IntelliLink R 4.0

Informace ohledně aktualizace navigace, multimedií a elektroniky

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
gogin
Příspěvky: 26
Registrován: 20 led 2016, 08:48

IntelliLink R 4.0

Příspěvek od gogin »

Ahoj, tak jsem testoval tak trošku multimediální možnosti IntelliLinku R.4, co mám ve své výbavě Enjoy. Co jsem zjistil?

Jsou podporovaná 2 USB zařízení, můžete přepínat mezi nimi i je používat současně. Lze např. z jednoho flash disku pouštět mp3 a z druhého mít zaráz puštěnu prezentaci fotografií. Funguje velmi dobře a překvapivě s rychlou odezvou načítání/přepínání zdrojů. U fotek jsou podporovány jak jpg. tak png, bmp a i některé další formáty s rozlišením od 64 do 5000 pix., takže použitelné.

Co mě ale zklamalo, je skutečnost, že mobil není možné připojit jako USB disk. Takže nemohu prohlížet fotky napřímo, musím vytáhnout SD kartu, dát do čtečky a tu připojit... trošku nepohodlné. A ani pro Android Auto není zatím aplikace, která by to uměla vyčíst. :?

Přehrávač videí je vcelku nepoužitelný, maximální rozlišení 720x576 a max 30fps je dnes už málo. Navíc se mi to ani tak zatím nepodařilo rozjet, ale to mně až tak nevadí. Mnohem zajímavější by byla funkce cyklického záznamu videií z přední kamery Opel Eye. Nemuselo by se nic dokupovat a lepit na sklo. A přitom by to nic moc nestálo, jde jenom o úpravu SW ... proč to zatím nikoho z výrobců nenapadlo :roll:
Opel Astra K Enjoy 1.4 74kW
Nissan Note II 1.2 DIG 59 kW
Hyundai IX20 1.4 CVVT 66 kW
Reklama
 

Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

Příspěvek od Cinda »

Kam ty dvě zařízení připojíš?

Odesláno z mého K013 pomocí Tapatalk
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: IntelliLink R 4.0

Příspěvek od Sunman »

gogin si sa mal opýtať, poznám lacnejšie multimediálne centrum s väčšou obrazovkou než za 15000 EUR :mrgreen:

prečo nikoho nenapadlo monitorovať a nahrávať cestu, no hlavne aby tá kamera fungovala na to na čo má a nespôsobila haváriu napríklad prudkým zabrzdením a pod.
myslím že na pozadí beží pomerne zložitý sw, ktorý vyhodnocuje značky a monitoruje svetlá aut okolo aby mohol prepínať svetlá. Prvé verzie OpelEye nevedeli ani toto zvládnuť naraz.

Radšej než video prezetnácie by bolo dobre, aby fungoval správne soft pre DPF, snímače slepého uhlu, matrix svetlá a pod. Dúfam, že tam bude menej bugov než na insignii po facelifte.
Prajem vám na K-čkach veľa kilometrov bez nehody a bez poruchy.
Uživatelský avatar
gogin
Příspěvky: 26
Registrován: 20 led 2016, 08:48

Re: IntelliLink R 4.0

Příspěvek od gogin »

Cinda: v loketní opěrce je 1 USB port, v menu pod položkou "Zdroj" najdeš USB1 a USB2. Pro připojení druhého zařízení je třeba použít obecný USB hub (běžné PC příslušenství za cca 150,- Kč). Systém poté pod USB2 osloví druhé zařízení. Přepínání je vcelku svižné. Jen mě mrzí, že nemá podporu pro MTP protokol (aspoň ne pro verzi co mám v mobilu S. Galaxy J5). Docela by mě zajímalo, jak to chodí s ostatními mobily?

Sunman: další z těch, co si myslí, že auto je jen naježdění. :D V autě se, ale dá dělat celá řada dalších věcí... :lol:
Pustit si film, když čekáš "zamklý" hodiny v zácpě na dálnici není špatná myšlenka. Zabavit aspoň na chvíli nouzově děti, které jsou z nenadálého zpoždění hodně "nevrlé"...

