trhnutie pri akceleracii

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
mia
Příspěvky: 201
Registrován: 25 říj 2016, 11:13

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mia »

mattonecz píše:tak auto předáno do servisu, ukázal sem foto a video má v mailu týden ale prý ho nezajímá.
jinak cestou sem to jen jednou schválně podržel na pětku a samozřejmě se ozvalo cvakání a motor trhal
mattonecz, ja by som na tvojom mieste napísal nejaký list adresovaný na centrálu Opel v CZ a kopiu v angličtine do centrály Opel Europe v Rüsselsheim s opisom skutočnosti a tvojich obáv plus foto a video z fór so žiadosťou o riešenie problému

Apropo, nebyť toho nešťastného motora 1,4T 110kW, tak astra super auto. Takto to pokaziť.... :?
https://youtu.be/T4QAs1ggfFc
https://youtu.be/r3rOezTP4BE
https://youtu.be/PchPCEwMUk8
Reklama
 

Reco-tem
Příspěvky: 41
Registrován: 07 pro 2016, 16:53

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Reco-tem »

Zdravim Vas,

Kedze ma nova astra ST velmi oslovila a vyzera z konkurencie z mojho pohladu najlepsie, uz uz som bol pre nu rozhodnuty, no po precitani nielen tohto vlakna moje nadsenie opadlo a teraz zacinam vahat ci to vobec ma zmysel riskovat a radsej sa nepopozerat inde.
Problem maju vsetky 1.4T ak som spravne pochopil, 1.6 tento problem nemaju? Co dizle? chcel by som nove auto prave preto, ze by s nimi nemalo byt tolko problemov, no ako pozeram tak je to tiez loteria. 1,4T 92kW mi pride akurat, no ak mam s nou mat problemy, ci ma zmysel ist radsej do dizlu resp 1,6T? auto chcem riesit tak do 2-3 mesiacov + cakacka. Cakat ci to v opli vyriesia, alebo uprimne aku alternativu by ste mozno doporucili?

Chcem ist pozriet este Auris.
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

Reco-tem píše:Zdravim Vas,

Kedze ma nova astra ST velmi oslovila a vyzera z konkurencie z mojho pohladu najlepsie, uz uz som bol pre nu rozhodnuty, no po precitani nielen tohto vlakna moje nadsenie opadlo a teraz zacinam vahat ci to vobec ma zmysel riskovat a radsej sa nepopozerat inde.
Problem maju vsetky 1.4T ak som spravne pochopil, 1.6 tento problem nemaju? Co dizle? chcel by som nove auto prave preto, ze by s nimi nemalo byt tolko problemov, no ako pozeram tak je to tiez loteria. 1,4T 92kW mi pride akurat, no ak mam s nou mat problemy, ci ma zmysel ist radsej do dizlu resp 1,6T? auto chcem riesit tak do 2-3 mesiacov + cakacka. Cakat ci to v opli vyriesia, alebo uprimne aku alternativu by ste mozno doporucili?

Chcem ist pozriet este Auris.
Za 2-3 měsíce by to teoreticky mohlo být vyřešeno, má být nový soft.
Jestli na to máš, jdi do 1.6T nebo 1.6CDTI 100kw, ty by měly být ok. Obecně nafta se zdá být ok.

Auris/corolla sou pěkný, ale ty motory nic moc, 1.6 atmosféra by mě moc nelákala.

Osobně bych místo Astry po špatné zkušenosti šel do Mazdy 3 2.0 atmosféra.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Taosek
Příspěvky: 56
Registrován: 07 pro 2016, 17:17

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Taosek »

Zdravím ,taky jsem nešťastný majitel nové Astry na to ,že jsem šel do Oplu začínám byt pomalu pesimistický. Mám verzi 1,4 92kw vybava Dynamic a upřímně jsem trošku zklamaný z toho motoru jako nejde špatně,ale v normálním režimu mi přijdou reakce na sešlapnutí plynu celkem vlažné i zátah je nic moc pokud zmačknu tlačítko sport pak už je to mnohem lepší pěkně zatlačí do sedaček a motor pěkně reaguje na plyn. Zatím mám najeto 220 km a párkrát jsem zaznamenal drobné cuknutí,ale zatím snad třikrát.Taky vám ostatním přijde,že ten motor nereaguje rychle na přidání plynu zatím jsem tu nikoho nepotkal s výbavou Dynamic.
Opel Astra vybava Dynamic 1,4 92kw plus nějaké kravinky.
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

Taosek píše:Zdravím ,taky jsem nešťastný majitel nové Astry na to ,že jsem šel do Oplu začínám byt pomalu pesimistický. Mám verzi 1,4 92kw vybava Dynamic a upřímně jsem trošku zklamaný z toho motoru jako nejde špatně,ale v normálním režimu mi přijdou reakce na sešlapnutí plynu celkem vlažné i zátah je nic moc pokud zmačknu tlačítko sport pak už je to mnohem lepší pěkně zatlačí do sedaček a motor pěkně reaguje na plyn. Zatím mám najeto 220 km a párkrát jsem zaznamenal drobné cuknutí,ale zatím snad třikrát.Taky vám ostatním přijde,že ten motor nereaguje rychle na přidání plynu zatím jsem tu nikoho nepotkal s výbavou Dynamic.
Ten motor se musí točit aby se něco dělo no :D
Jinak někteří tu i na UK fóru psali, že motor jel lépe po SW aktualizaci ECU motoru.
Takže jestli se někdy dočkáme řešení s cukáním a klepáním, mohlo by to i lépe jet.

