Moje "fotrkára" Astra F Caravan X20XEV LPG

Ukažte ostatním vaše auto

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Kuba
Příspěvky: 584
Registrován: 15 led 2009, 20:12
Bydliště: Havířov, Ostrava, Opava, Rýmařov a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje "fotrkára" Astra F Caravan X20XEV LPG

Příspěvek od Kuba »

Budíky paráda ;) můžeš sem hodit podrobnější popis jak jsi to spáchal??
Opel Astra F Caravan 1,6 8V 75kW (1994) alias Suzy + Opel Corsa B 1,0 12V 40kW (1999) alias Létající koberec

Jakékoli díly na jakékoli automobily, více info přes SZ
Reklama
 

KARBURAToR
Příspěvky: 29
Registrován: 26 kvě 2014, 12:14
Bydliště: Opava

Re: Moje "fotrkára" Astra F Caravan X20XEV LPG

Příspěvek od KARBURAToR »

Čísla jsem podsvítil pomocí LED pásku, který jsem nalepil na spodek "krabičky" budíků (na ten bílý plast). Odpadlo tak drbání se s nasměrováním LEDek.
Ručičky jsou podsvícené jednou 3mm modrou LED (nalevo od osy ručičky) a jednou 3mm červenou LED (nad osou ručičky). Umístění záleží na rozsahu každého budíku. U paliva jsou barvy prohozené.
Musí se sundat číselník, protože na ty dvě ledky je potřeba vyvrtat díru těsně vedle díry na osu ručičky. Takže to znamená sundat dorazy ručiček a pak i ručičky. Tady jsem měl problém, že to nešlo a měl jsem strach, že je zlomím... Nakonec jsem je vypáčil pomocí dvou velkých plochých šroubováků, ale některé se mi rozletěly po obýváku :lol:
Ručičky se totiž skládají z té černé čepičky, pak z průhledného plexi a ještě tam je malý kovový kousek (asi na vyvážení). Takže doporučuji mít po ruce sekundové lepidlo na přilepení toho závažíčka zpět.
Před vyvrtáním díry doporučuju položit ručičku na budík a LEDkou vyzkoušet přibližnou polohu díry. Postě tak, aby to svítilo na to správné místo a až pak vrtat :) Hlavně pozor, aby LEDky nikde nedrhly o osy ručiček, jinak budou budíky ukazovat blosti.
Na barevné LEDky se musí použít odpory... myslím že jsem použil 300Ohm na modré a červené jsem zapojil dvě za sebe (+-+-) a až pak jeden 300Ohm odpor (modrá LED je 3,5V, ale červená jen 2V).

Pak to všechno připájet zezadu na ty správné kontakty (místo žárovek na podsvícení budíků) a poskládat zpět.

Ještě je dobré při rozebírání označit, který budík je teplota a který je palivo. Jsou rozměrově stejné, ale vevnitř jinak natočené a pak to špatně ukazuje :)

No a úplně na konec zapnout v telefonu GPS nebo nějakou aplikaci pro měření rychlosti a jezdit bez plexi a seřizovat ručičku rychlosti :lol:

Dělal jsem to podle návodu z jiného fora (odkaz posílám do SZ ;) ).
Astra F Caravan rv97 X20XEV + LPG
KARBURAToR
Příspěvky: 29
Registrován: 26 kvě 2014, 12:14
Bydliště: Opava

Re: Moje "fotrkára" Astra F Caravan X20XEV LPG

Příspěvek od KARBURAToR »

Kola konečně na autě. A sluší mu :)
A na kapotu jsem hodil koženku, protože byla po bouračce špatně opravená. Stříknuté to je sprejem a odstín je úplně jiný... a taky je na několika místech rezavá.
Koženku jsem měl ve sklepě, takže mě to kromě několika hodin práce nic nestálo :)

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) KARBURAToR dne 15 srp 2015, 20:16, celkem upraveno 1 x.
Astra F Caravan rv97 X20XEV + LPG
KARBURAToR
Příspěvky: 29
Registrován: 26 kvě 2014, 12:14
Bydliště: Opava

Re: Moje "fotrkára" Astra F Caravan X20XEV LPG

Příspěvek od KARBURAToR »

Jedna dovolenková... počasí nevyšlo, ale plachta nás zachránila a dalo se i grilovat :D

