trhnutie pri akceleracii

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
norinco
Příspěvky: 154
Registrován: 22 dub 2016, 14:03

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od norinco »

Posledních 14 dní jsem se schválně na trhnutí zaměřil a musím říct, že se ani jednou neprojevilo. Zkoušel jsem s pedálem na podlaze akcelerovat na třetí a čtvrtý rychlostní stupeň do cca 4 - 5 tis otáček. Mám najeto cca 2,5tis. Rezonance jsou slyšet pořádně, ale trhnutí jsem nezaznamenal. Vždy jsem to zkoušel s motorem zahřátým na provozní teplotu při cca 20 km cestě a v autě jsem byl sám. Takže zatím se trhnutí u mne projevilo párkrát mezi 1tis a 1,5tis km. Benzín teď beru stejný - Eurobit OIL. Uvažuji, že budu přidávat nějaká aditiva.

Napadlo mne, zda to trhnutí není způsobeno určitým atmosferickým tlakem, případně vlhkostí vzduchu nebo jeho teplotou... Někde jsem o něčem podobném četl.

Každopádně budu zkoušet dále.

PS: Úroveň servisů je kolem mne docela špatná. Často mám pocit, že o novém Káčku vím daleko více než servisáci.
Astra K ST 1.4T 110kW Enjoy, 16" + další vychytávky.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Cinda »

PS: Úroveň servisů je kolem mne docela špatná. Často mám pocit, že o novém Káčku vím daleko více než servisáci.

Naprosto ti rozumím :x Mám stejný pocit. A propo: je to pocit?
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
palah
Příspěvky: 266
Registrován: 29 bře 2016, 12:13

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od palah »

Cinda píše:PS: Úroveň servisů je kolem mne docela špatná. Často mám pocit, že o novém Káčku vím daleko více než servisáci.

Naprosto ti rozumím :x Mám stejný pocit. A propo: je to pocit?
Možno by to chcelo aj nové vlákno "kvalita a spokojnosť so servismi"… lebo tiež mám pocit, že budem dlho vyberat kam budem chodiť na garančku…
Opel astra K ST inovation 1,4 150k, čierna metalíza, sada inovace(led matrix a navigácia…) , zimná sada 2, funkčná sada pre zadné sedadlá, fleetova zľava 16,38%(3909€)…
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

V Praze zatím autalace spořilov vypadá lépe než Srba, jinak nevím
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 83
Registrován: 15 srp 2012, 20:22

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Tomys »

mattonecz píše:V Praze zatím autalace spořilov vypadá lépe než Srba, jinak nevím
Srbu mám u nosu, ale po zkušenostech kdy jsem tam ještě s vectrou jel pro radua eventuelně objednání nového klíče (ne levného ) jsem odjel znechucen.
Autopalace taky nemá extra úroveň. O to víc tomu nepřidal týpek v hospodě, který samo že hanil Opely ( fakt je máme v rodině přes25 let ) a byl největší expert na všechno jehož benzínová stoletá mazda bere po Praze 5litrů. nakonec z něj vypadlo,že tam meje auta. ( nic proti lidem co mají své myčky a fakt se snaží) Ale jestli tam mají takové lidi, tak se pověsti nedivím.
Kupodivu v Praze mám nejlepší zkušenost u BS auto a Staigra a pak samozřejmě v rodiném autoservisu... :D :D
Astra K ST , 1.4 Turbo 125k , Innovation, 17"
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

Právě teď sem cestou domů předjížděl na 4ku a v tom to ztratilo výkon, naštěstí na chvilku, ale i tak to dost zkomplikovalo předjíždění..
Fakt to neni moc bezpečný
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1812
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Colommbo »

Jen tak poočku to tu sleduju a ne že "to není moc bezpečný", naopak, JE TO VELMI NEBEZPEČNÝ! :!:
W124 E320 R6 Coupé 1994
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

Co s tim ? V Opelu mi řeknou že je to v pohodě ať si půl roku počkám na opravu že to možná vyřeší
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Uživatelský avatar
Hardy
Příspěvky: 63
Registrován: 15 dub 2016, 08:38
Bydliště: Malacky / Humenné

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Hardy »

Tak choď k inému Opel dílerovi a tlač na neho, musí sa predsa nájsť niekto kompetentný. A ty musíš byť skrátka neodbitný! Stále nechápem prečo to nikto nikde ani v ofiko servise nenapichol na diagnostiku a nesledoval počas jazdy live data...tam sa všetko ukáže...
Moje autá:
- Astra Coupé Turbo 2.0T (Z20LET) - EDS Stage 1 (250ps, 400NM)
- Insignia A HB 2.0CDTi (B20DTH 125kw) AT6 - rv.2016
- Insignia ST OPC (2.8T V6, 265kw - Stage 1) MT6 - rv.2010
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1812
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Colommbo »

Vím, takhle od klávesnice se to kecá/píše, když člověk tím autem nejezdí (nemusí), ale já bych se toho skoro opravdu začínal bát... A považoval bych to za pádný a velký důvod reklamace - ono to jednou na silnici může skončit taky mnohem hůř. Jenže to by jim musel člověk nechat auto v servisu, ať si s tím poradí, pak převzít, vyzkoušet, vrátit a znovu, dokud problém nebude stoprocentně odstraněn/vyřešen, je to moje auto za moje peníze a nepracuje tak, jak by mělo a nemohu se na něj vždy a za všech okolností plně spolehnout. Přístup značky skutečně obdivuju :twisted: , na druhou stranu mě (v dnešní době) ani nepřekvapuje... Kdyby se "díky" této závadě nedejpámbu zabil syn majitele dealerství, to by asi jinak lítalo, obyčejný zákazník se po prodeji auta stává spíš obtížným hmyzem než partnerem, jehož je třeba si vážit. Nevím, je-li tomu tak vždy a všude a velmi mnoho je v lidech samých, ale různé signály nasvědčují tomu, že je to obecný trend. :(
P.S. OPRAVDU TO NENÍ V POHODĚ...!
W124 E320 R6 Coupé 1994
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“