Ochranné lišty

Úpravy od motoru až po plasty

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

esliesli
Příspěvky: 5
Registrován: 21 srp 2016, 18:30

Ochranné lišty

Příspěvek od esliesli »

Ahoj,

tak mám objednanou novou Astru ST a řešíme doma zda tam dat nějaké boční lišty na dveře či ne. Nikde jsem nenašel fotky jak by to vypadalo - obaváme se, že to nebude moc pěkné... zase na druhou stranu jak ochránit (alespoň trochu) lak na dveřích na parkovišti???

Jak to máte řešeno? Máte nějaké lišty? Pokud ano dejte sem prosím foto jak to vypadá... Nebo dát místo lišt nějakou ochrannou fólii? To ale as moc řešení nebude (jedině to nechat polepit celé auto).

díky.
Astra K ST Innovation 110kW
Reklama
 

Uživatelský avatar
yogi83
Příspěvky: 57
Registrován: 27 dub 2016, 21:47

Re: Ochranné lišty

Příspěvek od yogi83 »

esliesli píše:Ahoj,

tak mám objednanou novou Astru ST a řešíme doma zda tam dat nějaké boční lišty na dveře či ne. Nikde jsem nenašel fotky jak by to vypadalo - obaváme se, že to nebude moc pěkné... zase na druhou stranu jak ochránit (alespoň trochu) lak na dveřích na parkovišti???

Jak to máte řešeno? Máte nějaké lišty? Pokud ano dejte sem prosím foto jak to vypadá... Nebo dát místo lišt nějakou ochrannou fólii? To ale as moc řešení nebude (jedině to nechat polepit celé auto).

díky.
po skusenostiach s mojou predoslou Astrou J, ktora bola tmavohneda metaliza a bola na nej vidiet kazda smuha, prach a hlavne skrabance, som sa rozhodol na novu fesandu dat nahodit ochrannu foliu Carshield. Foto z montaze:

http://www.tuningfolie.sk/galeria/ochra ... -astra-new

mam ju na vsetkych dverach kvoli bocnym skrabancom vratane kluciek kvoli skrabancom od nechtov, na celej kapote a svetlach proti kamienkom a mozno soli v zime a na zaciatku strechy na nabehovej hrane takisto kvoli kamienkom. Okrem toho aj vzadu na nakladacej hrane

ako ale pisem, je to viac-menej iba kvoli skrabancom (na predoslej astre som mal po oboch bokoch takmer po celej dlzke suvisly skrabanec od trna z ruze, rovnako pod kazdou kluckou skrabance od nechtov atd...), ale bohuzial to auto neochrani pred bezcharakternym a bezohladnym debilom na parkovisku, ktory ti do auta moze kedykolvek narazit nakupnym vozikom alebo dverami.
1.6T, 147kW, Innovation+Inovace = ziadne zbytocne kraviny (...iba Start/Stop...)
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Ochranné lišty

Příspěvek od Sunman »

Biela "základná" farba je extrémne mäkká. Urobil si s foliou určite dobre.
Mohol by si pridať detailnú fotku niekde, kde ti končí folia a pokračuje "plech" bez folie - píšeš že to máš napr. na začiatku strechy.
Skôr ako boky je na tom horšie predný nárazník a maska po kapotu. Po dvoch zimách sypaných kamienkami našou SSC vyzerá predok na bielom opli ako po dávke zo samopalu.
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: Ochranné lišty

Příspěvek od mattonecz »

já to chci dát celý do folie, až se zmůžu.
nějakou matnou space grey asi. mám to 3 měsíce a vepředu už je mnoho děr od kamenů
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
morgoth
Příspěvky: 339
Registrován: 27 úno 2016, 00:47

Re: Ochranné lišty

Příspěvek od morgoth »

Taky uvažuju o nějaké ochranné fólii, ale není ve chvíli, kdy už jsou v laku díry, na to pozdě? Přemýšlel jsem nechat polepit jenom ty nejkritičtější místa (přední nárazník, dveře) nějakou průhlednou fólií, ale mám trochu strach jestli po pár letech nebude vidět rozdíl v barvě oproti zbytku karoserie.

