Insignia OPC - problems haldex alebo diferencial ?

Brzdy, tlumiče, výfuk, prostě o všem co je pod autem :)

Moderátor: Moderátoři

Martyn
Příspěvky: 2
Registrován: 21 črc 2014, 16:42

Re: Insignia OPC - problems haldex alebo diferencial ?

Příspěvek od Martyn »

Mám podobný, i když zatím ne tak vážný problém na 2,0T 4x4 - občas se při akceleraci zezadu ozývá docela výrazné mlácení.
Byl jsem s tím v Opelu, údajné "první čím začít" je vyměnit olej v diferenciálu, mělo by to problém vyřešit, co myslíte?
A jen tak OT, nefunguje mi odvětrávání sedačky, resp. občas se jakoby trošku snaží, ale ani na nejvyšší stupeň to není ono, ale většinou nejede vůbec:(
A ještě poslední švík na autě - občas mi to napíše zkontrolovat tlak v pneumatikách, většinou na levé přední, zkoušel jsem prohodit kola ze zadu dopředu jestli to neni čidlem a není:) pořád levá přední, teď se dokonce jednou ozvala i pravá přední.. Tlaky v pneu jsou ale v pořádku..
Reklama
 

KERAV
Příspěvky: 1
Registrován: 20 pro 2014, 22:22

Re: Insignia OPC - problems haldex alebo diferencial ?

Příspěvek od KERAV »

Mám Insigniu 2,0T 4x4 a cca pri 60000km sa v rámci záruky menil komplet zadný diferencial a haldex. Myslel som, že bude pokoj, no od cca 90000km bolo cítiť jemné vybrácie od zadnej nápravy a od 120000km sa začal ozyvať buchot od prednej nápravy. Musel som vybrať poistku na ovládanie pohonu 4x4. Na display síce svietil napis servis pohonu 4x4, ale dalo sa jazdiť a buchot sa stratil. Išiel som do Opel servisu a dal som vymeniť olej v Haldex spojke a diferenciali.Bol som pri výmene, videl som olej, ktorý vytiekol so spojky a bol totalne čierny. Do Haldexu išlo cca 2dl svetlého oleja. Po výjazde so servisu som cítil buchot, ktorý bol o 80% nižší ako pred výmenou oleja. Pár krát som Insigniu prehnal a po 3 dňoch je buchot úplne preč. Pojazdím ešte pár dní a olej dám vymeniť znova, aby sa Haldex spojka prečistila od starého oleja.
elado
Příspěvky: 7
Registrován: 01 led 2015, 13:17

Re: Insignia OPC - problems haldex alebo diferencial ?

Příspěvek od elado »

opel tvrdí, že ide o doživotnú náplň, ale skúsenosti ukazujú, že minimálne po 150 tis. je vhodné olej v haldexe vymeniť.
Eisy
Příspěvky: 483
Registrován: 20 srp 2012, 20:11

Insignia OPC - problems haldex alebo diferencial ?

Příspěvek od Eisy »

Mne odporucili menit uz pri 50000.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
elado
Příspěvky: 7
Registrován: 01 led 2015, 13:17

Re: Insignia OPC - problems haldex alebo diferencial ?

Příspěvek od elado »

ja som menil pri 138 tis., pričom ešte nebolo treba, ale prevencia je prevencia:-)
Neo
Příspěvky: 3
Registrován: 03 pro 2014, 16:39

Re: Insignia OPC - problems haldex alebo diferencial ?

Příspěvek od Neo »

Ahoj,

ja sem kupoval Insignii se 100 tkm a taky mela zadni diferak po repasi. Jinak vím, že zrepasovanej diferak stojí 40 tkč. Jinak podle kluků z Opla je to všeobecnej problém, že soudruzi při návrhu někde udělali chybu, ale poctiva repase to spraví. Je to přej napříč všema oplama a saabama, kde tenhle diferak je.
přes 13 let s bleskem na kapotě - zatím nelituji
VecA 1.7, VecB 1.8, Meriva 1.8 Easytronic, VecC 1.8, Insignia 2.8 V6
cayway
Příspěvky: 1
Registrován: 21 dub 2015, 14:37

Re: Insignia OPC - problems haldex alebo diferencial ?

Příspěvek od cayway »

Ahojte,

som tu novy a zial rovno do tejto sekcie :(

Symptomy z tohto threadu su velmi podobne mojim: Pri vytocenych kolesach pri rozbiehani auto poskakuje a buchot niekde asi od prednej napravy. Plus mam pocit, ze aj pri rozbiehani rovno to troska potrasie. Zdaleka nie tak intenzivne ako pri vytocenych kolesach. Pri vyssich rychlostiach bez zvukov, bez problemov.

Nejake napady?

Vdaka
Cayway
Odpovědět

Zpět na „INSIGNIA – Podvozek a řízení“