Servis: Nutná údržba

Vše o garančkách, servisech, cenách servisů a hodnocení servisů

Moderátor: Moderátoři

Amik98
Příspěvky: 11
Registrován: 22 srp 2021, 18:09

Servis: Nutná údržba

Příspěvek od Amik98 »

Dobrý den, Mám dotaz zda máte někdo zkušenost u Insignie s touto hláškou: "Servis-nutná údržba". Včera mi to vyskočilo a auto bylo poměrně nedávno v servise na velké servisní prohlídce 150 000 km(najeto mam 153 000 km). Takže se měnil olej, rozvody apod. Může to být třeba nějaká upomínka na servis co se nevynulovala? Nebo to může být nějaký vážný problém. Jsem na dovolené právě tím autem a potřebujeme se vrátit tento čtvrtek/pátek, tak jestli navštívit mechanika radši někde v okolí, nebo počkat až dorazíme domů. Cca 270 km od domova... Žádná jiná kontrolka nesvítí.
Díky za rady.
Reklama
 

Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Servis: Nutná údržba

Příspěvek od Sunman »

Nie je to žiadna "zapomenutá údržba". Jediná údržba, ktorú auto pripomína je výmena oleja a tú si môžeš resetovať aj sám.
Výzva na "Nutnú údržbu" znamená závažnejšiu závadu, ktorú treba odhaliť diagnostikou. Môže to byť napríklad nevypálenie DPF z nejakého dôvodu alebo závada motora (neviem kde ti menili rozvody?). Osobne by som zašiel do najbližšieho servisu Opel a nechal vyčítať aká je tam skutočná závada a podľa toho sa rozhodol čo ďalej.
Toľko moje skúsenosti.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1817
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Servis: Nutná údržba

Příspěvek od Colommbo »

Podobného doporučení se kolegovi dostalo už včera, nicméně ho naprosto chápu, chtěl to mít posvěcené ještě z jiné strany... ;)
Club-opel.com/forum-tema/hlaska-na-palubce-231077?select=231083#message231083
W124 E320 R6 Coupé 1994
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 959
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Servis: Nutná údržba

Příspěvek od milosh »

"kolombo", odkazy na toto forum sem nedávej, u nich bys za to dostal ban kdybys odkazoval na nás, tak budeme měřit stejným metrem.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1817
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Servis: Nutná údržba

Příspěvek od Colommbo »

Chápu tě, admine, a budu respektovat, ač nesouhlasím stejně jako v případě hrozby banem na zmiňovaném fóru (které shodou okolností taky spoluadminuju.) Kdysi jsem se to bláhově pokoušel s tamním webmasterem řešit, ale neuspěl jsem. Táhnu to tam desátý rok, tož to snad už nějak doklepu. ;)
W124 E320 R6 Coupé 1994
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 959
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Servis: Nutná údržba

Příspěvek od milosh »

Jasny diky ;)
Amik98
Příspěvky: 11
Registrován: 22 srp 2021, 18:09

Re: Servis: Nutná údržba

Příspěvek od Amik98 »

Sunman píše: 23 srp 2021, 09:06 Nie je to žiadna "zapomenutá údržba". Jediná údržba, ktorú auto pripomína je výmena oleja a tú si môžeš resetovať aj sám.
Výzva na "Nutnú údržbu" znamená závažnejšiu závadu, ktorú treba odhaliť diagnostikou. Môže to byť napríklad nevypálenie DPF z nejakého dôvodu alebo závada motora (neviem kde ti menili rozvody?). Osobne by som zašiel do najbližšieho servisu Opel a nechal vyčítať aká je tam skutočná závada a podľa toho sa rozhodol čo ďalej.
Toľko moje skúsenosti.
No problém je, že tady žádný opel servis v okolí není. Rád bych s tím dojel domů a řešil to tam, kde mám servis po ruce. Když s tím jedu, tak žádný jiný problém není jen ta hláška. Tak jestli si tedy s tím mohu dovolit dojet 270 km domů, nebo ne.. Díky za radu.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1817
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Servis: Nutná údržba

Příspěvek od Colommbo »

Bojím se, že zrovna tohle ti nikdo aspoň trochu zodpovědný nerozsekne... :?
P.S. Já bych se na cestu vydal.
W124 E320 R6 Coupé 1994
Amik98
Příspěvky: 11
Registrován: 22 srp 2021, 18:09

Re: Servis: Nutná údržba

Příspěvek od Amik98 »

No, nic jiného mi asi nezbude. Nejbližší opel servis je asi 90km jenom tam a úplně z ruky.. Mám v plánu ve středu zkusit alespoň diagnostiku v okolním servise, když se poštěstí, tak alespoň budu vědět co dál. Auto nechám být a využiji ho až v pátek na cestu domů 😥.
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Servis: Nutná údržba

Příspěvek od Sunman »

Problém je že bez diagnostiky nikto nevie určiť z ktorej časti auta táto hláška prichádza - môže to byť senzor na DPF, potom sa ti môže maximálne stať že auto po pár kilometroch pôjde do núdzového režimu ale niekam s ním dorazíš. Môže to byť (vymýšľam si) nejaký snímač otáčok kľukového hriadeľa a trebárs to skončí fatálnou poruchou motora alebo snímač z ABS a niekde nedobrzdíš...
Je to naprd.Ako ďaleko máš servis cestou domov? Možno opatrne a pomaly prísť do tohto servisu? Keď máš ísť 90km do servisu na diagnostiku alebo 150 smerom k domu a po ceste sa zastaviť je rozdiel len v tom, že do servisu ideš zrejme sám a smerom domov možno naložený s celou rodinou ktorá by pri zastavení auta zostala sedieť niekde na patníku s kufrom v ruke.
Odpovědět

Zpět na „INSIGNIA – Garanční prohlídky + svolávací akce + servis + servisy“