kola a ventilky

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
vojta
Příspěvky: 173
Registrován: 14 čer 2014, 20:32
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: kola a ventilky

Příspěvek od vojta »

xholy24 píše:Chci se zeptat. Mě v Opel servisu tvrdili, že disky musí mít v díře na ventilek závit aby tam šli dát čidla na měření tlaku. Je to pravda? Nebo můžu koupit jakýkoliv disky starší na zimu a dát tam čidla? Díky.
nesmysl, zadny zavit tam neni potreba
DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel
Reklama
 

Uživatelský avatar
xholy24
Příspěvky: 93
Registrován: 18 zář 2016, 11:51
Bydliště: Nejdek

Re: kola a ventilky

Příspěvek od xholy24 »

Mě občas přijde že ty lidi v servisech skoro nic neví :D takže disk mužů koupit jakýkoliv tedy s roztečí 5x105
Opel Astra ST enjoy 1,4 74Kw
By holy
Uživatelský avatar
Joska
Příspěvky: 443
Registrován: 20 črc 2016, 06:31
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: kola a ventilky

Příspěvek od Joska »

Sunman píše:len nech to nie sú čínske disky. Život má väčšiu cenu ako 4x ušetrených 50EUR
Tak ne všechno na východ od naší republiky stojí za....docela mě Japonci překvapují, s jakou jednoduchostí umí udělat stroje a formy...a své výrobky.
Astra G -1,6 SZR, prostě Barča
Astra K - 1,6 CDTI (81kW) Innovation
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: kola a ventilky

Příspěvek od Sunman »

Prečo by japonci mali prekvapovať? Až na Fukušimu myslím že japonsko fajn.
Pokiaľ to máš japonské disky tak by som sa nebál. Čínske som videl v teste ako sa na "originál BMW" disku za polovičnú cenu odtrhli všetky lúče a koleso sa vzpriečilo na náprave. To by som nechcel zažiť ani v počítačovej simulácii nieto na diaľnici.
Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

kola a ventilky

Příspěvek od Cinda »

xholy24 píše:Mě občas přijde že ty lidi v servisech skoro nic neví :D takže disk mužů koupit jakýkoliv tedy s roztečí 5x105
U disku je poněkud více parametru než jen rozmer děr. Například si ohlidej parametr ET. Je v technicaku.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: kola a ventilky

Příspěvek od mattonecz »

Joska píše:Kluci, jsem hodně daleko od své milované země, kde se to tůningem a krásnými koly jen hemží, a viděl jsem tu kola, která bych rád pořídil na svoje auto za půlku ceny u nás. (a kdybych to úplně dotáhl do extrému, tak by mi je mohli přivést ve stroji, který tu balíme-zdarma)

ALE - nebudu mít zase problém s nějakým CE nebo jinou kravinou??

a ještě co doporučujete, 6J, 6,5J nebo 7J x R16 (pro zimáky)

díky moc.

PS - cena je v Jap.jenech vč. pneu...
je tam 6,5J nebo 7J R16
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Uživatelský avatar
xholy24
Příspěvky: 93
Registrován: 18 zář 2016, 11:51
Bydliště: Nejdek

Re: kola a ventilky

Příspěvek od xholy24 »

Jasný. V tp je ET44. Pak šířka disku a středová díra, náhodou někdo neví průměr středové díry?
Opel Astra ST enjoy 1,4 74Kw
By holy
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: kola a ventilky

Příspěvek od mattonecz »

xholy24 píše:Jasný. V tp je ET44. Pak šířka disku a středová díra, náhodou někdo neví průměr středové díry?
u 16 ET 41
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
morgoth
Příspěvky: 339
Registrován: 27 úno 2016, 00:47

Re: kola a ventilky

Příspěvek od morgoth »

ET není průměr středové díry ale zális. Velikost středové díry jsem nikde nenašel, ani u kol co se prodávají tak to nikde neudávají. Předpokládám že tam je nějaká univerzální a dořeší se to vymezovacími kroužky.

Jinak nevíte někdo jak moc je problém použít kola s jiným ET než je v techničáku? Koukal jsem, že s ET 41 se skoro žádné nevyrábí a nechce se mi obíhat STK a úřady abych si tam dal zapsat jiné, zvlášť když by byl rozdíl max 2-3mm.

A když už jsme u těch kol, co za pneu budete pořizovat na zimu? V techničáku je 91V ale to mi přijde zbytečné, proti 91H jsou dražší a rozhodně nemám v plánu v zimě jezdit víc jak 210...
Astra K HB 1,4T 110kW, Innovation, 02/2016
Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

Re: kola a ventilky

Příspěvek od Cinda »

Je pravdou, že se žádná kola v rozměru 16" pro A-K na našem trhu nevyskytují. Určitě bych nedal na auto nějaká kola, která nejsou zapsaná v TP. Policie a potažmo potom pojišťovna na tom při nějaké patálii dosti bazírují. Už jsem to někde tady psal. Musel jsem se starat hned letos v lednu. Byla zima, na silnicích i nížinách byl sníh. Řešil jsem to zápisem do TP. Je to obíhačka od čerta k ďáblu, ale mám klid.
Pokud je v techničáku 91V, tak bych je tam dal....
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Kola a pneu“