trhnutie pri akceleracii

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sladas opc »

Jak uz jsem driv rikal ze me stve ze v nemecku maji treba software ci treba svicky a tady nic se nevi a neresi...

Jinak ta barva svicek vypada pekne to paleni je podle me v pohode..to ja je mel uplne cerny
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Reklama
 

Uživatelský avatar
Katikakus
Příspěvky: 75
Registrován: 03 pro 2016, 11:20

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Katikakus »

Presne tak, ty svicky vypadaji naprosto v pohode.
Opel Astra K (MY17,5) Cosmic Grey 1.4T 92kW Enjoy + Komfortní sada 2 + mlhovky
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sladas opc »

Dnes online snimani dat diagnostika texa..bylo zjisteno ze dost se meni hodnoty predstihu ze se to system snazi vyrovnavat..jinak vse ok..tento problem pry muze vyresit lepsi palivo..to mirne cukani pry zrychlovani je ale je pry softwarova zalezitost
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
buggsy
Příspěvky: 15
Registrován: 25 kvě 2017, 19:52

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od buggsy »

mattonecz píše:Tak jsem se právě vrátil z Plzně, jel jsem z Prahy, takže najeto něco přes 200.

A mám dost rozporuplné pocity. Ráno, když bylo asi 20 stupňů jelo auto velmi dobře. Ale cestou do Plzně, na dálnici, v jeden moment začalo pocukávat a nechtělo moc zrychlovat, v tu chvíli byla okamžitá spotřeba 39.9l. Stejnou věc sem už četl na DE fóru.

Poté jsem jel asi před 2h zpět. Jel jsem 144 na tempomat, pochvaloval sem si spotřebu, která byla 5.9l dle PC, při zaplé klimatizaci.
Pak ale byla kolona. A po té koloně to auto vůbec nechtělo jet, což bylo dané i klimatizací, ale zrychlovalo to fakt pomalu.
Tak mám podezření, že se ten motor nějak přehřívá, protože jede líp když je chladněji. V zácpě se ohřál a pak jel hůř. Stejně tak na tý dálnici směrem tam, jel sem dost rychle tak mohl bejt přehřátej. To, že to pak ukazoval 40l spotřebu, mohlo být vstřikování benzínu pro ochlazení spalovací komory.

Prostě to ještě má daleko do perfektního motoru.. :(
Tak dnes večer sa mi stala podobná vec s tou spotrebou, cca. 100km trasa, po okreskách a dialničnom obchvate, vo finiši veľmi mierne stúpanie do kopca, mierne pridávanie plynu. Bez cukania a straty výkonu okamžitá spotreba na palubnom počítači 39,9l asi na dve sekundy. Vonkajšia teplota 28 stupňov, takže normálna letná teplota. Čím to môže byť, je to normálne?
Opel Astra K 1,4T Innovation 92kW, MY 17,5
Ludva
Příspěvky: 80
Registrován: 11 pro 2016, 11:12

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Ludva »

Toho obcasneho skoku spotreby na 39.9 jsem si vsimal uz od zacatku. Jestli je to normalni nevim, ale na mem aute to bylo a je bezne. Bych neresil....
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

no tak normální to určitě neni ale normální u Astry asi jo :lol:
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Sunman »

to je. zrejme taka mala priprava na DPF-ko pre benziny direct injection. :mrgreen:
jozuo
Příspěvky: 373
Registrován: 19 říj 2016, 11:33

trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od jozuo »

Takze mam za sebou 300 km po vymene sviecok, motor lepsie akceleruje ako predtym, spotreba sla dole, aktualne 5.3... za mna fajn... ziadne trhanie, auto ide ako ma..... akurat predvcerom neviem preco som vecer siel do auta a baterka total vystavena... nic som nenechal zapnute tak neviem preco. Kolegyna ma nastartovala cez kable, doma celu noc baterka na nabijacke a teraz uz bez problemov


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
norinco
Příspěvky: 154
Registrován: 22 dub 2016, 14:03

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od norinco »

Tak to je jasný - to budou ty svíčky, asi svítily celou noc :-)
Astra K ST 1.4T 110kW Enjoy, 16" + další vychytávky.
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sladas opc »

Jaky tam mas teda svicky??ty na 1.4 turbo nebo na 1.6turbo
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“