trhnutie pri akceleracii

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sladas opc »

vymena pistu za stejne asi nepomuze viz petr25..myslim ze kovane pisty by bylo reseni ale uvidi se co jeste ten novej olej..furt ale premyslim co ten karbon ze by o blbe palilo nespalene cele palivo atd chtelo by to mozna i svicky ale tezko rict
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Reklama
 

eXp10it
Příspěvky: 3
Registrován: 13 bře 2017, 20:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od eXp10it »

Výměna oleje za řidší, odcházející písty... ehm, ehm. Není to nakonec o výrobních rozměrech a tolerancích? Moc velké písty v moc úzkých válcích by tady u Opelu nebyly poprvé :/
jozuo
Příspěvky: 373
Registrován: 19 říj 2016, 11:33

trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od jozuo »

mattonecz píše:
Cinda píše:
mattonecz píše:Tak nové info ohledně mého vozu:

Objednány nové písty a kroužky + olej, neví kdy to bude, ještě min. 2 týdny budu bez auta.

Motor byl prý plný karbonu a tvrdil mi, že za to mohu já, tím že jezdím pomalu. Což si myslí proto, že jak sem vezl toho mechanika tak mu řek, že sem to podtáčel. No to je jedno, hlavně, že to vymění.

Co se týče různých SW updatů, ty budou řešit až udělají ty mechanické práce, tak uvidíme.
Docela by mě zajímalo, čemu mechanik říká podtaceni. Mě řekli v Pardubicích, ze 2000ot je optimální pro tento motor.
Tvrdil mi, ze sem jen na 5ku 60 do kopce. Nesmysl, ale hadat se s nim nebudu.
hej preto spotreba kolko? 8 ci 9 si pisal


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
jozuo
Příspěvky: 373
Registrován: 19 říj 2016, 11:33

trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od jozuo »

ja som presedlal na Shell V-Power Nitro plus ak ma porazit ten motor tak s dobre zvucnym palivom


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Uživatelský avatar
Peto
Příspěvky: 419
Registrován: 06 lis 2016, 13:24
Bydliště: Bardejov

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Peto »

davidsoula píše:Ahojte mam tiez novucku astricu a mam nabehanych skoro uz 13000km. 1.4 turbo 150 k. A tiez mam problemy s tym trhanim. A mam pocit ze cadtejsie mi to robi. V servise na diagnostike bolo vsetko v poriadku. Povedali mi ze mamctankovat kvalitny benzin len. Viete si predstavit c9 si o tom myslim. Vsimam si aj dlhsiu dobu stratu vykonu. Nie vzdy ale. Minule som ledva obiehal auta. Vobec auto ani netahalo ako keby ste mali nejaky obmedzovac zapnuty. Na skus9bnych jazdach zrovna islo auto jak zbesile. Niekedy ide ako drak ape niekedy trha a nema vykon vobec. Viete mi niekto poradit co mam s tym robit? Dakujem
Vítam ta na fore.
Že co maš z tým robit? Prečítaj si cele toto vlákno nejakých 240 strán a pochopíš čo maš robit.
Nikto ti presne nepovie čo robit. Počkat,predat,reklamovat? Vyber si.
Už ked si ju kúpil,trap sa z nami. Možno sa to nejak vyrieši a možno že budeme všeci lutovat že sme to K-ačko kupili 1,4 turbo.
OPEL ASTRA 1,4 Turbo, 150k - r.v. 2015
chliff
Příspěvky: 2
Registrován: 28 dub 2017, 23:23

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od chliff »

Tiež som "šťastným majiteľom" 1,4T a už idem tretí krát do servisu.
Prvý krát mi praskol piest: že vraj únava materiálu.
Vymenili všetky štyri piesty a aj vstreky.
Keď som si vyzdvihol auto zo servisu, myslel som že mi vymenili motor za dieslovy. Rapkanie za studena aj po zohriati.
Po 2 týždňoch som chcel predbehnúť na rovinke auto. 85 km/h, niečo vyše 2000 ot/min a zaradená 5-ka.
Začalo trhanie, stratil som výkon a rozsvietila sa mi kontrolka motora. V núdzovom režime som sa dostavil do servisu.
Povedali mi: chybove hlasenie sa týkalo sania, ale nevedeli čo to presne sposobilo, takže nakalibrovali ventili a vratili mi ho spať.
Prijimaci technik mi ešte povedal, že objednal nejaký senzor variabilneho časovania, že malo by to odstraniť aj zvuk dieslu.
Pár dní nato som sa opať pokušal predbiehať a dopadlo to podobne. Tentokrát sa mi nudzový režim zrušil na druhe ráno pri naštartovaní.

O dva dni idem do servisu, tak vas budem informovať.
jozuo
Příspěvky: 373
Registrován: 19 říj 2016, 11:33

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od jozuo »

Obiehať pri 85 km/h na 5.?? :shock: ja podradzujem až do 3. niekedy, auto je pod otáčkami a vystrelí dopredu... na 5. tak maximálne na diaľnici pri 110 km/h.
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

To auto ma dostatek vykonu i na 5ku a není důvod by se rozsypalo...
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sladas opc »

tady je problem zrejme v tom ze to neni vychytanej primovstrik a dochazi k te karbonizaci a detonacnimu spalovani..nevim zdali se to da nejak softwarevo vyresit ci treba jinak ale aditiva budou zrejme nutnosti..uvidime co prinese novej olej a hodlam zkusit jeste nejaky lepsi svicky..
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Uživatelský avatar
Gaboom
Příspěvky: 54
Registrován: 03 bře 2017, 17:47

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Gaboom »

chliff píše: Po 2 týždňoch som chcel predbehnúť na rovinke auto. 85 km/h, niečo vyše 2000 ot/min a zaradená 5-ka.
Učebnicový příklad podtáčení motoru :roll: Jo jasný, máš tam TURBO, máš tam dle grafu krouťák, ale pořád máš pod kapotou 1,4! Chceš poctivej výkon a poctivej krouťák? Jedině objem. Objem ničím nenahradíš, ani turbem... Tenhle motor má pracovní otáčky prostě jinde. Turbo neturbo...
Opel Astra K ST 1.4i 74kW Enjoy+zimní sada 1+komfortní sada 2
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“