trhnutie pri akceleracii

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Luckiller
Příspěvky: 41
Registrován: 01 dub 2016, 19:16

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Luckiller »

Motory to jsou stejne, jen rozdil v softwaru, mam 110kw verzi a taky mi to někdy dela (jakoby docasne zastaveni tahukdyz dupnu na podlahu
Reklama
 

Eisy
Příspěvky: 483
Registrován: 20 srp 2012, 20:11

trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Eisy »

Jo su rovnake.
Apropo, on vam nepisal aby ste to dali chipnut, len aby ste to tam dali zmerat ... (Hodili na brzdu)
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 83
Registrován: 15 srp 2012, 20:22

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Tomys »

morgoth píše:Zajímavý, z těch grafů je vidět že 92kW a 110kW jsou stejný motory, akorát ten 92kW je softwarově přiškrcenej...
Jo jsou stejný a měli by mít aj stejný krouťák
Astra K ST , 1.4 Turbo 125k , Innovation, 17"
palah
Příspěvky: 266
Registrován: 29 bře 2016, 12:13

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od palah »

mattonecz píše:Podle GER fóra chip pomůže, protože je to celé způsobené asi optimalizací na vyjebané EURO 6 normy.
Jestli umíš německy tak to tam pročti, s překladačem to je tragický.
Záruka v piči no, ale kdo ví, to by ti museli říct. Jinak na Slovensku to někdo chipuje:

http://www.rls-chiptuning.sk/sk/katalog ... etail/5769
http://www.rls-chiptuning.sk/sk/katalog ... etail/5768

zkus tam brnknout
Prosím ťa daj odkaz na GER forum, kde si to čítal…
Inak to čipovanie vyzerá zaujíma, len zistit ako je to zo zárukou a či by motor viacej netrpel(s chipovaním nemám absolutne žiadne skusenosti)....
Opel astra K ST inovation 1,4 150k, čierna metalíza, sada inovace(led matrix a navigácia…) , zimná sada 2, funkčná sada pre zadné sedadlá, fleetova zľava 16,38%(3909€)…
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

http://www.astra-k-forum.de/

Ty motory 92 a 110 jsou prý stejné, ale chtělo by to nějak ověřit. Jestli není třeba jiné turbo.

Někdo z Prahy s 110kw kdo by se chtěl potkat? :D
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
morgoth
Příspěvky: 339
Registrován: 27 úno 2016, 00:47

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od morgoth »

A jak bys to poznal? Prohodíme si je a uvidíme jak to pojede? :D Můžu ti motor nafotit, jestli z toho půjde něco poznat. Ale dost bych se divil, kdyby byly turba jiný (i když u dieselů má ten silnější snad variabilní geometrii lopatek). Schválně, jestli by se i z tý základní 1.4 atmo dal taky přidáním turba a načipováním dostat stejnej výkon.

Poznají vůbec v servisu, že bylo auto načipovaný? Pokud se po tom vysloveně nebudou pátrat tak to při nějakym rutinním připojení diagnostiky asi nezjistí, ne? Já jsem si připlácel prodlouženou záruku, tak bych to ale asi neriskoval (navíc na 110kw motoru ten rozdíl moc není, zvlášť když mi to netrhá).
Astra K HB 1,4T 110kW, Innovation, 02/2016
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

Nevim asi bych se chytře podíval pod kapotu jestli to vypadá stejně :D klidně to vyfoť :))
Jestli ti to netrhá tak si šťastný člověk
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

Volal jsem do Opelu, kde mi řekli, že mám napsat mail, tak sem napsal..
Dobrý den,

vlastním vůz Opel Astra K Enjoy, 1.4T 92kW, koupený v květnu. VIN: .

Již od začátku jsem si všímal toho, že vůz místy ztrácí výkon, doufal sem, že to je jen tím, že ještě není zajetý, ale nyní mám najeto již 13000 km a problém přetrvává.
Navíc jsem se pomocí českého/anglického/německého diskuzního fóra o tomto voze dozvěděl, že je to problém prakticky všech těchto vozů s motorem 1.4T, vč. 110kW verze.

Byl jsem s tímto problémem v Auto Srba Lhotka, kde mi přehráli řídící jednotku motoru, ale to nic nezměnilo. Dále mi bylo řečeno, že se pracuje na další verzi SW, ale že to může trvat měsíce.

V současné době, mi nepřijde bezpečné s vozem jezdit. Při zrychlování se náhodně projeví ztráta výkonu, přibližně v rozmezí 2-3 tisíc otáček, někdy až do 3.5 tis. otáček. V tu chvíli vůz přestává akcelerovat, jakoby se dusil. Někdy to trvá až celou vteřinu, což může být dost dlouhá doba.

Včera jsem předjížděl na 4. převodový stupeň, a ve chvíli kdy jsem byl na úrovni předjížděného vozu se projevila výše popsaná závada, auto najednou přestalo zrychlovat. Trvalo necelou vteřinu, než se výkon vrátil a já mohl dokončit předjíždění. Tou dobou už se blížilo auto v protisměru, které původně bylo dostatečně daleko.

Může být jen otázkou času, než se někomu jinému stane něco podobného a dopadne to hůře.

Chtěl bych od Vás nějaké vyjádření k tomuto problému a návrh řešení, co nejrychlejšího, není možné čekat půl roku, než nový vůz bude možné bezpečně fungovat, nemluvě o dalších drobných problémech, které zde nezmiňuji.

S pozdravem
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

možná byste tam mohli napsat všichni, kdo máte tento problém ať vědí, že nás je dost
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Cinda »

Vezmu si tvůj dopis jako template a jdu psát taky.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“