Obrázek
Naposledy upravil(a) KARBURAToR dne 15 srp 2015, 20:17, celkem upraveno 1 x.
Astra F Caravan rv97 X20XEV + LPG
Uživatelský avatar
Mirpie
Příspěvky: 354
Registrován: 03 led 2011, 10:57
Bydliště: JM kraj

Re: Moje "fotrkára" Astra F Caravan X20XEV LPG

Příspěvek od Mirpie »

zamlada jsem podobné blbosti také dělal, na jiných autech. Jen to zmiňuji s tím štelováním ručičky rychloměru. Měnil jsem totiž i ciferníky, nechal jsem si na řezacím plotru vyřezat nové dle vlastního návrhu (čísla orientované obvodově-pravda čitelnosti to moc nepřidalo, ale líbilo se mi to víc, pak vlastní fond písma, atd.) s tím, že jsem zachoval rozestup vůči originálu. Než jsem sundal ručičky, poznačil jsem si polohu ručiček vůči něčemu, co jsem nesundával, ale i tak to byl oříšek dát ty ručičky přesně úhlově natočené. Netrefil jsem tuším teplotu vody a pak zjišťuj, jestli odchází termostat nebo se začal zanášet chladič nebo jestli není jen blbě usazená ručička :-).
Ale máš to pěkné, myslím to provedení, ty měnící se barvy nemusím. Já to dělal právě ledkama každé číslo zvlášť, celkem jich tam bylo hrozně moc (problém i s místem), sice s větším úhlem rozptylu světla, ale i tak to bylo nutné přesně nasměrovat na číslo tak, aby to bylo ve výsledku rovnoměrné, hrozná práce. Co se mi nepodařilo vyřešit nasměrováním, řešil jsem zatmavováním na těch nových foliích zespod. Ten ledpásek bude jistě jednodušší řešení.
S postupujícím věkem se ze mně v tomto směru stala konzerva a mám to rád v originále, ať už jde o litá kola, podsvícení, výfuk, atd...
Omega Caravan 2.2 (Z22XE) Elegance 2001
KARBURAToR
Příspěvky: 29
Registrován: 26 kvě 2014, 12:14
Bydliště: Opava

Re: Moje "fotrkára" Astra F Caravan X20XEV LPG

Příspěvek od KARBURAToR »

Mě prostě strašně baví rýpat se v autě... nedovedu si představit, že bych si koupil nové auto. To by musela být strašná nuda :lol:
Astra F Caravan rv97 X20XEV + LPG
KARBURAToR
Příspěvky: 29
Registrován: 26 kvě 2014, 12:14
Bydliště: Opava

Re: Moje "fotrkára" Astra F Caravan X20XEV LPG

Příspěvek od KARBURAToR »

Stala se mi nemilá věc... praskl rozvodový řemen... 70km od domova :?
Naštěstí to odskákalo jenom šest ventilů

Obrázek

Člověk by nevěřil, co všechno musí z auta vymontovat, aby vytáhl hlavu :lol:

Obrázek


Už jsem ve fázi skládání a momentálně čekám, až mi přijde momentový klíč, ať můžu utáhnout šrouby na hlavě... a pak se pustit do rozvodů :)
Během opravy jsem přišel na to, proč mi OP-COM hlásil chybu lambdy :lol:

Obrázek

A taky, proč mi nešla klima

Obrázek


A když už jsem v tom rozebírání a skládání, koupím sportovní podvozek (vyjde to levněji než origo) a jiná kola... ale to až příští měsíc.
Astra F Caravan rv97 X20XEV + LPG
KARBURAToR
Příspěvky: 29
Registrován: 26 kvě 2014, 12:14
Bydliště: Opava

Re: Moje "fotrkára" Astra F Caravan X20XEV LPG

Příspěvek od KARBURAToR »

Poslední společná fotka s mojí Mazdou... chybí mi :cry:

Obrázek

Nesvítilo ovládání ventilace, tak jsem se pustil do úpravy :)
Musel jsem ale trochu snížit jas, protože to osvětlovalo celý interier :lol:

Obrázek

Obrázek



Na Mazdě jsem si udělal podsvícení klik dveří. Po odemčení se kliky rozsvítily na nastavený čas (20s) a pak zhasly... byla to super věc, takže jsem se pustil do výroby i na Oplovi :)

Obrázek
Astra F Caravan rv97 X20XEV + LPG
Odpovědět

Zpět na „Vaše auta / Club cars“