Ohřátí

Moderátor: Moderátoři

Fatal
Příspěvky: 7
Registrován: 17 kvě 2013, 16:28

Ohřátí

Příspěvek od Fatal »

Zdravím všechny,

mám Opel Vectra 1.8, 16V, r.v. 1999 nějakej edici 100+. Chci se zeptat, když je zima a mrzne, nemám šanci auto ohřát. Teplota vystoupá jen těsně nad modrou hladinku. Pokud ale auto stojí a je nastartovaný, teplota vzroste. Po rozjetí jde zase teplota dolů těsně nad modrou linku.

Ale v létě se zase teplota pohybuje normálně mezi 90-100 stupni. Nikdy jsem ale neslyšel, že by mi běžel chladič.

V čem je problém, chlapi?

Díky za odpověď.
Reklama
 

Fatal
Příspěvky: 7
Registrován: 17 kvě 2013, 16:28

Re: Ohřátí

Příspěvek od Fatal »

Joo a taky mi během dvou dnů ruply obě přední žárovky. Je to normální? Byli tam jenom celou zimu... :-)
vectra11
Příspěvky: 138
Registrován: 27 úno 2013, 21:13
Bydliště: Severní Morava

Re: Ohřátí

Příspěvek od vectra11 »

Víš co je termostat?
Vectra B,Z18XE,LPG,Diagnostika OP-COM+LPG Stag4
Fatal
Příspěvky: 7
Registrován: 17 kvě 2013, 16:28

Re: Ohřátí

Příspěvek od Fatal »

Ano vím. Stačí napsat - Je to termostat a né se mě tak blbě zeptat. Sorry, že nejsem automechanik, proto jsem se sem přišel zeptat, žejooo..
vectra11
Příspěvky: 138
Registrován: 27 úno 2013, 21:13
Bydliště: Severní Morava

Re: Ohřátí

Příspěvek od vectra11 »

Sorry,ale jak se říká - na blbou otázku,blbá odpověď. Kdyby jsi použil vyhledávání,jistě bys našel.
Navíc pokud se ptáš na celkem běžný problém,mající celkem logické řešení,nemůžu vědět,že víš co je termostat ;)
Vectra B,Z18XE,LPG,Diagnostika OP-COM+LPG Stag4
Fatal
Příspěvky: 7
Registrován: 17 kvě 2013, 16:28

Re: Ohřátí

Příspěvek od Fatal »

Asi takhle, můj obor je ekonomika, marketing, management. Autům nerozumím. Vím, co je termostat, zhruba vím, jak funguje.. Takže chápu správně, že vyměněním termostatu se to spraví?
vectra11
Příspěvky: 138
Registrován: 27 úno 2013, 21:13
Bydliště: Severní Morava

Re: Ohřátí

Příspěvek od vectra11 »

Ano,je to vysoce pravděpodobné.
Vectra B,Z18XE,LPG,Diagnostika OP-COM+LPG Stag4
Fatal
Příspěvky: 7
Registrován: 17 kvě 2013, 16:28

Re: Ohřátí

Příspěvek od Fatal »

Děkuji :-)!
JohnyDee
Příspěvky: 22
Registrován: 04 srp 2009, 15:14

Re: Ohřátí

Příspěvek od JohnyDee »

Jojo jasnej termostat. Určitě ale vyměnit co nejdřív. Zvyšuje to spotřebu a když tomu budeš dávat takříkajíc na prdel, tak ti dřív nebo později foukne těsnění. ;)
Fatal
Příspěvky: 7
Registrován: 17 kvě 2013, 16:28

Re: Ohřátí

Příspěvek od Fatal »

Těsnění je taky právě už v řiti :-D. Ehm, který přesně těsnění? Vydává to divnej zvuk, jakože to někde fouká.. Budu to objednávat, tak který přesně a konkrétně? Díky moc!
Odpovědět

Zpět na „Vectra B“