Zkus natankovat Vervu100 a myslím, že poznáš rozdíl, tak by to auto mělo jet na 95..
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
morgoth
Příspěvky: 339
Registrován: 27 úno 2016, 00:47

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od morgoth »

Mazda 3 vypadá dobře, ale dělají jenom krátký, takže to těžko může být alternativa k ST. Já osobně bych se ještě podíval na nového Leona, ale jinak bych asi šel do Astry znovu.

Diesely by měli asi být v pohodě, co jsem četl tak můžou být akorát problémy se start-stopem. S 1.6T zatím nikdo problémy nehlásil, ale zase jí asi moc lidí nemá. Navíc rozdíl 80k v ceně oproti 1.4 92kw je docela dost.
Astra K HB 1,4T 110kW, Innovation, 02/2016
Taosek
Příspěvky: 56
Registrován: 07 pro 2016, 17:17

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Taosek »

No zatím to moc nechci točit měl jsem tam nejvíc okol 3.tisíc pokud nejezdíms tlač. sport tak mi to přijde takové opožděné ,ale pokud ho zmáčknu tak fakt pěkně táhne i ve čtyřech lidech proto jsem se chtěl zeptat jestli má někdo taky verzi Dynamic a chová se mu to podobně jinak s tím novým SW ví se kdy nebo jestli už aspoň na tom oficiálně pracují aby to odstranili psal už jsem do Oplu , jak se k tomu hodlají postavit a posílal jsem odkazy z uk fora a tady odsud jinak ,jak už jsem objednával auto tak jsem o tomhle problému věděl ,ale asi jsem naivně myslel ,že už to budou mít pořešené. Vervu jsem už zkoušel a nepřipadalo mi to nějak lepší jinak původní auto jsem měl ford puma 1,7 92 kw a zdá se mi že to jelo celkem lépe udávané stejné zrychlení jako astra a to byla atmosféra jak se točila okolo 4 tisíc to pak jelo pěkně.
Opel Astra vybava Dynamic 1,4 92kw plus nějaké kravinky.
Taosek
Příspěvky: 56
Registrován: 07 pro 2016, 17:17

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Taosek »

No zatím to moc nechci točit měl jsem tam nejvíc okol 3.tisíc pokud nejezdíms tlač. sport tak mi to přijde takové opožděné ,ale pokud ho zmáčknu tak fakt pěkně táhne i ve čtyřech lidech proto jsem se chtěl zeptat jestli má někdo taky verzi Dynamic a chová se mu to podobně jinak s tím novým SW ví se kdy nebo jestli už aspoň na tom oficiálně pracují aby to odstranili psal už jsem do Oplu , jak se k tomu hodlají postavit a posílal jsem odkazy z uk fora a tady odsud jinak ,jak už jsem objednával auto tak jsem o tomhle problému věděl ,ale asi jsem naivně myslel ,že už to budou mít pořešené. Vervu jsem už zkoušel a nepřipadalo mi to nějak lepší jinak původní auto jsem měl ford puma 1,7 92 kw a zdá se mi že to jelo celkem lépe udávané stejné zrychlení jako astra a to byla atmosféra jak se točila okolo 4 tisíc to pak jelo pěkně.
Opel Astra vybava Dynamic 1,4 92kw plus nějaké kravinky.
jozuo
Příspěvky: 373
Registrován: 19 říj 2016, 11:33

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od jozuo »

Pozeral som Leon..samý plast a otrasne to zvnútra vyzeralo, Mazda bola druhou voľbou ak by som nebral Astru. 3 je celkom fajn len tam by som sa bál hrdze. Pred skúšobnou jazdou sa pýtam predajcu čo korózia a že už to nehrozí..a keď sme riešili auto tak že na začiatak protikoróznu ochranu vybavíme zadara :-D tak neviem :-D
Reco-tem
Příspěvky: 41
Registrován: 07 pro 2016, 16:53

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Reco-tem »

mattonecz píše:Osobně bych místo Astry po špatné zkušenosti šel do Mazdy 3 2.0 atmosféra.
Mazda 3 nie je kombi a 6wagon zacina tam, kde moje fin.moznosti davno skoncili. Inak neveril by som moc tej protikoroznej ochrane aj ked predajcovia budu tvrdit, ze je to uz OK.

Leon je v interieri velka tragedia + TSI motory tiez nie su az tak vyhra - mal som ho na zozname az kym som do neho nesadol a bol som z neho velmi sklamany. V najvyssej vybave resp Cupra je asi iny svet, ale samozrejme aj ine peniaze.

Astra sa mi velmi paci, je tiez vynikajuco konfigurovatelna, ale neviem ci risknut aj tu 1,6 ak sa to casom prejavi aj tam asi by som velmi nadaval. Zacinam sa obavat, ze ist do jazdeneho polovraku bude ta najrozumnejsia volba.
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“