trhnutie pri akceleracii

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sladas opc »

presne tak plynule zrychleni to je takova vyblita blbost co nemyslej snad vazne...kdyz potrebuju zrychlit ci predjet tak jeste nebudu resit to jestli jsem nahodou neslapl na plyn trosku vic atd..
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Reklama
 

Uživatelský avatar
Petr25
Příspěvky: 245
Registrován: 01 bře 2016, 17:53

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Petr25 »

Pomůžu ti. Tvoje rada na cukání zní tak, že se máme naučit řadit plynule jak automat? Alespoň takhle to vyznělo. Pokud jsi to tak myslel, tak prosím nech těch provokací a pokud nemáš s autem problém, tak nás zde nech v klidu diskutovat. My problém máme......
Opel Astra K 1.4Turbo 92kw Innovation
shagg
Příspěvky: 39
Registrován: 13 úno 2017, 23:37

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od shagg »

Myslel jsem ČASTO jak automat.

Já tady jenom občas uvádím věci na pravou míru z nadhledu někoho, kdo není frustrovaný svým problémem. Čímž nepopírám problém a zcela chápu frustraci postižených. Pokud to vnímáš jako provokace, je problém na tvojí straně.
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sladas opc »

co je razeni casto jak automat vzdyt je to blbost!!!to kdyz budu chtit zrychlit a auto vytocit tak jako mam delat co???
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
shagg
Příspěvky: 39
Registrován: 13 úno 2017, 23:37

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od shagg »

sladas opc píše:co je razeni casto jak automat vzdyt je to blbost!!!to kdyz budu chtit zrychlit a auto vytocit tak jako mam delat co???
Podřadit. Klidně o několik stupňů. My sjme se tohle učili v autoškole, Škoda 120 na LPG bez častého řazení cukala taky, občas i chcípla. Dnešní motory jsou pružnější a víc toho odpustí, ale od toho tam ta převodovka je.
Uživatelský avatar
Petr25
Příspěvky: 245
Registrován: 01 bře 2016, 17:53

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Petr25 »

Jezdil jsem s X autama. Se všema stejně. I s 1,2 TSI. Žádné nikdy tohle nedělalo. Tvrdit že je to kvůli řazení je pitomost na Ntou. Kdybych chtěl řadit často jak automat, tak bych si ho koupil.....
Opel Astra K 1.4Turbo 92kw Innovation
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sladas opc »

ale chapes to ze kdyz se podradi klidne i o nekolik stupnu a seslapnes plyn ze zacne cukat-trhat???pak to treba dela ikdyz seslapnes treba 6ku nekde cca ve 100kmh tak taky zacne cukat-trhat,vec dalsi ze kdyz pojedu jinym autem stejnym stylem jako s astrou tak to delat nebude..tenhle problem nevyresi zadne plynule radoby zrychlovani ani jinej benzin..problem je jinde..
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
shagg
Příspěvky: 39
Registrován: 13 úno 2017, 23:37

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od shagg »

Tak ještě jednou. Já netvrdím, že vaše auta necukají. A netvrdím, že cukání je v pořádku. Ale v něčem ten automat musí něco dělat jinak, líp.

Z vašich popisů toho trhání jsem pochopil, že to dělá jenom v určitém spektru otáček (někde kolem 2000) při potřebě plného nebo aspoň skoro plného výkonu. Takže ono to teda cuká i ve vyšších otáčkách? Možná by fakt stálo za to tady udělat nějaký oficiální a hodně podrobný popis problému a všech souvisejících okolností.
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

Cuká to klidně v 3400-3800 ot. To mám 3ku točit do omezovače? :D
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
shagg
Příspěvky: 39
Registrován: 13 úno 2017, 23:37

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od shagg »

Ok, beru zpět, rychlé kvedlání pákou tedy žřejmě nepomáhá/nesouvisí. Tak v čem je teda automat jiný? Projeví se cuknutí spíš na začátku záběru (přeřadíš, pustíš spojku, cukcuk), nebo spíš až po chvilce (přeřadíš, pustíš spojku, zrychluješ, akcelerace tě tlačí do sedla, vlasy vlají, všechny ručičky letí nahoru, ... cukcuk), nebo je to vpodstatě jedno a nelze vysledovat jakékoliv pravidlo? V této otázce mi jde o to, jsetli nemá vliv třeba delší prokluz u automatu a možná jeho jemnější dávkování a tím teoreticky menší stres pro motor, jiný časový průběh otáček při změně převodového poměru.
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“