trhnutie pri akceleracii

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Reco-tem
Příspěvky: 41
Registrován: 07 pro 2016, 16:53

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Reco-tem »

Ondráš1985 píše:Nevěřím, že do toho nějaký právník vůbec půjde - do sporu s automobilkou. Tím spíš, když vada jednoznačně nebrání v užívání dané věci. Auto prostě pojizdné je, to že občas cukne... podle mě to vůbec nebude hračka, jak tu kolega tvrdí, to by pak mohl uspět u soudu i člověk s povrzávajícími plasty v interiéru apod. Je to jen můj názor, berte s rezervou :)
1. clovek nepojde predsa do sudneho sporu s automobilkou. Vracias predsa produkt predajcovi. Pokazene mlieko tiez nereklamujes v mliekarni, ale u predajcu.

2. Ja si nemyslim, ze obcasne trhanie motoru nebrani v riadnom uzivani auta + je to nebezpecne. Vrzgajuci interier je snad trochu neporovnatelne.
Reklama
 

Ondráš1985
Příspěvky: 202
Registrován: 01 bře 2017, 20:15
Bydliště: Brno

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Ondráš1985 »

Nemusíme se tu bavit, jestli je, nebo není nebezpečné s takovým autem jezdit. Nebezpečné to je. Jde o to jestli je možné u soudu s touto věcí uspět. Já bych do toho nešel.. Pokud by kiksl motor, věřím, že by ho v rámci záruky vyměnili, ale peníze za auto prodejce určitě nevrátí, leda po výměně motoru odkoupí za "tržní cenu".
Opel Astra K Enjoy 1.4 74kw MY17,5 Bílá Summit, Komfortní sada 2 + Mlhovky
Mato
Příspěvky: 27
Registrován: 15 čer 2016, 22:21

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Mato »

Pridavam moju, nedavnu prihodu:

Auto bolo zahriate na prevádzkovú teplotu, pri prudšej akcelerácii do kopca , motorom trhlo, ozval sa kovový zvuk z motora, tak ako stále, no motor sa dostal do stavu podobnému núdzovému režimu, prestal adekvátne reagovať na akceleráciu , výkon sa znížil asi o 50% , a to aj po preradení na inú rýchlosť. Motor akceleroval normálne len do 2000 otáčok/ min. Nad 2000 otáčok /min. po stlačení plynového pedálu /aj keď bol pedál plynu stlačený uplne na podlahe/ akceleroval len veľmi pomaly až do 4000 otáčok / min., vyššie som to už neskúšal. Takto sa motor správal na každý zaradený rýchlostný stupeň. Skúšal som s autom zastaviť bez vypnutia motora a pokračovať ďalej , ale stále rovnako výsledkom. Uvedené správanie nebolo indikovane žiadnou ikonou na prístrojovom panely, ani informáciou o návšteve servisu . Rano motor fungoval zase normalne.

S autom som bol v servise a diagnostika zase neukázala žiadny problém , MOTOR JE V PORIADKU , s posledným možným update-om motora .

Len pre info auto prevzate z predajne koncom maja 2016 , najazdene 5700km.
Astra K 1.4T Innovation, 92kW, Audiosystém R 4.0,
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

To samé mi dělá pravidelně. Ztráta výkonu např. od 2700 do 4000 ot. Nad 4000 ot. to zase vystřelí.
Jeden z asi 4 problémů s motorem.
Tohle je dost otravný. Kdyby se mi to stalo ve chvíli kdy mohu do servisu tak bych to předved.
Bohužel to je vždy jen na chvíli.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Mato
Příspěvky: 27
Registrován: 15 čer 2016, 22:21

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Mato »

U mna to nebolo na chvilu, ale stale ak otacky motora prekrocili 2000 otacok , motor prestal regovat na plynovy pedal.
Astra K 1.4T Innovation, 92kW, Audiosystém R 4.0,
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

Chvílí myslím třeba hodiny nebo den. Druhý den už to nedělalo.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Mato
Příspěvky: 27
Registrován: 15 čer 2016, 22:21

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Mato »

Ano presne tak , respektive do vypnutia motora. Mne to pripada ako keby sa sw v riadiacej jednote dostal do nestandardneho stavu, a zapla sa nejaka ochrana motora.
Skoda ze sa mi to stalo vecer , inak odstavim auto pred servis , nech si to diagnostikuju .
Astra K 1.4T Innovation, 92kW, Audiosystém R 4.0,
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

Mně se to stalo právě v sobotu, ale to motor nejel až od 3700ot.
Pak sem jel až za několik hodin a bylo to ok.

Předtím se to stalo večer, to přestalo jet od asi 2700 ot.
Pak sem šel na nákup, poté to stále dělalo.
Zavolal sem kámošovi ať se na to přijede podívat, stále dělalo. Tak sem chtěl jet ráno do servisu a už to nedělalo..

Prostě to jede normálně, a ve 2700 ot. nás to hodilo dopředu jako bych dupnul na brzdu, akcelerace nulová. Pomalu se to dostalo na 4tis a zase jelo..
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Mato
Příspěvky: 27
Registrován: 15 čer 2016, 22:21

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Mato »

Poslal som popis co sa mi stalo na info@opel.cz .
Prisla mi odpoved o prijati mailu , a predanie kompetentnej osobe.

Tak uvidim co mi odpisu a kedy.
Astra K 1.4T Innovation, 92kW, Audiosystém R 4.0,
grapherx
Příspěvky: 25
Registrován: 12 úno 2011, 21:08

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od grapherx »

Není tu někdo i z Brna, kdo má problém s trháním a zkusil by kontaktovat http://carteam.cz/ (dříve Opel díly Brno)?
S Corsou vždy, když mám nějaký problém co nedokáži vyřešit sám, tak řeším s nimi (autorizovaný servis BSAuto už doufám nikdy nebudu muset navštívit). A naprostá spokojenost. Majitel servisu (na astra g foru s nickem romank) má vážně neskutečné znalosti s Opelem. Vždy když jsem něco řešil, tak věděl po čem konkrétně jít.
Opel Corsa C 1.4 16V
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“