cudne zvuky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zolo09
Příspěvky: 12
Registrován: 13 pro 2015, 11:11

cudne zvuky

Příspěvek od Zolo09 »

Ahoj mam insigniu 160k 4x4. R.v 2012 
Pri nastartovani auta mi nieco od motora vydava prerusovany zvuk. Iba ked je studeny motor ked sa zohreje uz nie. Je to dost pocut a znervoznuje ma to. Viete mi niekto nieco na to povedat. 
A dalsia vec kurenie ide az nad 25 stupnov. Do 25 fuka studeny vzduch.
Reklama
 

Petr Š
Příspěvky: 44
Registrován: 21 zář 2014, 10:02
Bydliště: štětí

Re: cudne zvuky

Příspěvek od Petr Š »

kolik máš najeto? Mě to u Vectry dělal setrvačník.
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: cudne zvuky

Příspěvek od Sunman »

1/ otázka čo je to "prerušovaný zvuk". Napríklad aj zapnutá smerovka ho vydáva?
- klepot = predpoklad že by to mohol byť zotrvačník
- sipivý prerušovaný zvuk = remeň, toto je normálne, robí to snáď každý Opel (aspoň všetky čo som mal a bolo ich dosť)

2/ ad kúrenie
zrejme zle zoštelované klapky ktoré zmiešavajú teplý a studený vzduch alebo vťahu snímač teploty
Zolo09
Příspěvky: 12
Registrován: 13 pro 2015, 11:11

Re: cudne zvuky

Příspěvek od Zolo09 »

je to sipivý prerušovaný zvuk ako si napisal . takže to je v pohode. dá sa to nejak odstrániť ?
a má najazdenych 118000km
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: cudne zvuky

Příspěvek od Sunman »

normálne keď ráno naštartujem a je chladno než zatvorím bránu počujem mlaskanie alebo sipivý prerušovaný zvuk. tento u mňa ide od remeňa. Niekedy sa to pokúšali riešiť výmenou alebo nastriekaním nejakej tekutiny - pomohlo na chvíľu. Po zahriatí to prestane a už som si to potom nevšimol. Pokiaľ je to ono, tak škoda času to riešiť. Otvor kapotu a skús počúvať.

118 000km to začína byť práve dobre zabehaný motor (teda pokiaľ ho niekto netýral prvých 80000km na 1000 ot/min).
Zolo09
Příspěvky: 12
Registrován: 13 pro 2015, 11:11

Re: cudne zvuky

Příspěvek od Zolo09 »

Je to ako pises, zohreje sa a prestane a tiez som tam nastriekal sil.sprej , pomohlo, nachvilu.
Tak dakujem za rady :)
Zolo09
Příspěvky: 12
Registrován: 13 pro 2015, 11:11

Re: cudne zvuky

Příspěvek od Zolo09 »

Da sa s tym nieco spravit aby to nerobilo?
DannyHell
Příspěvky: 26
Registrován: 18 čer 2016, 17:42

Re: cudne zvuky

Příspěvek od DannyHell »

Taká otázočka keď už tu je téma divných zvukov. Pri rozbehu napr. v križovatke a súčasnom zatáčaní počuť jemné klepotanie (popísal by som to ako klepot perom na plech, frekvencia asi 3-4 klepnutia za sekundu). Pri plynulom/kľudnom rozbehu do 2000 otáčok to nepočuť, iba pri prudšom štarte. Pri rozbehu smerom dopredu takisto nič. Zdá sa mi ako by to išlo z pravej strany motora, ale nie som si moc istý. Rozvody boli menené pred 500km takže to by malo byt OK. Podvozok/tlmenie je bezproblémové takže tam to tiež asi nebude.
Mam si robiť starosť a dat to preveriť radšej ci je to len ďalší pazvuk Opla ktorý si netreba všímať? Sa mi zdá že o podobných zvukoch som už niekde čítal len to neviem nájsť.

edit: tak dnes ráno som zistil, že to robí aj pri rozbehu smerom dopredu. Som to doteraz nezaznamenal nejak.
Odpovědět

Zpět na „INSIGNIA – Motory“