Vibrace motoru do celé káry různě silné

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
kotala
Příspěvky: 8
Registrován: 11 kvě 2010, 23:34

Vibrace motoru do celé káry různě silné

Příspěvek od kotala »

Zdravím
a rovnou k věci. Mám Vectru C, 2.2 DTI GTS. Již před delším časem (cca rok) jsem začal mít problémy s vibracemi z motoru (bylo to nejakou dobu po koupi a nic jsem nemenil). Po nastartování (je jedno jestli v létě, zimě apod.) tak se motor na pohled více třepe (samozřejmě to jde cítit i na spojce a vidět na volantě - když sem na volnoběh) a tyto vibrace přecházejí do celé káry tak, že vidím jak se třepe sedadlo spolujezdce. Tyto vibrace jsou v různý čas různě silné, někdy téměř neznatelné, někdy jako ve vibračním stroji. Na výkon to nemá žádný vliv. Když autu zvednu otáčky (klidně na manuál nebo při rozjezdu) tak vibrování přestane jít cítit (otáčky se musejí zvednout tak min na 1.3).
Poradíte na co bych se mohl zkusit zaměřit? Co zkusit proměřit apod? Žádné jiné problémy auto nevykazuje. (btw Vectra má nové turbo, ale dělalo to i před výměnou.)

Díky
Marek K.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Lazak
Příspěvky: 129
Registrován: 14 úno 2010, 17:34
Bydliště: Petrovice u Karviné
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace motoru do celé káry různě silné

Příspěvek od Lazak »

Mrknul bych na silenbloky motoru a samotné uložení motoru zda není problém tam. Může být prasklý silenblok.
Vectra C GTS 2.2DTI 10/2003
Grand Scénic fórum
kotala
Příspěvky: 8
Registrován: 11 kvě 2010, 23:34

Re: Vibrace motoru do celé káry různě silné

Příspěvek od kotala »

Uchyceni motoru vypada v pohodě (žádné popraskané nebo natažené/protrhané silembloky).

Právě když sem porovnával jak motor poskakuje když to dělá nejvíc a když to téměř nedělá, tak na pohled (přímo pod kapotou) jde vidět že celý motor vibruje a poskakuje na pohled více.

Najel sem na tom už přes 30tis, ale žádná změna. Spíše se bojím toho, že až se vydám nekdy za hranice tak se tam zrovna něco pose....
Odpovědět

Zpět na „VECTRA C – Motory“