tece chladic

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
lafry
Příspěvky: 13
Registrován: 06 srp 2014, 21:22

tece chladic

Příspěvek od lafry »

Ahoj,

zniceho nic se mi zacalo objevovat pod autem louze... Po mensim zkoumani jsem nasel odkud to tece... Na strane k motoru je na chladici neco jako plastovej bilej sroub, ze ktereho mi tece voda.... viz foto. Rad bych se zeptal, jestli nekdo nevi k cemu to je a zda se to da nejak vymenit. V opelu mi rekli, ze by se mel vymenit cely chladic, tak si rikam, zda by nepomohlo nejaky lepidlo a dobre ruce mechanika. Jedine co vim, tak se to nema utahovat, ze pry se to serve a hned z kapek bude proud.
Přílohy
20140810_214039.jpg
Reklama
 

lafry
Příspěvky: 13
Registrován: 06 srp 2014, 21:22

Re: tece chladic

Příspěvek od lafry »

lafry
Příspěvky: 13
Registrován: 06 srp 2014, 21:22

Re: tece chladic

Příspěvek od lafry »

Tak jsem kontaktoval Auto-Staiger a po domluve po telefonu a poslani fotek se zjistilo, ze je to odvzdusnovaci sroub z chladice, ktery se da vymenit. Nyni jsem koupil novy za 280kc a zkousim jestli to tece.

BTW: Zatim musim rict, ze sem s touto zavadou dojel do Hradce Kralove Olfin Car a tam mi bylo receno, ze je to na vymenu chladice, ze se do toho sroubu nemam vrtat a oprava cca 10tis...


Pokud to bude doopravdy jen blbost s vymenou sroubu, tak pana v Olfinu ceka prijemny rozhovor....
lafry
Příspěvky: 13
Registrován: 06 srp 2014, 21:22

Re: tece chladic

Příspěvek od lafry »

Tak to vypada, ze si tu pisu sam... ale pro jistotu kdyby nekdo mel stejny problem.

Zavada doopravdy byla ve sroubu v chladici, ktery se dal opravit samostatne za 240kc.

Nechci tady hazet spinu, nebo nejak pomlouvat servis. Ale bohuzel musim rict, ze servis v Hradci Kralove je neprofesionalni a neseriozni. Nedoporucuji, nebo spise si to nekde nechat jeste overit, nez si to u nich nechat opravit.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1817
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: tece chladic

Příspěvek od Colommbo »

Dnes v servisech (a autorizovaných obzvlášť, bohužel) působí (ani se snad nedá napsat, že pracují...) většinou už jen "výměnáři" a nikoli opraváři, notabene výměna celého chladiče na Insignii je pro servis slušný kšeft, zatímco nějaký "šroubek" za dvě stovky... :cry:
W124 E320 R6 Coupé 1994
Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 785
Registrován: 09 úno 2009, 21:08
Bydliště: Brozany u Pardubic

Re: tece chladic

Příspěvek od denny »

Tak to si gratuluj,že se ti to povedlo.Nedavno tu byl pán,tomu to tam taky teklo,šroub 13 04 846 mám na skladu,ale upozornil jsem ho na nebezpečí,že to může dopadnout i špatně \zkřenčelý plast je svinstvo-auto 2009,178000km\.Mě se do toho moc nechtělo a jelikož byl ''mooc chytrý'' a ještě stráááášně spěchal,takže si to udělá sám,když jsme takový pitomci.Pootočil a lup ,bylo vymalováno,luplo mu to hrdýlko.Ještěže jsem to nedělal,protože tento chytrák by pak chtěl po mě nový chladič.Takto si to zacáloval ze svého a bylo i po spěchu.
S některými to holt jinak nejde.
EDIT:tady na foru se pouze probere jen to,co se povede,ale to co se nepovede,s tím se tady nikdo nepochlubí.Připadá mi to občas jako že je to schválně,aby si ještě pár lidí naběhlo.
lafry
Příspěvky: 13
Registrován: 06 srp 2014, 21:22

Re: tece chladic

Příspěvek od lafry »

denny píše:Tak to si gratuluj,že se ti to povedlo.Nedavno tu byl pán,tomu to tam taky teklo,šroub 13 04 846 mám na skladu,ale upozornil jsem ho na nebezpečí,že to může dopadnout i špatně \zkřenčelý plast je svinstvo-auto 2009,178000km\.Mě se do toho moc nechtělo a jelikož byl ''mooc chytrý'' a ještě stráááášně spěchal,takže si to udělá sám,když jsme takový pitomci.Pootočil a lup ,bylo vymalováno,luplo mu to hrdýlko.Ještěže jsem to nedělal,protože tento chytrák by pak chtěl po mě nový chladič.Takto si to zacáloval ze svého a bylo i po spěchu.
S některými to holt jinak nejde.
EDIT:tady na foru se pouze probere jen to,co se povede,ale to co se nepovede,s tím se tady nikdo nepochlubí.Připadá mi to občas jako že je to schválně,aby si ještě pár lidí naběhlo.

denny: ty koukam, ze delas v opelu? rad bych se asi u tebe zastavil... posli mi pls na sebe cislo,jsem z pardubic :-)
Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 785
Registrován: 09 úno 2009, 21:08
Bydliště: Brozany u Pardubic

Re: tece chladic

Příspěvek od denny »

Já nedělám v žádném Opelu :o
Mám svůj vlastní autoservis !!! :D
Zkus nahoře kliknout na ''Servis Vašich Opelů'' ;)
Odpovědět

Zpět na „INSIGNIA – Motory“