trhnutie pri akceleracii

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Ondráš1985
Příspěvky: 202
Registrován: 01 bře 2017, 20:15
Bydliště: Brno

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Ondráš1985 »

_maty_ píše:
Ondráš1985 píše:1.8Tsi a 2.0 Tsi zase zerou olej :) U Bmw nektery ty motory taky nejsou uplne bez chyb.. Takze ja bych sel cestou zbyvajicich atmosfer na trhu, dokud jeste nejake jsou.
Moje rec, za tri roky prodam svoji hondu za vic nez jsem koupil :-P 8-)
No hezky by to bylo :) Ale obavam se, ze to nebude pravda
Opel Astra K Enjoy 1.4 74kw MY17,5 Bílá Summit, Komfortní sada 2 + Mlhovky
Reklama
 

Uživatelský avatar
_maty_
Příspěvky: 78
Registrován: 08 bře 2017, 10:16

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od _maty_ »

Nj bohuzel :)
quickmoto
Příspěvky: 9
Registrován: 28 bře 2017, 15:44

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od quickmoto »

Trhání pozoruji již dlouho, ale nově si toho začala všímat i manželka (=dělá to mnohem častěji a není k tomu potřeba kick-down) a hlavně, včera jsem poprvé zaregistroval i kovové zvuky při trhání.

Stav: 19200 km

Přesně za týden jsem objednán na první servisní prohlídku k Tukas Auto Steiger - jsem zvědavý, zdali budu "první a jediný", kdo si na to u nich stěžuje. Byl jste u nich někdo s tímto problémem?
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

Tak nové info ohledně mého vozu:

Objednány nové písty a kroužky + olej, neví kdy to bude, ještě min. 2 týdny budu bez auta.

Motor byl prý plný karbonu a tvrdil mi, že za to mohu já, tím že jezdím pomalu. Což si myslí proto, že jak sem vezl toho mechanika tak mu řek, že sem to podtáčel. No to je jedno, hlavně, že to vymění.

Co se týče různých SW updatů, ty budou řešit až udělají ty mechanické práce, tak uvidíme.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
davidsoula
Příspěvky: 2
Registrován: 28 dub 2017, 11:52

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od davidsoula »

Ahojte mam tiez novucku astricu a mam nabehanych skoro uz 13000km. 1.4 turbo 150 k. A tiez mam problemy s tym trhanim. A mam pocit ze cadtejsie mi to robi. V servise na diagnostike bolo vsetko v poriadku. Povedali mi ze mamctankovat kvalitny benzin len. Viete si predstavit c9 si o tom myslim. Vsimam si aj dlhsiu dobu stratu vykonu. Nie vzdy ale. Minule som ledva obiehal auta. Vobec auto ani netahalo ako keby ste mali nejaky obmedzovac zapnuty. Na skus9bnych jazdach zrovna islo auto jak zbesile. Niekedy ide ako drak ape niekedy trha a nema vykon vobec. Viete mi niekto poradit co mam s tym robit? Dakujem
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

S tim palivem nebo aditivy to je asi pravda, kvuli tomu karbonu.
Jinak systemove reseni jeste asi neni. Ze mi daji nove pisty a olej taky nemusi nic resit. Uvidime
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
davidsoula
Příspěvky: 2
Registrován: 28 dub 2017, 11:52

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od davidsoula »

Inak vidim ze tiez tu mate problemy s tym riadne. Mne este aj taky zvuk pri rozbehu praskavy jak ked sa kov praskne vydava. Trha to a chrasti. Nemienim ja tankovat 95 nitroplus do toho tankovat aby slapalo. Tak nekupujem ai nove auto kvoli tomu aby som sa grapil ale aby tahalo a bez problemov. Kamos ma 12tsi fabiu 110k a ide mu lepsie a zivsie ako moje ked blbne. Cakal som od nemcov vacsou kvalitu.
Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Cinda »

mattonecz píše:Tak nové info ohledně mého vozu:

Objednány nové písty a kroužky + olej, neví kdy to bude, ještě min. 2 týdny budu bez auta.

Motor byl prý plný karbonu a tvrdil mi, že za to mohu já, tím že jezdím pomalu. Což si myslí proto, že jak sem vezl toho mechanika tak mu řek, že sem to podtáčel. No to je jedno, hlavně, že to vymění.

Co se týče různých SW updatů, ty budou řešit až udělají ty mechanické práce, tak uvidíme.
Docela by mě zajímalo, čemu mechanik říká podtaceni. Mě řekli v Pardubicích, ze 2000ot je optimální pro tento motor.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

Aspon na to klepani-kovovy zvuk, by mel pomoci ten olej. S tim prubehem vykonu si nejsem jisty, to spis SW motoru.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

Cinda píše:
mattonecz píše:Tak nové info ohledně mého vozu:

Objednány nové písty a kroužky + olej, neví kdy to bude, ještě min. 2 týdny budu bez auta.

Motor byl prý plný karbonu a tvrdil mi, že za to mohu já, tím že jezdím pomalu. Což si myslí proto, že jak sem vezl toho mechanika tak mu řek, že sem to podtáčel. No to je jedno, hlavně, že to vymění.

Co se týče různých SW updatů, ty budou řešit až udělají ty mechanické práce, tak uvidíme.
Docela by mě zajímalo, čemu mechanik říká podtaceni. Mě řekli v Pardubicích, ze 2000ot je optimální pro tento motor.
Tvrdil mi, ze sem jen na 5ku 60 do kopce. Nesmysl, ale hadat se s nim nebudu.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“