trhnutie pri akceleracii

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Max
Příspěvky: 220
Registrován: 12 říj 2016, 18:16

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Max »

podla toho asistenta radenia 2000 nieje podtocenie ani omylom.
Opel Astra K ST 1,4 Innovation + nejake tie drobnosti :)
Reklama
 

shagg
Příspěvky: 39
Registrován: 13 úno 2017, 23:37

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od shagg »

K tomu podtáčení: automat to celkem běžně při ustálené rychlosti na rovince nechá bublat někde kolem 1200ot./min. Ale pokud se přidá plyn, tak hbitě podřazuje. A to dokonce i v manuálním režimu. Pokud jedu na M5 na 2000ot./min. a přidám trošku víc plyn, ani ne až na podlahu, auto si svévolně podřadí na M3. Zřejmě je snaha nevystavovat motor velkým silám při nižších otáčkách. Takže pokud v těch motorech opravdu je nějaká systémová vada (jakože si pořád myslím, že není), automat ji tímhle obchází.

Mimochodem při 130km/h automat na 6 točí 2500ot./min., u manuálu máte kolik?
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

nn chyba není proto praskaj písty a všem to cuká. logicky.
1200ot je super no :)
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
shagg
Příspěvky: 39
Registrován: 13 úno 2017, 23:37

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od shagg »

Zas ale buďme racionální. Víme o jednotkách prasklých pístů, což z celkového počtu několika tisíc vyrobených čtyřválců je prd. A cuká to ne všem, ale zase v celkovém počtu několika málo. Kdyby to cukalo všem, nebo aspoň většině, byl by šrumec větší. Zkrátka máš smůlu na kus a s několika stejně postiženými se tu utvrzujete, že problém mají všichni. Nemají. O to horší to je, protože servisy musí řešit něco, o čem ani neví jak to najít, natož vyřešit. Petr25 měl zřejmě "štěstí", že měl závadu nějakou dostatečně zjevnou a chytl technika, který ji dokázal najít. U Tebe to bude asi něco jiného.
Uživatelský avatar
Petr25
Příspěvky: 245
Registrován: 01 bře 2016, 17:53

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Petr25 »

U me to nebylo stesti, nebo o tom, ze chybu dokazal technik najit. Cukalo to tak dlouho, az prasknul pist. Neverim tomu ze je nas malo. Kazdej sem urcite nepise....
Opel Astra K 1.4Turbo 92kw Innovation
Uživatelský avatar
Petr25
Příspěvky: 245
Registrován: 01 bře 2016, 17:53

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Petr25 »

A stejne tak muzeme rict my, ze ty se utvrzujes ze problem neni, kdyz vime ze je ;) Nejses nahodou z Opelu? :D
Opel Astra K 1.4Turbo 92kw Innovation
shagg
Příspěvky: 39
Registrován: 13 úno 2017, 23:37

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od shagg »

No, to je právě ten problém, že ani zhruba nevíme kolik toho je. Ono ani tak nejde o absolutní množství, ale spíš o procento. Já se domnívám, že toho je pod 5%, čili normální, byť jistě nepříjemná, zmetkovitost. A že cukání (a případně prasklý píst) je důsledek společný pro různé příčiny. Ale nemám to čím podložit. Ale stejně tak ty nemáš čím podložit opak. Samozřejmě je jasné, že v tématu "trhnutie pri akceleracii" tímto budou trpět prakticky všichni. Pravdu se dozvíme asi tak za 15 roků, až budeme číst nějaký "test ojetiny", tam nějaký expert možná světu oznámí, jak na tom tyhle motory statisticky jsou.

A z Opla nejsem. Ale Opel vlastním tak se mě to týká. K Oplu jsem mimochodem utekl od PSA, kde mě postupně naštvaly všechny servisy v dosahu. Kdybych loni věděl, co se chystá, tak bych teď řešil jiné problémy na jiném fóru.
Uživatelský avatar
Petr25
Příspěvky: 245
Registrován: 01 bře 2016, 17:53

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Petr25 »

Těch 5% je naprosto nesmyslnej odhad. Zde je X lidí, kteří s tím mají problém. Plno dalších lidí ani neví, že tahle zapadlá diskuze vůbec existuje, nebo nemají potřebu to na diskuzi řešit. (Těch je dle mého nejvíc) Plno starších lidí tomu nikdy nešlápne, tak to v podstatě nepocítí. Potom je tu kategorie lidí, kteří jezdí vyloženě na spotřebu. Třeba můj otec, který vlastní golfa s 1,2TSI a jezdí vyloženě na spotřebu řekl, že by to nijak neřešil, že mu to nepřijde tak hrozné. A málem bych zapoměl na kategorii lidí s automatem. Těm se to třeba neprojevilo, protože to automatická převodovka dokáže vykompenzovat. Nicméně pokud je to opravdu špatnýma pístama, tak je tam pořád spící problém......
Opel Astra K 1.4Turbo 92kw Innovation
Taosek
Příspěvky: 56
Registrován: 07 pro 2016, 17:17

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Taosek »

Dneska začínám podnikat kroky ,jak se zabvit toho šrotu jelikož mám ještě auto nemám půl roku tak to budu chtít opravit nebo pokud řeknou že ne tak odstupuju od smlouvy na což mám podle zákoníku nárok nebudu čekat než mi vyprší pulroční lhůta kdy se ještě dá něco dělat s tím autem přiznání od Oplu mám to mi bohatě stačí nepotřebuju nic projíždět s technikem ,který tvrdí že nic necítí nebo jiné žvásty.Nebuďte hloupí vy co máte auto teprve chvíli co nejrychleji se toho zbavte nebo pak už s tím nebudete nic moc dělat budu Vás informovat ,jak postupovat mám jednou známou soudkyni a ta se dnes k tomu vyjádří ,jak z toho vybruslit ale už teď co jsem ji jenom tak lehce nastínil tak mi říkala že to nebude problém buď reklamovat nebo odstoupit os smlouvy hold Opel se bude muset řídit našimi zákony a ne že neumíme to odstranit.Jinak určitě je Shagg někdo z Oplu protože by jinak nepsal tyhle věci jinak na všech forech co jsem byl jestli poláci nebo němci uk slováci všude to mají takže houby do 5%.
Opel Astra vybava Dynamic 1,4 92kw plus nějaké kravinky.
mia
Příspěvky: 201
Registrován: 25 říj 2016, 11:13

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mia »

no vyzerá to tak, že turbom do maxima vyšpičkovaný motor chce asi o dosť šetrnejší prístup na aký asi sme boli doteraz zvyknutí. Ja sa už podľa toho správam :)

Taosek, máš moje sympatie, je to správna cesta, držím palce
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“