Jinak nedávo jsem zjistil, že polepení auta barevnou fólií má i nevýhody. Známej má takhle fólií polepený celý auto a nedávno ho někdo lehce naboural na přední nárazník, takže bylo potřeba ho vyměnit. V servisu ok, výměna a nalakování trvala asi 2 dny. Když to chtěl nechat znova polepit, tak mu řekli že ten novej lak musí tvrdnout alespoň 30 dní než na něj můžou dát fólii. Zároveň ho nechtěli nechat s tím nárazníkem jezdit, aby se mezitím zase nepoškrábal. Takže 30 dní bez auta, pojišťovna vám dá náhradní max na dobu co trvá výměna nárazníku. Myslím že nakonec jezdí ještě s tím starým nárazníkem dokud ten nově nalakovaný nepolepí.
Astra K HB 1,4T 110kW, Innovation, 02/2016
revive
Příspěvky: 53
Registrován: 02 dub 2016, 22:16

Re: Ochranné lišty

Příspěvek od revive »

morgoth píše:Taky uvažuju o nějaké ochranné fólii, ale není ve chvíli, kdy už jsou v laku díry, na to pozdě? Přemýšlel jsem nechat polepit jenom ty nejkritičtější místa (přední nárazník, dveře) nějakou průhlednou fólií, ale mám trochu strach jestli po pár letech nebude vidět rozdíl v barvě oproti zbytku karoserie.

Jinak nedávo jsem zjistil, že polepení auta barevnou fólií má i nevýhody. Známej má takhle fólií polepený celý auto a nedávno ho někdo lehce naboural na přední nárazník, takže bylo potřeba ho vyměnit. V servisu ok, výměna a nalakování trvala asi 2 dny. Když to chtěl nechat znova polepit, tak mu řekli že ten novej lak musí tvrdnout alespoň 30 dní než na něj můžou dát fólii. Zároveň ho nechtěli nechat s tím nárazníkem jezdit, aby se mezitím zase nepoškrábal. Takže 30 dní bez auta, pojišťovna vám dá náhradní max na dobu co trvá výměna nárazníku. Myslím že nakonec jezdí ještě s tím starým nárazníkem dokud ten nově nalakovaný nepolepí.
Folia sa najlepsie lepi na neposkodenu kapotu. Urcite to nieco pomoze, uz mam po nej par sramou. Naraznik je dost komplikovany na lepenie, preto ho na zimu streknem priehladnym dipom, hadam to nieco pomoze...
Opel Astra 1.4 turbo Innovation, 110kW, M6, 16"ky
norinco
Příspěvky: 154
Registrován: 22 dub 2016, 14:03

Re: Ochranné lišty

Příspěvek od norinco »

Při přebírání vozu jsem se prodejce ptal na ochranné lišty na dveře. Koukal na mne jak na tydýta, prý už se to dávno nedává...

Co jsem koukal na netu, tak jsou lišty přímo na Káčko. Otázkou je, zda zvolit černé, nebo si je nechat přelakovat do barvy vozu.

Ta folie toho moc neochrání, kamarád to měl na Mondeu a stejně mu před Kauflandem nějaký umělec odřel dveře.
Astra K ST 1.4T 110kW Enjoy, 16" + další vychytávky.
palah
Příspěvky: 266
Registrován: 29 bře 2016, 12:13

Re: Ochranné lišty

Příspěvek od palah »

norinco píše:Při přebírání vozu jsem se prodejce ptal na ochranné lišty na dveře. Koukal na mne jak na tydýta, prý už se to dávno nedává...

Co jsem koukal na netu, tak jsou lišty přímo na Káčko. Otázkou je, zda zvolit černé, nebo si je nechat přelakovat do barvy vozu.

Ta folie toho moc neochrání, kamarád to měl na Mondeu a stejně mu před Kauflandem nějaký umělec odřel dveře.
Daj odkaz na tie ochrane lišty…
Opel astra K ST inovation 1,4 150k, čierna metalíza, sada inovace(led matrix a navigácia…) , zimná sada 2, funkčná sada pre zadné sedadlá, fleetova zľava 16,38%(3909€)…
norinco
Příspěvky: 154
Registrován: 22 dub 2016, 14:03

Re: Ochranné lišty

Příspěvek od norinco »

Astra K ST 1.4T 110kW Enjoy, 16" + další vychytávky.
palah
Příspěvky: 266
Registrován: 29 bře 2016, 12:13

Re: Ochranné lišty

Příspěvek od palah »

norinco píše:Tak snad to jsou ty správné:

http://www.auto-doplnky.com/bocni-ochra ... -24-p40157
Dik, nakolko mam čiernu metalízu, tak by mi to aj celko pasovalo… normalne začínam o tom silno uvažovať… :D
Opel astra K ST inovation 1,4 150k, čierna metalíza, sada inovace(led matrix a navigácia…) , zimná sada 2, funkčná sada pre zadné sedadlá, fleetova zľava 16,38%(3909€)…
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Tuning a styling“