Rozšířená záruka: pro a proti

Pokud kupujete nebo už jste koupili Opel Astra K, podělte se o zkušenosti.

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mike
Příspěvky: 337
Registrován: 29 pro 2016, 14:36
Bydliště: Praha

Re: Rozšířená záruka: pro a proti

Příspěvek od Mike »

Tady je dobová zpráva:
http://auto-mania.cz/opel-nabizi-rozsir ... -az-5-let/

Tak ony také platí určité právní formy a výklady. Pokud není někde něco výslovně napsáno a zákazníka s tím písemně neseznámili, nemají se na co odvolat a musí plnit. Proti "šmejdům" české právo celkem spotřebitele chrání.

Základní záruka: Motor, převodovka a rozvodovka.

Rozšířená záruka: na všechny zásadní komponenty vozu, tedy především na palivový a chladicí systém, brzdy, pohonné hřídele, řízení, bezpečnostní systém airbagů a pásů, klimatizaci, elektrická zařízení a zařízení na odvod plynů

Rozšířená záruka kryje to co standardní dvouletá. Ale ne to co se amortizuje, tedy opotřebovává. Kdo má auto bez Matrixů, si za záruku připlácet ani nemusí. Tomu se to nevyplatí. Jinak Motor = písty, ojnice, blok, hlava - kryje záruka (to je nedílná část a podstata motoru). Nejsou v tom ale vstřikovače (palivový systém) a další elektronické udělátka.

Na druhou stranu je zde čest výrobce a věc kdy někdo něco prodá s výrobní vadou - pak na vadě, které vznikla po záruce, by měl se zákazníkem spolupracovat. Velké automobilky jako VW to dělají a mají pro to i rezervní fondy. Další aspektem je nákup na IČO kdy zákazník přichází o část ochrany, která je určena spotřebitelům.

Uvidíme jak se bude Opel pod vedením Francouzů stavět k zásadním problémům.
Astra K ST - 1.4T - 92kW - innovation - barva GAZ - MY2017
Reklama
 

Uživatelský avatar
pavel_k
Příspěvky: 109
Registrován: 06 pro 2016, 09:05
Bydliště: Sokolovská uhelná pánev

Re: Rozšířená záruka: pro a proti

Příspěvek od pavel_k »

Mike píše:Základní záruka: Motor, převodovka a rozvodovka.
...
Jinak Motor = písty, ojnice, blok, hlava - kryje záruka (to je nedílná část a podstata motoru). Nejsou v tom ale vstřikovače (palivový systém) a další elektronické udělátka.
Těmi písty si moc jistý nejsem. Jak uvádí frackincylon, rozsah záruky Basic a Complete je na první straně tohoto tématu:
"Motor: Blok válců, kliková skříň, hlava válců, těsnění hlavy válců, skříň rotačního motoru, všechny vnitřní díly připojené k oběhu oleje, hnací řetězy ..."
V uvedené tabulce v rozsahu záruky písty vyjmenované nejsou. A chápu to tedy tak, že ani 5 letá záruka Complete písty nekryje. Zahrnuje jen to, co je uvedené ve sloupci Rozsah záruky. Na webu sice opel uvádí "PRODUKT COMPLETE ... a pokrývá konstrukční skupiny dílů vozidla v plném rozsahu zákonné záruky". To je ale podle mě reklamní fake.
Tedy jestli se záruka Complete vztahuje jen na části uvedené ve sloupci "Rozsah záruky", tak tam nikde nevidím ani matrixy, ani zadní led světla, ani vyhřívání sedadel, ... No potěš koště. :shock:
Astra K 1,4T 92kW Innovation 05/2016
Ondráš1985
Příspěvky: 202
Registrován: 01 bře 2017, 20:15
Bydliště: Brno

Re: Rozšířená záruka: pro a proti

Příspěvek od Ondráš1985 »

Prodejce mi nabidl tu prodlouzenou zaruku za 8000kc, tak premyslim, jestli ji vzit, nebo to nema smysl... Objednana 1.4 atmo, enjoy, priplatky : mlhovky, komfortni sada 2. Co myslite??
Opel Astra K Enjoy 1.4 74kw MY17,5 Bílá Summit, Komfortní sada 2 + Mlhovky
morgoth
Příspěvky: 339
Registrován: 27 úno 2016, 00:47

Re: Rozšířená záruka: pro a proti

Příspěvek od morgoth »

mattonecz píše:obcas mam chut zrusit si internet
Taky tu reakci nějak nechápu, podle ceníku je Smile v podstatě Enjoy s komfortní sadou 2, menší možností příplatkové výbavy a lepší cenou, tudíž objednávat Enjoy v téhle konfiguraci nedává moc smysl.

