trhnutie pri akceleracii

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sladas opc »

primovstriky proste vyzaduji kvalitni benzin a neni to jen problem opelu ale celkove..bohuzel ta doba kdy auta schrupli "vse" je pryc..co se tyce oleje tak na tom opravdu hodne zalezi ikdyz jsem tomu taky nechtel moc verit..ale staci se treba podivat i na problemy fiatu kdyz se nedala origo sellenia byl pruser,pak treba vw kdyz do PD motoru se dalo neco jineho odesly vacky..to same je ted s tim dexos1 vs dexos2..dalsi asi dulezita vec je ta ze u techto motoru je proste dobre menit olej na 10tisic km,ikdyz vyrobce udava 30tisic km..
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Reklama
 

gregor
Příspěvky: 17
Registrován: 06 čer 2017, 14:54

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od gregor »

Se vší úctou se mi nějak nechce souhlasit s tím, co si napsal:

"Motory s novým olejem z výroby se zatím zdají být OK. " tuto informaci máš odkud ? Lidi si zde stěžují na problémy i s novým olejem. Motory s olejem Dexos1v2 by měly být zalité z fabriky již v roku 2016, který měsíc těžko říct.

"Pokud se motor točí tak se karbon naopak nausazuje, ale vypaluje." Toto nechápu určitě to dokážeš vysvětlit líp...

"Já bych s olejem nečekal a chtěl ho v rámci reklamace." - toho mám dosáhnout jakým způsobem. Nevím jak ostatním i mě pan Opel (nechci jmenovat) řekl, že výměna oleje za nový je placená, proto abych docílil výměny oleje přece nerozstřelím motor 

Nutno podotknout že najeto mám 90k rok výroby 2016. Fórum sleduji delší dobu problémy s motorem nemám. Ano studený škube otáčkový projev taky nic moc prostě v rozmezí 1500ot - 2500ot je průběh značně nespojitý.
henriCL
Příspěvky: 83
Registrován: 18 zář 2016, 17:13

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od henriCL »

Tak jo, Mattonecz, napíšu to potřetí: karbon se jízdou v otáčkách nevypaluje. Stejně se nevypálí u zbrani, když se z nich bude víc střílet. Můžou se rozpálit doběla, ale akorát se víc zaserou. Jak si vysvětlíš ty vrstvy úsad v tvém motory, když jsi ho vůbec nešetřil? O kolik se zvyšuje teplota povrchů v motoru při jízdě v otáčkách, aby se začalo něco vypalovat? Víš to?

A mimochodem k předešlému tvému postu: rok jsi psal na Opel maily a nic se nedělo, ze servisu jsi jezdil dokonce bez dokladu, prokazujícího, že by ti s autem něco dělali.
Do servisu tě pozvali až když jsi jim poslal text, který ti tady kolega od A do Z připravil. A vsadím se, že si dali dohromady, kdo je tím největším grafomanem tohoto fóra a na oslavu tvého tisicího příspěvku ti zavolali.

Jinak kolega vás tady svými pochybnostmi dobře navádí k pozornosti. Jako v případě oleje se zde zjara hýkalo nadšením, že vše vyřeší výměna pístů, protože jsou špatně konstruované. Teorie o pistech tedy padly?
Opel Astra K Sports Tourer Innovation 1,4T 92kW
jandy
Příspěvky: 5
Registrován: 01 čer 2017, 12:38

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od jandy »

Novy olej D1V2 prisel z vyroby az od modelu MY17,5 coz jsou auta vyrebeny od ledna 2017. Mezi jejich majitele se radim a zatim s timto modelem nikdo problem nehlasil.

Co tu psali kluci, tak vymeny v ramci zaruky dosahnes tim, ze auto reklamujes a servisu predvedes, jak ti to cuka.

Mattone mel asi na mysli, ze kdyz se motor drzi v otackach a nikdo ho nepodtaci, ze se karbonove usady netvori.

