trhnutie pri akceleracii

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Peto
Příspěvky: 419
Registrován: 06 lis 2016, 13:24
Bydliště: Bardejov

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Peto »

mattonecz píše:Tak zejména nový olej a 8h čistění od karbonu.
A zatím není jisté že mám auto 100% ok.

Ale myslím že je jasný že kovové zvuky způsobuje karbon. Omni např má nový olej a klepe to i když dělali dekarbonizaci, ale asi nerozebírali motor jako mě takže si myslím, že to je zbytky karbonu.
Omyl,Mattonecz. Ja už mam skoro 20000 km a kovové zvuky som ešte nikdy nepočul. Karbon to určite nebude. Neverím že by som ja nemal zakarbonovaný motor. Aditíva som ešte nikdy nedával do benzínu a tankujem len 95-okt. benzín. Mislím že tu niekto písal že počul kovové zvuky už od prvých zopár stovak km,ked karbon v motore ešte určite žiaden nebol.
OPEL ASTRA 1,4 Turbo, 150k - r.v. 2015
Reklama
 

sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sladas opc »

A cuka ti to??hlavne ty kovove zvuky se objevuji obcas a clovek se musi dost zaposlouchat a pres radio je to uvnitr vozu tezko slyset teda alespon u me
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Uživatelský avatar
Peto
Příspěvky: 419
Registrován: 06 lis 2016, 13:24
Bydliště: Bardejov

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Peto »

sladas opc píše:A cuka ti to??hlavne ty kovove zvuky se objevuji obcas a clovek se musi dost zaposlouchat a pres radio je to uvnitr vozu tezko slyset teda alespon u me
Ano cuká mi to ale kovové zvuky žiadne nikdy zatial.
Cukalo mi to dost často ale po reklamácií pred pol rokom mi preinštalovali softw. Vraj nejaku novšiu verziu mali a bolo to vporiadku. Nič necukalo asi 1000 km potom zase to trošku začalo. Teraz mi to cuká ale velmi zriedkavo a len pri prudkej akcelerácií ked dam plyn na podlahu asi pri 2500-3500 ot.
Snažím sa pri tychto otáčkach prudko neakcelerovat. Uvidím ake riešenia sa najdu na tento problém.
Snad ten nový olej vyskušam prípadne iné sviečky ale rozhodne neplanujem si zvýšovat náklady na prevádzku za viacoktánový benzín alebo aditíva. Moje auto može na to zabudnút to ho radšej predám a už v živote priamovstrek nekúpim. Tie problémy čo mam z tym autom už na nervy. Pripadá mi že ja slu žim autu a nie auto mne. Treba sa on starat ako o malé decko. :lol:
OPEL ASTRA 1,4 Turbo, 150k - r.v. 2015
CHlebaCZ
Příspěvky: 128
Registrován: 22 kvě 2016, 15:11
Bydliště: Slavkov u Opavy

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od CHlebaCZ »

Me to cuka jen pri studenem motoru ale to bude nejaka ochrana turba nebo nekjake kurvitko
Jinak cuknuti mezi 2500 a 3500 jsem mel jednou kdyt jsem dal 5 a chtel jsem predjet
Jak jinak predjizdim na 3 to astricka vystreli jak raketa
Ve meste taky vetsinou na 3 a 2000 otacek
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

No řikej si co chceš, kromě sladase(údajně) to asi nikomu nedělalo kovové zvuky od novýho. U mně začalo až po více než 10tis km. Do té doby jen cukání. Logický závěr=nánosy karbonu.

Teď mám motor bez karbonu a co se děje? Necuká a už vůbec ne, že by vydával kovové zvuky.

Jezdím aditivovou 95 nyní. Pokud to je problém, časem bude karbon a kovové zvuky.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sladas opc »

cukani jsem mel ihned po koupi..ten kovovej zvuk na to jsem prisel doma kdyz jsem sjizdel z hlavni silnice na vedlejsi a vytocil jsem tusim ze trojku a ozvalo se to..slyset to bylo hlavne kdyz je stahnute okno..tak jsem to zkusil znova a zas se to povedlo..za jizdy se zapnutym radiem a zatazenymi okny to nejde slyset proto si myslim ze dost lidi o tom ani nevi...tahle zavada je dost zvlastni az nelogicka a ja si myslim stejne ze bude problem dal pretrvavat i po vymene oleje..rad bych se mylil..
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

To mluvíš o něčem jinym ale. Takovej ten rachtivej zvuk to sou vstřiky a je to normální.
Zvuk LSPI si asi neměl hned u novýho auta..
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sladas opc »

mel jsem uplne stejnej zvuk co byl tady na tom videu s corsou..klasickej kovovej zvuk..co se tyce vstriku nevim o tom ze by meli vydavat nejakej slysitelnej zvuk.
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

Je to divný ale myslím, že to LSPI se zhoršuje s karbonem a degradací oleje.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Uživatelský avatar
CrazyPlum
Příspěvky: 59
Registrován: 24 kvě 2017, 23:21

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od CrazyPlum »

Dakujem velmi pekne za tuto temu, za vsetky prispevky a postrehy.

Zajtra som si chcel ist objednat Opel Astra ST 1.4 turbo 92kW s manualnou prevodovkou a pravdepodobne by som dopadol podobne. Zachranili ste ma od zleho rozhodnutia.

Volim teda radsej motor 1.0 alebo 1.6 este sa rozhodnem co bude pre mna lepsie...

Dufam, ze sa vam vase problemy podari nejako vyriesit a verim, ze ostatne motory funguju ako maju, auto vyzera vyborne, Opel je moja srdcovka a bol by som nerad keby si takto pokazili povest, teda ak uz nie je pokazena...
Opel Astra K ST, 1.4 benzin, 92kW, vyrobene 07/2017, vybava Innovation + Zimna sada 1 + Odhlucnovacia sada
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“