trhnutie pri akceleracii

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr25
Příspěvky: 245
Registrován: 01 bře 2016, 17:53

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Petr25 »

Max píše:to je jasne ze to nikto nikomu nepraje, ale v aktualnej situacii ked sa opel tvari ze o nic nejde tak cim viac umretych motorov tym skor sa snad rozhybu.... :(
Pruser bude az to opravi a znovu se to rozsype po zaruce..... O to asi jde dneska vyrobcum predevsim
Opel Astra K 1.4Turbo 92kw Innovation
Reklama
 

sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sladas opc »

Petr25 píše:
sladas opc píše:je zvlastni ze i na online snimani dat to nic neukaze a presto motor nefunguje jak ma..me to cuka furt a uz me to vazne sere,takhle to necukalo tak jako ted...
Byl jsi u diagnistiky na vlastni oci? Kde je nejaka jistota ze servis nelže? Kazdopadne pokud se ti to zhorsuje, tak dopadnes jako ja. Ne ze bych to nekomu dalsimu pral.....

ja jeste na diagnostice nebyl vubec..ale nekdo tam psal ze ani online snimani nic neukazalo..me jeden znamej doporucil vymenit cidlo klepani ze uz se s tim setkal a diagnostika taky nic neukazovala a kdyz vymenil cidlo bylo to ok ale nebyl to pripad astry ale myslim ze fabia 1.4 rs..jeste mi nabizel kontrolu nejakym endoskopem nebo co to rikal tak za nim asi zajedu at to omrkne..jinak nevim co s tim no..
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
jozuo
Příspěvky: 373
Registrován: 19 říj 2016, 11:33

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od jozuo »

Niekto tu písal že chcel dať vymeniť to čidlo na Astre ale neviem či aj dal nejakú odpoveď ako to dopadlo nakoniec
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sladas opc »

ja o tom uvazoval ale zatim jem to nezkusil z duvodu zaruky..
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
blesk
Příspěvky: 233
Registrován: 05 zář 2016, 10:28

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od blesk »

Ludva píše:
Petr25 píše:Najeto mam 14tis. Kontrolka nic neukazovala. Poslednich par dni obcas pri startovani bliklo Servis esc. Cukani se projevovalo jako vetsine lidem kolem 2500tis. otacek. Byl tam jakoby pokles vykonu. Neprijemne hlavne pri predjizdeni. Posledni dobou se to zhorsovalo, tak jsem to pri garance rovnou nahlasil. Diagnostika primo ukazala nizky tlak v prvnim valci: 7/15/15/15 a vyhodila hlasku: Nutna oprava motoru. Technik o problemu s cukanim dle vseho vedel. Jen mam obavy a existovalo reseni. Spravit to je jedna vec, ale zabranit opakovani problemu druha.....
Bude to znit blbe, ale zavidim, ze se ti na diagnostice ta hlaska ukazala. Ja (najeto 22 tis., 1.4 92 kW) kvuli cukani na diagnostice dvakrat, jednou i on-line snimani dat, vse bez chybove hlasky. Takze problem "neexistuje" :x
Jinak potvrzuju, 98 (100) oktanu to trooosicku zlepsuje, ale neodstranuje. Nektery den je to v pohode, jindy se nemuzu dostat pres 3 tis. otacek, aniz bych nemel obavu, ze se pri tom skubani motor rozpadne. Takze tak.
Urcite informuj, jak se to (ne)vyresilo. Diky ;)
Jemu se ukazala hlaska - smrt vlace c.1 - konkretne - nizky tlak (komprese) ve valci (docela zajimave, ze to RJ pozna) a ne nejake vynechavani zapalovani nebo neco jineho. Takze uz nastalo fyzicke zniceni pistu nebo krouzku a s tim uz tedy pri vsi snaze importera, prodejce nebo centraly jezdit nelze. U aut v zaruce se meni polomotor, ne jednotlive pisty a nekdy si ten zniceny motor vyzadaji do servisho centra na prezkoumani a az nasledne poslou novy motor. Nekdy zase jenom vyslou z CZ centraly hlavniho mechanika, aby potvrdil, ze lokani mechanik ma pravdu a potrebuje novy motor.
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sladas opc »

kamos mel vw polo gti 1,4tsi tusim ze 132kw odesel motor- propalenej pist..motor mu u engeho vymenili a starej odvezli udajne do nemecka na nejakou rozborku
Naposledy upravil(a) sladas opc dne 28 led 2017, 20:36, celkem upraveno 1 x.
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
henriCL
Příspěvky: 83
Registrován: 18 zář 2016, 17:13

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od henriCL »

Pár stránek zpět už se vás tady na to někdo ptal: proč to nikdo nenechá odbrzdit na válcích, aby měl v ruce graf z výkonové brzdy? Kde jinde by se měla ukázat ztráta výkonu, když diagnostiky selhávají?
Opel Astra K Sports Tourer Innovation 1,4T 92kW
Uživatelský avatar
Hardy
Příspěvky: 63
Registrován: 15 dub 2016, 08:38
Bydliště: Malacky / Humenné

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Hardy »

henriCL píše:Pár stránek zpět už se vás tady na to někdo ptal: proč to nikdo nenechá odbrzdit na válcích, aby měl v ruce graf z výkonové brzdy? Kde jinde by se měla ukázat ztráta výkonu, když diagnostiky selhávají?

Toto som navrhoval čo píšeš. Ide o to že to stojí závratných asi 50e cca v priemere (1200kč). Vieš ako, radšej budú tankovať prémiový predražený benzín miesto toho aby zainvestovali a mali nejaký rukolapný dôkaz...a určite by sa im k tomu vyjadrili aj majstri v dielni kde sa to bude merať. S takým niečím sa stretávajú určite často ked mapujú rôzne autá. A možno by to napojili aj na PC a hneď by bolo jasné čo to štrajkuje! Myslíte že v Opli to ako skúmajú? Určite nejak podobne...
Moje autá:
- Astra Coupé Turbo 2.0T (Z20LET) - EDS Stage 1 (250ps, 400NM)
- Insignia A HB 2.0CDTi (B20DTH 125kw) AT6 - rv.2016
- Insignia ST OPC (2.8T V6, 265kw - Stage 1) MT6 - rv.2010
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sladas opc »

tohle je boj vyrobce motoru..oni maji masiny na to aby to vyzkouseli a zjistili co a jak nebo snad nekdo ten motor neodzkousel co dela a nedela..to mi prijde blbost..zakaznik si koupi nove auto v domneni ze nebude resit problemy a ono tohle..proc by zakaznik mel vyhazovat penize za mereni nekde jinde atd kdyz ma auto v zaruce..nekdo to treba zkusi kdo se o to zajima aby vedel co a jak ale stejne ikdyz bys mel neco v ruce tak te poslou v opelu nekam protoze jejich diagnostika nic neukazala atd budou se vymlouvat
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
henriCL
Příspěvky: 83
Registrován: 18 zář 2016, 17:13

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od henriCL »

Popravdě, moc nerozumím tomu, co jste napsal. Vybojovat si nápravu věci potřebuje především zákazník a podle vás je to boj výrobce motoru?
Jestli vás s tím servisy posílají do pihele a tady se pak píše, že "problém neexistuje", tak byste měli první a zatím jedinou věc, která by prokazatelně dokumentovala, že problém existuje. Za cenu cca jedné nádrže benzínu.
Takže znova: nechat změřit na výkonové brzdě. Vůbec nic se tím nezkazí, může to mít pouze pozitivní efekty.
Opel Astra K Sports Tourer Innovation 1,4T 92kW
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“