhradních dílů,kde se ušetří nezanedbatelná částka tak se zeptám a asi do toho půjdu.Ale povím ti Milhaus že to u tebe prasklo teda monstrózně.Jak ti to prasklo tak se to vyhodilo kolem tlumiče?A když jsi to nechával měnit,tak jenom jednu nebo do páru obě?
Naposledy upravil(a) fenca007 dne 08 kvě 2013, 18:02, celkem upraveno 1 x.
Opel Vectra combi 1.9 CDTI,110kw,r.v 2006,verze cosmo
P.S.
Příspěvky: 468
Registrován: 28 říj 2009, 20:33
Bydliště: Karlovarsko

Re: prasklá pružina na přední nápravě

Příspěvek od P.S. »

já si to měnil na Bčku sám Cčko bude to samý nic na tom neni jen musíš mít stahováky na ty pružiny ty koupíš do 4rech stovek :idea: a měnil sem jen tu co praskla 8-)
VB 1.6 16V 74 KW 1996 -ex
škoda octávie combi 1.9 TDI 81KW
škoda octávie combi 1.6 SR 74 KW
fenca007
Příspěvky: 156
Registrován: 05 kvě 2011, 20:29

Re: prasklá pružina na přední nápravě

Příspěvek od fenca007 »

Zkusím vygooglit jak na to a pak zhodnotím jestli na to mám nebo ne :D kluci dělám rekonstrukce,takže stavebničina a spravování auta nechám asi mechanikovi,ale neříkám že to nezkusím ;)
Opel Vectra combi 1.9 CDTI,110kw,r.v 2006,verze cosmo
Uživatelský avatar
milhauzz
Příspěvky: 303
Registrován: 04 kvě 2011, 13:17
Bydliště: Šumava

Re: prasklá pružina na přední nápravě

Příspěvek od milhauzz »

Večer jsem normálně přijel,zaparkoval do garage,všechno OK,ráno chci vyjet a už když jsem vyjížděl,tak hrozný rány z prostoru kola u spolujezdce,říkám,co to je,jakoby mi mělo každým okamžikem vypadnout kolo. Vyjedu ven a koukám blatník leží uplně na kole,celý to bylo spadnutý,takže mi bylo jasný která bije.
Nejsem taky žádnej mechanik,ale tohle fakt dá každej. Tak samozřejmně,že jedna strana je ted tvrdší,hodně jsem to pak projížděl a jízdní vlastnosti v pohodě. Někdo říká,že bych měl udělat i druhou,jinej zase,že ne. Ale ještě hodím asi geometrii pro sichr.

Dělá se to pak bud stahovákama,nebo i kurtama jsem to viděl,ale jak říkám,soused má na to přímo takovej lis malej,takže v pohodě. Hlavně to nesmí pak vyletět,jinak z tebe bude Žižka :-)
Insignia 118 kW ST, automat
Uživatelský avatar
m.artty
Příspěvky: 1031
Registrován: 06 pro 2008, 11:14
Bydliště: Litvínov, občas Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklá pružina na přední nápravě

Příspěvek od m.artty »

Stahováky na pružiny a žádnej problém. Hlavně to pak dobře složit zpět. Každopádně určitě měnit obě, pružina se během používání unavuje a pak když jedna bude mít za sebou 200 tisíc a druhá bude nová, tak každá funguje jinak.... a stejně ta nevyměněná za chvíli taky praskne.
Opel Kadett GSi cabrio ---> Obrázek

Opel Astra 1,7 TD ---> Obrázek
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1811
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: prasklá pružina na přední nápravě

Příspěvek od Colommbo »

jj, jak píše m.artty, pružiny se mění (stejně jako třeba tlumiče, brzdové kotouče, destičky apod.) vždy na obou stranách, jest to párový orgán. Samosebou záleží na rozhodnutí a momentálních fin. možnostech každého soudruha a pokud se udělá jen ta bolavá strana, je to furt lepčí než jezdit s pochroumaným. Ale odpověď na otázku, zda měnit v páru, zní ANO. ;)
W124 E320 R6 Coupé 1994
Odpovědět

Zpět na „VECTRA C – Podvozek a řízení“