Podrobněji a hlavně pozorněji si přečti manuál ke "Káčku" a nebo moje příspěvky k tématu autonomního brždění v jiném vlákně. Zjistil by jsi, že systém po překročení 85 km/h už jen pasivně sleduje tvou jízdu a do brždění nezasahuje (adaptivní tempomat Astra K zatím nemá). Hlídá jen pruhy a maximálně ti zlehka zkoriguje tvou činnost s volantem, takže: ... fungovala na to na čo má a nespôsobila haváriu napríklad prudkým zabrzdením a pod.... to jsi úplně mimo. "Prudce" zabrzdí jen do 40-55km/h. Podívej se na video ke crash testu. V něm je to na konci pěkně vidět. Funkce cyklického záznamu je poměrně jednoduchá a poměrně pasivní funkcionalita, nic kromě času nevyhodnocuje.
A konec konců, jak jsem teď zjistil, výbava Innovation pro německý trh má i přední kameru! Ale nenašel jsem žádné info o její přesné funkci. Jestli je jen k parkování, anebo má i záznam. Nemám k dispozici německou dokumentaci k infotainmentu.

Ale jinak máš plnou pravdu. Rozhodně je důležitější aby fungovaly systémy spojené s primární funkcí auta, zábava až na posledním místě... :P


Tak jen pro doplnění. Ta kamera v německém ceníku je to samé, co u nás... myslí tím Opel Eye, ale v ceníku to v popisu základní konfigurace mají uvedeno jen jako "FrontKamera"... to mě zmátlo.
Opel Astra K Enjoy 1.4 74kW
Nissan Note II 1.2 DIG 59 kW
Hyundai IX20 1.4 CVVT 66 kW
Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

IntelliLink R 4.0

Příspěvek od Cinda »

Ten USB hub zkusím. Dobrý nápad. Doufám že to bude fungovat i s NAVI 900. Děkuji za info.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
LadaCR
Příspěvky: 9
Registrován: 15 kvě 2016, 11:44

Re: IntelliLink R 4.0

Příspěvek od LadaCR »

Ahoj,
podařilo se někomu z Vás pustit nějaké video na R4.0 IntelliLink z USB? Podle manuálu jsem odzkoušel spoustu formátů a kodeků, ale zatím vůbec nic nepustím. Ne, že bych se chtěl v autě dívat na video, ale když už tam ta funkce je, tak asi by měla fungovat. Hudba i obrázky fungují správně. jen i videa je vždy "nepodporovaný formát videa".
Díky za připomínky
Astra K 1.4T Innovation, 110kW
astrak
Příspěvky: 62
Registrován: 07 dub 2016, 21:53

Re: IntelliLink R 4.0

Příspěvek od astrak »

ja som skusal a ide to dobre, dokonca som bol prekvapeny kvalitou - skoda ale ze neprehrava aj ked auto ide :))
opel astra k inovation 150k
LadaCR
Příspěvky: 9
Registrován: 15 kvě 2016, 11:44

Re: IntelliLink R 4.0

Příspěvek od LadaCR »

Ahoj,
můžeš tedy někam pověsit (třeba na Ulož.to), eventuálně přiložit či poslat, malý kousek něčeho, co ti opravdu hraje? Případně, pokud to umíš, tak aspoň vypsat parametry videosouboru, tedy formát videa, kodeky, datové toky atd. Nechce se mi pořád soubory převádět do různých formátů avi, mpg, wma. a běhat do auta to testovat...
Že ti to nepřehrává za jízdy je jasné, to nemá, akorát TIRáci za jízdy sledují filmy na počítačích.
Děkuji předem
Astra K 1.4T Innovation, 110kW
Uživatelský avatar
gogin
Příspěvky: 26
Registrován: 20 led 2016, 08:48

Re: IntelliLink R 4.0

Příspěvek od gogin »

Ahoj, mám úplně stejnou zkušenost jako LadaCR. Taky jsem zkusil kde co a nic. Takže se přimĺouvám taky. Prozraď nám parametry (kodek, bitrate, rozlišení, frames apod.) nebo někam vysdílej nějaký sample, podle kterého to můžeme překódovat i my, co nejsme úspěšní... :?
Opel Astra K Enjoy 1.4 74kW
Nissan Note II 1.2 DIG 59 kW
Hyundai IX20 1.4 CVVT 66 kW
astrak
Příspěvky: 62
Registrován: 07 dub 2016, 21:53

Re: IntelliLink R 4.0

Příspěvek od astrak »

zdravim, takze mp4 urcite ide dal som len stiahnut video z youtube ine som este neskusal
opel astra k inovation 150k
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Autorádia + navigace + elektronika“