Jestli diskuze tafy sleduji pozorne, tak tu mas Astru K s nejvice kilometry, takze tvoje dosavadni zkusenosti muzou byt nadeji pro ostatni :D
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sladas opc »

henricl:at to s mattonem bylo tak ci tak tak je ale zas potreba rict ze docilil toho ze mu motor rozebrali a udelali..ja kdyz problem resil a chtel jsem at neco v servisu podniknou treba vymenit cidlo klepani ci treba neco jineho tak mi narovinu rekli ze neexistuje ze kazdou zavadu a vymenu dilu musi podlozit vypisem z diagnotiky..a jak jiz vime diagnostika absolutne nic neukazovala i presto ze problem byl a je..maximalne nabidli kontrolu svicek a mereni tlaku..to ze vymena pistu petra25 na chvili pomohla a dost lidi vcetne me si mysleli ze to bude pistama,tak se bohuzel mylili..problem je asi zasadne jak v kvalite paliva tak pouziti oleje viz clanky..
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
petrol666
Příspěvky: 5
Registrován: 19 lis 2016, 16:25

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od petrol666 »

Caute bojovnici 8-) celkom by ma zaujimalo ako ste prisli na to ze kazdy priamovstrek skube :?: Poznam 1.8gdi v pajero pinin,2xOII 1.6fsi a uplne bez problemov na n95 behaju uz nejaky ten piatok,sam som nabehal 5000km na mojej mazde 2.0disi(44000km)a dalsi dvaja majitelia rovnakeho auta tiez bez problemov.Zatial som tankoval v podstate len slovnaft kedze u nas ma iba omv vlastný benal.
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

henri: Ty si mužeš mlít co chceš furt dokola. Přestaň se do mě laskavě navážet, absolutně mě to nezajímá. Motor mi měnili na základě toho, že sem problém předved v servise a ne proto, že sem zkopíroval pár vět. Čeho si dosáhl ty? Krom blbých keců asi ničeho.

Já už se nebudu vyjadřovat sou z toho akorát blbý kecy, mně je to koneckonců jedno, já mám novej motor a zdá se být ok, motory s novým olejem sou zatím ok, logika, kterou tříletý dítě chápe.
Snažím se tu radit, hlavně teda ať se dá novej olej.

ONMi vám časem vysvětlí jak je to s karbonem.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

petrol666 píše:Caute bojovnici 8-) celkom by ma zaujimalo ako ste prisli na to ze kazdy priamovstrek skube :?: Poznam 1.8gdi v pajero pinin,2xOII 1.6fsi a uplne bez problemov na n95 behaju uz nejaky ten piatok,sam som nabehal 5000km na mojej mazde 2.0disi(44000km)a dalsi dvaja majitelia rovnakeho auta tiez bez problemov.Zatial som tankoval v podstate len slovnaft kedze u nas ma iba omv vlastný benal.
to nikdo netvrdí..
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
gregor
Příspěvky: 17
Registrován: 06 čer 2017, 14:54

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od gregor »

Ok diky za info to dává smysl. Já jsem po výměně oleje a určo ho zalili Dexos 2 což si maslím může zhoršit LSPI. Na druhou stranu jezdím především dálnice a motor točím.
Dežím se však zakladních pravidel turbo potvor:
1)proveřený benzín teď liju jen MOR(L)enu 95
2)pravidelná výměna oleje, nepřetahuji, origo dle spec. GM
3)nedivočím motor za studena
4)jakmile zahřeju koně ženu do otáček. Prostě turbo musí točit aby plnilo.

Olejům nerozumím avšak jedno je jisté u tohoto motoru chladí turbo a maže ložiska. Výstup z turba je 950celzíku takže nevím jaké nároky musí splňovat olej. Jestli je Dexos 2 pro vžší teloty řekněme pře primárně byl určen pro čmudily, co bude dělat D1v2 kdtyž nás výrobce jasně tlačí do nízkých otáček. Co udělá olej když motor budu točit jak káču aby se náhodou rychleji nedegradoval..
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sladas opc »

Tak snad vsechny turba jsou mazany olejem..dochlazovani pri prudsi jizde je asi snad vsem jasny proc se dela..rozdil mezi dexos1 a dexos2 nebude v tom ze by jeden ci druhej vydrzel jiny teploty ale spise ve slozeni kvuli prave tomu lspi diky kteremu praskali pisty..
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“