Zavirani kufru - nefukcni tlacitko

Návody, opravy, rady, tipy

Moderátor: Moderátoři

Ludek
Příspěvky: 4
Registrován: 07 zář 2012, 13:48

Zavirani kufru - nefukcni tlacitko

Příspěvek od Ludek »

Ahoj,
prosim o radu:
Prestalo mi fungovat tlacitko na elektricke zavirani kufru (ze zacatku stacilo opakovane zmacknout a pak odeslo uplne). Jedna se o vnitrni tlacitko, na vnitrni strane dveri od kufru - slouzi pouze k zavirani. Bude to jednouchy spinac, ktery bude stat par korun a bude se dat sehnat nekde na ebay...
problem je, ze nikde nemuzu najit zadnou specifikaci o jaky typ spinace se jedna.

Nemate nekdo s tim zkusenosti - jaky typ spinace to je? pripadne kde bych se mohl poohlednout?

Nechci ject do autorizovaneho servisu a nechat tam 3tisce za vymenu... mozna tam stejne budu muset, ale rad bych mel alespon predstavu kolik takova vec stoji :(

Dekuji za pomoc
Ludek
Reklama
 

matko007
Příspěvky: 4
Registrován: 14 srp 2013, 19:15

Re: Zavirani kufru - nefukcni tlacitko

Příspěvek od matko007 »

Zdravím ťa. Presne takýto problém s tlačítkom som mal aj ja. Okrem iných problémov je riešenie tohoto úplne jednoduché............tlačitko som vybral rozobral prečistil a nastriekal kontoxom, a už mi to bez problémov funguje cca 6 mesiacov.
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Zavirani kufru - nefukcni tlacitko

Příspěvek od Sunman »

táto závada sa prejaví asi na každej po 2-och sezónach v špine a blate. Proste prach a blato sa dostane pod membránu. Poznáš to tak, že dva týždne sa kufor nedá otvoriť len občas - to je signál že s tým treba niečo urobiť.
Je to práca na 30min.
matko007
Příspěvky: 4
Registrován: 14 srp 2013, 19:15

Re: Zavirani kufru - nefukcni tlacitko

Příspěvek od matko007 »

Sunman píše:táto závada sa prejaví asi na každej po 2-och sezónach v špine a blate. Proste prach a blato sa dostane pod membránu. Poznáš to tak, že dva týždne sa kufor nedá otvoriť len občas - to je signál že s tým treba niečo urobiť.
Je to práca na 30min.


JJ Sunman to je pravda , no on sa pýtal na opravu vnútorného tlačítka.....
Inman45
Příspěvky: 8
Registrován: 08 lis 2013, 15:28

Re: Zavirani kufru - nefukcni tlacitko

Příspěvek od Inman45 »

Ahoj,

tak došlo i na mě. Je někde nějaký návod, jak se dostat ke spínači co slouží k otevírání kufru (mezi osvětlením RZ).

Díky
S.M-A-RT
Příspěvky: 10
Registrován: 03 úno 2012, 11:16

Re: Zavirani kufru - nefukcni tlacitko

Příspěvek od S.M-A-RT »

Nám se pokazilo jak vnitřní, tak vnější. Vnější bylo rovnou vyměněno v servisu, na něj byla přímo svolávačka, že byla vadná série (zkus se poptat v servisu). Potom začalo blbnout i vnitřní, tam nic takového nebylo, prý jedině výměna asi za dvojku. Takže se tlačítko vypáčilo ven, pak to bylo jen do sebe zacvakaný, stačilo rozebrat, očistit kontaktní plošky (uvnitř nejsou žádné plíšky a pérka, jen gumová membrána jako mají ovladače dálkového ovládání u televize), složit a funguje bezchybně. Otázka max. hodinky i s demontáží.
Opel Insignia Cosmo Combi
118kW CDTi
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Zavirani kufru - nefukcni tlacitko

Příspěvek od Sunman »

rozobraté som mal vonkajšie tlačítko len na Vectre nie na Insignii.
Tam stačilo jemne skrutkovačom "vypáčiť" gumennú membránu, ktorá bráni vode a blatu dostať sa do spínača. Potom je už vidieť priamo spínací mechanizmus - vyčistil, vložil membránu opatrne naspäť a funguje dodnes.

na Insignii keďže je to leasing som to nechal vymeniť.
memphissk
Příspěvky: 1
Registrován: 15 lis 2014, 20:41

Re: Zavirani kufru - nefukcni tlacitko

Příspěvek od memphissk »

Ahojte,
viete mi dat radu ako vycistit to vonkajsie tlacitko na Insignii ST? Treba dat dole vnutorny tapacir kufra a povolit tam nejake skrutky najprv, alebo je to mozne z vonksej strany nejak vypacit? Nerad by som to zlomil :-)
Dakujem za info
Uživatelský avatar
Hardy
Příspěvky: 63
Registrován: 15 dub 2016, 08:38
Bydliště: Malacky / Humenné

Re: Zavirani kufru - nefukcni tlacitko

Příspěvek od Hardy »

Ide jednoducho vylupnuť von a netreba nič rozoberať. Teda pokiaľ ho nechceš odpojiť aj s konektorom.
Moje autá:
- Astra Coupé Turbo 2.0T (Z20LET) - EDS Stage 1 (250ps, 400NM)
- Insignia A HB 2.0CDTi (B20DTH 125kw) AT6 - rv.2016
- Insignia ST OPC (2.8T V6, 265kw - Stage 1) MT6 - rv.2010
Nemlub
Příspěvky: 3
Registrován: 25 kvě 2017, 22:04

Re: Zavirani kufru - nefukcni tlacitko

Příspěvek od Nemlub »

Řeším stejný problém.Našel jsem toto:
https://www.youtube.com/watch?v=d9WZLjMjSi4
Odpovědět

Zpět na „INSIGNIA – Jak na to“