Opel Insignia - závady a rady

Návody, opravy, rady, tipy

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Opel Insignia - závady a rady

Příspěvek od Sunman »

Cenu netusim. Myslim ze koupit auto uplne znalosti minulosti je hodne spatne pokud si za nej dal vic nez 5000eur. Pod minulosti myslim treba servsni knizka,protoze do opel servisu si muzu zavolat a zjistit jak auto bylo udrzovane.
Tolik zavad jsem nemel na vsech trech insigniach dohromady.
Zadreni motoru ti nemuze ukazat zadna diagnostika ani system v aute. Myslim za to tak muze byt treba olejem anebo ucpanym kanalkem pro mazani. Napriklad pokud nekdo chtel setrit a nalil mineralni olej a pak dalsi clovek za nim synteticky. A je to.
Reklama
 

Brembo SV
Příspěvky: 268
Registrován: 14 čer 2015, 10:28

Re: Opel Insignia - závady a rady

Příspěvek od Brembo SV »

do insignie som videl predávat použitý motor CDTI za 1900€.
josef81
Příspěvky: 9
Registrován: 14 lis 2015, 23:14

Re: Opel Insignia - závady a rady

Příspěvek od josef81 »

Nevíte jaká byla motorizace ostatních zadřených aut, resp. důvod zadření? Uvažuji o koupi insignie a na bazoši jsou hned 3 zadřené.....
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Opel Insignia - závady a rady

Příspěvek od Sunman »

Jozef, to nestačil jeden dotaz???
Pokiaľ to tu sledujem tak všetky zadrené boli dovlečené niekde zvonku - určite 2x taliansko a zrejme s neznámym pôvodom. Posledný človek ani nevie odkiaľ to auto prišlo.
Ak uvažuješ o kúpe staršej Insignie určite by som nekupoval (ale žiadnu značku) auto úplne bez znalosti minulosti ak mám dať za auto viac než je môj limit peňazí ktoré oferujem na zlú kúpu.

Osobne som odjazdil 3ks vo firme ďalších možno 30ks drobné problémy určite ale zadretý motor nie
josef81
Příspěvky: 9
Registrován: 14 lis 2015, 23:14

Re: Opel Insignia - závady a rady

Příspěvek od josef81 »

Souhlasím, že je dobré prověřit minulost vozu. Nicméně ještě řeším toyotu avensis a volvo V60/70 a tam jsem nenarazil na žádný zadřený motor.... Proto si říkám, zda to vše nemá nějokou spojitost s jednou závadou např. v poruchovém čidlu, nefunkčních kontrolkách a pod.....
Uživatelský avatar
milhauzz
Příspěvky: 303
Registrován: 04 kvě 2011, 13:17
Bydliště: Šumava

Re: Opel Insignia - závady a rady

Příspěvek od milhauzz »

To se tady musí plácat 3 vlákna a více,kvůli zadřenýmu motoru u Insignie ? ? ? Trochu moc ne . . . . :idea: :evil:
Insignia 118 kW ST, automat
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Opel Insignia - závady a rady

Příspěvek od Sunman »

jozef tak inak:
1/ koľko áut volvo a toyota Avensis si si preveril že vieš či je u nich nejaký problém? jedno, dve, päť?
2/ Insignie tu boli zadreté myslím 3, všetky dovlečené bohvieodkiaľ. Ako som písal. ak bude do 5000EUR kašľať na ňu keď sa zadrie. Ak bude drahšia, treba vedieť kto to vlastnil a ako sa k tomu autu správal. Dobrá skúsenosť je s autami z leasingu - tam totiž chodia užívatelia do servisu, pretože je to v poplatku za prevádzkový leasing a dá sa auto teda aj dohľadať v servisoch.
3/ Ako firma stojíme 20 rokov na Oploch, nikdy žiaden zadretý motor na desiatkach Astier, Vectier, Omeg, Insignií. Samozrejme že toto nie je žiadna záruka že práve ďalšie auto nebude mať problém...
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1817
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Opel Insignia - závady a rady

Příspěvek od Colommbo »

Sunman píše:...Ako firma stojíme 20 rokov na Oploch...Omeg...
Dobrá firma...! 8-)
W124 E320 R6 Coupé 1994
josef81
Příspěvky: 9
Registrován: 14 lis 2015, 23:14

Re: Opel Insignia - závady a rady

Příspěvek od josef81 »

Nechci nijak žádným způsobem zpochybňovat kvalitu Opelu, jen mi čistě ze statistických důvodů přijde divné, že u uvedených aut jsem na fóru ani na inzerci žádné se zadřenou klikou nenašel a insignie jsem našel na izerci 3 najednou a na fóru také cca 3. Netvrdím, že to musí být špatně, ale prostě statisticky je to ,,anomálie´´ (byť uznávám, že uvažuji s velmi malým a pochybným množstvím vstupních dat) a proto mě zajímá zda to nemá nějakou konstrukční příčinu reso. vadu - pokud tomu tak totiž je, tak potom můžeme ušetřit mnoha spokojeným majitelům insignií pár nehezkých chvil.
Jinak řečenu buď budeme hledat důvody nebo způsoby.....
josef81
Příspěvky: 9
Registrován: 14 lis 2015, 23:14

Re: Opel Insignia - závady a rady

Příspěvek od josef81 »

Na inzerci dnes další insignia se zadřeným motorem....
Odpovědět

Zpět na „INSIGNIA – Jak na to“