Nicméně jsme zase OT, můžeš to pls promáznout?

mattone: promazano
Astra K HB 1,4T 110kW, Innovation, 02/2016
Ondráš1985
Příspěvky: 202
Registrován: 01 bře 2017, 20:15
Bydliště: Brno

Re: Rozšířená záruka: pro a proti

Příspěvek od Ondráš1985 »

Ja jsem tu komfortni sadu 2 dostal za 5000kc, za plnou cenu 32000kc by to opravdu smysl nemelo..
Opel Astra K Enjoy 1.4 74kw MY17,5 Bílá Summit, Komfortní sada 2 + Mlhovky
morgoth
Příspěvky: 339
Registrován: 27 úno 2016, 00:47

Re: Rozšířená záruka: pro a proti

Příspěvek od morgoth »

Za 8k bych do toho asi šel. Těch 18k už je trochu mimo cena, koukal jsem, že to vychází dráž než třeba prodloužení záruky na Superba nebo A6tku (ale pořád lepší než na insignii za 40k...). Vypadá to, že si Opel s kvalitou moc nevěří.
Astra K HB 1,4T 110kW, Innovation, 02/2016
Eisy
Příspěvky: 483
Registrován: 20 srp 2012, 20:11

Rozšířená záruka: pro a proti

Příspěvek od Eisy »

Ono sa tie podmienk stale menia. Takze co platilo pred rokom - dva je teraz zasa ine. Treba to poriadne prestudovat ... :)
barman
Příspěvky: 6
Registrován: 07 úno 2017, 13:33

Re: Rozšířená záruka: pro a proti

Příspěvek od barman »

na zaruku jsem se ptal v Jihlave u objednavky Zafiry a bylo me receno, ze mam 3 moznosti:
- prodlouzena zaruka od vyrobce - nutno zaplatit hned (+- 30 000 del cenniku)
- Cargarantie (nejaka pojistovna) - do 3 mesicu za +- 18 000
- Cargarantie - po skonceni 2 lete, jde za +-20 000 prodlouzit o 3 roky

Tipuji, ze to plati i pro Astru, jenom ceny budou jine.
Čekatel na:
Zafira MY 2017, 2.0 f dechtu, AT, soc edišn (+-), v metle a bez hlín
morgoth
Příspěvky: 339
Registrován: 27 úno 2016, 00:47

Re: Rozšířená záruka: pro a proti

Příspěvek od morgoth »

Hm sakra, tak já jsem dohledal ty papíry k záruce a mám tu Car garantie, tzn. není to prodloužená záruka jako taková ale v podstatě pojistná smlouva, kdy vám při opravě pojišťovna proplatí opravu. Koukal jsem a je to napsané tak na 10 let staré auto, z elektrických zařízení je tam vyjmenovaný jen palubní počítač a pak věci okolo startéru a zapalování, tzn. kdybych měl matrixy tak smůla, stejně tak asi problémy s infotainmentem, různými asistenty, přední kamerou atd...

Nejlepší ale je, že jelikož je to pojistní smlouva, tak vám jí pojišťovna může vypovědět. Tzn. přijdete měsíc po skončení 2leté záruky, necháte si něco opravit a oni vám to na oplátku hned vypoví (není důvod, proč by to neudělali) a máte po záruce.
Astra K HB 1,4T 110kW, Innovation, 02/2016
Ondráš1985
Příspěvky: 202
Registrován: 01 bře 2017, 20:15
Bydliště: Brno

Re: Rozšířená záruka: pro a proti

Příspěvek od Ondráš1985 »

Otazka je proc Opel nema 5let zaruku na cely vuz, nebo ji nema za rozumny priplatek jako vetsina konkurence?? Treba na zaruky korejcu hodne lidi slysi, co si tedy mame u Opelu myslet pod tak vysokymi priplatky za ni?? Nejde si myslet nic jineho, nez ze Opel neveri ve spolehlivost svych vozu...
Opel Astra K Enjoy 1.4 74kw MY17,5 Bílá Summit, Komfortní sada 2 + Mlhovky
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Astru K“