Vectra B výměna motoru benzin 1,6 16v za diesel 1,7TD

Moderátor: Moderátoři

Miro
Moderátor
Příspěvky: 1296
Registrován: 07 lis 2008, 23:55
Bydliště: Rumburk - LOC 50°57'5.428"N, 14°33'25.161"E
Kontaktovat uživatele:

Re: Vectra B výměna motoru benzin 1,6 16v za diesel 1,7TD

Příspěvek od Miro »

nedokážeš pochopit, že ten ropák je uplně jiný auto :shock: :shock: komplet elektroinstalace, koplet palivovej system.... čerpadlo v nadrži u ropy není ma svoje u motoru ;)
Pohřební služba ANUBIS - Vaše smrt naše živobytí.
Reklama
 

583radek
Příspěvky: 13
Registrován: 16 zář 2013, 19:47

Re: Vectra B výměna motoru benzin 1,6 16v za diesel 1,7TD

Příspěvek od 583radek »

To chápu že je to jiný ale já vše k tomu mám.Má čerpadlo v nádrži píšou přečerpávací.
Uživatelský avatar
Mirpie
Příspěvky: 354
Registrován: 03 led 2011, 10:57
Bydliště: JM kraj

Re: Vectra B výměna motoru benzin 1,6 16v za diesel 1,7TD

Příspěvek od Mirpie »

postupně budeš narážet na tisíc podproblémů, jak zde bylo uvedeno (palivový systém, jiná převodovka, spojka, závěsy motoru, poloosy, elektroinstalace, atd.) a nakonec i kdybys to z nervů šedivej dotáhl do konce a natočil to a jelo by to, tak narazíš legislativně. Budeš potřebovat novej techničák, STK, emise....
Mnohem levněji na peníze, čas i nervy vyjde varianta to svoje prodat koupit a diesel.
Omega Caravan 2.2 (Z22XE) Elegance 2001
583radek
Příspěvky: 13
Registrován: 16 zář 2013, 19:47

Re: Vectra B výměna motoru benzin 1,6 16v za diesel 1,7TD

Příspěvek od 583radek »

lidi neblázněte mám obě auta naftu i s papírama tak v čem je problém z benzina zůstane jen kasle na kolech vyměním pera a zbytek je stejnej. Papírově výměna karoserie povolení od opla mám tak o co jde?Takhle už jsem dělal forda,a několik mercedesů a nikdy to nebyl problém akorát mě strašilo to čerpadlo v nádrži když říkáte že tam není tak nevidím problém ani v elektrice.
Uživatelský avatar
Mirpie
Příspěvky: 354
Registrován: 03 led 2011, 10:57
Bydliště: JM kraj

Re: Vectra B výměna motoru benzin 1,6 16v za diesel 1,7TD

Příspěvek od Mirpie »

jistě, máš-li obě kompletní auta, tak to fakticky znamená tu benzinovou očesat skoro až na karoserii a ty komponenty z dieselu tam naskládat jak ve výrobě. Máš-li kompletní palivové vedení včetně nádrže, filtrů, atd. z dieselu, tak nemusíš mít strach z toho, že diesel nemá podávací čerpadlo v nádrži, ale až na motoru přímo ve vstřikovacím čerpadle.
Ale než tohle vše dělat, tak to fakt raději obě auta obětuji na díly a koupím něco pojízdného (a vyměním ty díly, které mám lepší), případně lehce bouraného (opravíš karoserii či podvozek), nebo nepojízdného (a přehodíš jen motor) a pořád to vyjde méně pracněji.
Omega Caravan 2.2 (Z22XE) Elegance 2001
Uživatelský avatar
warhy
Příspěvky: 287
Registrován: 31 led 2009, 16:09

Re: Vectra B výměna motoru benzin 1,6 16v za diesel 1,7TD

Příspěvek od warhy »

Jenže ty komponenty z dieselu tam nepůjdou právě napasovat jak ve výrobě budeš muset dělat i změny na karoserii, od uchycení hadiček převrtávání úchytů atd, což nebude na chvíli,ale pokud máš čas tak to dokupy asi dáš,ale bude to časově náročný.
583radek
Příspěvky: 13
Registrován: 16 zář 2013, 19:47

Re: Vectra B výměna motoru benzin 1,6 16v za diesel 1,7TD

Příspěvek od 583radek »

Pánové přestavba je ve finále a potřeboval bych pár rad.1. jak funguje žhavení?vím o relé co je nad brzdovým válcem ale co jej ovládá a vypíná?Potřeboval bych schéma zapojení nemáte někdo? 2.Nemohu nikde zjistit který kabel vede k teploměru v přístrojové desce-ta zůstala z benzína a dále ještě otáčkoměr taky nemám kabel oba kabely v mot.prostoru.Předpokládám že by to mohlo jít přes řídící jednotku motoru tak jestli někdo opět nemá schéma nebo neví kterej kablík dovnitř nebo ven jestli je to nějak značený.3.jednotka motoru je pouze na motor?pokud ji komplet vyhodím ovlivní to něco jiného?A ještě kde ji v autě najdu? Jinak vše ostatní je ok motor běží auto jede jen tyto drobnosti.Žhavení jsem se dočetl že je u těcto motoru dost složité a komplikované tak asi dám z forda malé jednoduché a hlavně stopro funkční. Tak kdyby jste někdo věděl ty 2 káble na teplomě a otáčkoměr už nevím které to byli.
marty14
Příspěvky: 56
Registrován: 27 led 2011, 17:31

Re: Vectra B výměna motoru benzin 1,6 16v za diesel 1,7TD

Příspěvek od marty14 »

Radku všem jsi vytřel zrak.Všichni ti to vymlouvali,ale myslím že jsi byl rozhodnutý než jsi se začal ptát jak na to.Fandím ti.
vectra c 1.9cdti 88kw 2005 kombi
Miro
Moderátor
Příspěvky: 1296
Registrován: 07 lis 2008, 23:55
Bydliště: Rumburk - LOC 50°57'5.428"N, 14°33'25.161"E
Kontaktovat uživatele:

Re: Vectra B výměna motoru benzin 1,6 16v za diesel 1,7TD

Příspěvek od Miro »

až uvidim foto a vrčící auto tak budu mít možná vytřenej zrak :lol:
Pohřební služba ANUBIS - Vaše smrt naše živobytí.
Uživatelský avatar
ernst
Příspěvky: 633
Registrován: 23 črc 2011, 16:18
Bydliště: Mikulov -Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vectra B výměna motoru benzin 1,6 16v za diesel 1,7TD

Příspěvek od ernst »

nemožný to není, ale pak až to bude někdo opravovat.....
Astra F 1,6 8v původně 52kW (X16SZ) r.v.1995
Odpovědět

Zpět na „Vectra B“