Multimedia Navi PRO / MY2019

Informace ohledně aktualizací, DVD mechanik a jiných multimedií a elektroniky

Moderátor: Moderátoři

paroli
Příspěvky: 21
Registrován: 07 říj 2014, 21:15

Re: Multimedia Navi PRO / MY2019

Příspěvek od paroli »

Ahoj, měl jsem úplně stejný problém. Začala zamrzat mapa, černá obrazovka a i cyklické restarty. Hlasová a headup fungoval dál, divný. Nakonec pomohl až servis, museli kompletně přežehlit SW. Už funguje a vyřešil se i problém s kontakty a přenosem tel.seznamu do auta, na co jsem se tu kdysi ptal. Nyní vše šlape.
Insignia 1.5 GS MY20
Reklama
 

artsvec
Příspěvky: 7
Registrován: 12 úno 2019, 08:34

Re: Multimedia Navi PRO / MY2019

Příspěvek od artsvec »

Sunman píše: 09 pro 2020, 00:22 aktualizácia - ak máš na mysli mapy je automatická pri pripojení WiFi z mobilu. Trvá niekoľko desiatok minút a aktualizuje sa mapa oblasti v ktorej sa autom nachádzaš - napr. Poľsko, ČR a pod.

Dobrý den, můžete mi prosím poradit, jak přesně připojit mobil , tak aby šlo aktualizovat mapy?
Předem moc díky.
Laky7777
Příspěvky: 79
Registrován: 13 bře 2017, 19:49

Re: Multimedia Navi PRO / MY2019

Příspěvek od Laky7777 »

Treba pripojit auto na WIFI - ako to je uz na tebe.
Akonahle som mal mobil pripojeny na Android Auto, tak mi neumoznovalo zdielat data cez USB a musel som vytvorit na mobile AP bod.
resp. pripojit auto na inu WIFI siet.
Insignia B CountryTourer 2019 1,6 147kW AT6
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Multimedia Navi PRO / MY2019

Příspěvek od Sunman »

1/ v mobile je potrebné spustiť zdieľanie internetu cez WiFi a vytvoriť tak hot spot.
2/ v menu infotainmentu vybrať WiFi pripojenie. Infotainment vyhľadá hot spot mobilu, vytvoriť spojenie spárovaním
Toto nie je spárovanie pomocou BT alebo USB káblom, musí to byť len cez WiFi.
BT môže bežať paralelne pre použitie volaní z infotainmentu a prenos telefonneho zoznamu
aj kábel je možné mať pripojený paralelne pretože aktualizácia máp môže trvať desiatky minút a mobil je možné pritom nabíjať

3/ po pripojení a spárovaní WiFi je potrebné ďalej zvoliť v menu infotainmentu súkromie -> poloha

4/ po spustení navigácie v infotainmente sa teraz objaví ikonka LIVE pri dopravných informáciach a získavanie dát sa prepne z TMC na internet

5/ teraz vybrať menu - aplikácie - navigácia - update map - vyhľadanie nových map.
tu sa zobrazí potom ak je k dispozícii nová mapa. Ak je zvolená automatická aktualizácia máp, tak systém zobrazí vždy informáciu o tom, že je k dispozícii nová mapa.
Pre ČR je k dispozícii posledná mapa niekde z februára 2022.
Ak je nová mapa k dispozícii infotainment dáva možnosť AKTUALIZOVAŤ
po stlačení začne aktualizácia. Je potrebné nechať radšej obrazovku na ktorej vidno ako pribúdajú % stiahnutej mapy. Niekedy to ide veľmi pomaly a sťahovanie stojí na nejakom čísle napríklad STIAHNUTÉ 51,97% niekoľko minút. Ale treba vydržať, celé stiahnutie je väčšinou okolo pol hodiny.

Sťahovanie je možné zastaviť napríklad vypnutím motora a niekedy neskôr pokračovať.
artsvec
Příspěvky: 7
Registrován: 12 úno 2019, 08:34

Re: Multimedia Navi PRO / MY2019

Příspěvek od artsvec »

Super, děkuji moc za odpověď.
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Multimedia Navi PRO / MY2019

Příspěvek od Sunman »

ešte to teraz kontrolujem v aute, tak ako som to napísal s malými drobnosťami názvov položiek v menu to sedí.
Mapy sú samozrejme zadarmo a aktualizácia je k dispozícii prakticky každý mesiac.
Nezabudni, že sa aktualizuje vždy len krajina alebo v prípade Nemecka len Bundesland v ktorom sa nachádzaš a okolité krajiny. Napríklad česko-slovensko-rakúsko.
Ak sa chystáš napríklad do Talianska alebo Francúzska, novú mapu si vopred stiahnuť nevieš až keď sa priblížiš k hraniciam daného štátu - to je trochu blbé ale je to tak.
tiež aktuálnosť napriek tomu, že sa používajú HERE mapy a na internete sú nové cesty prakticky okamžite u opla sú také otázne - príklad:
D1 SK v okolí Ružomberka, ktorá je rozostavaná už roky a mala byť odovzdaná niekedy 2020-21 sa v navigácii ukazuje ako zjazdná
D4 a R7 SK obchvat Bratislavy napriek tomu že od jej odovzdania prebehli 3 aktualizácie slovenských máp stále nie je v mapách
to nehovorím o rôznych kruhových objazdoch a obchvatoch obcí napr. v ČR trasa Pelhřimov-Tábor kde chýbajú niektoré ale mapa je "aktuálna".

U Garminu, ktorý používam stále ešte často toto proste sa nestane. Update pravidelný 4x ročne a prakticky všetky drobné zmeny sú tam okmažite.
artsvec
Příspěvky: 7
Registrován: 12 úno 2019, 08:34

Re: Multimedia Navi PRO / MY2019

Příspěvek od artsvec »

Děkuji za další info.
Mě stačí Česko a Německo.
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Multimedia Navi PRO / MY2019

Příspěvek od Sunman »

v tom nemecku sa stiahne trebárs len Sasko pokiaľ chodíš do Drážďan. Až sa priblížiš k hraniciam ďalšej spolkovej krajiny tak sa dá stiahnuť ďalšie mapa. Je teda dobre mať pripojený telefon v hot spote - mapy ak ich pravidelne updatuješ sú okolo 50 ÷ 10O MB ktoré musíš dostať cez data v roamingu.
artsvec
Příspěvky: 7
Registrován: 12 úno 2019, 08:34

Re: Multimedia Navi PRO / MY2019

Příspěvek od artsvec »

Hned jak pojedeme, tak to vyzkouším.
Díky moc.
artsvec
Příspěvky: 7
Registrován: 12 úno 2019, 08:34

Re: Multimedia Navi PRO / MY2019

Příspěvek od artsvec »

Ahuojte, tak jsem aktualizaci vyzoušel přímo před barákem přesně dle návodu viz. výše a navvigace mi odpověděla viz. obrázek na odkazu.
Mám to chápat, že pro danou oblast byla poslední aktualizace v 2.3.2021 a tu již mám nainstalovanou?
Děkuji za odpověď.

obrázek: https://1iq.cz/img/j3zDM/RgM84.jpg
Odpovědět

Zpět na „INSIGNIA – Autorádia + navigace + elektronika“