Zvuk motoru - kovové cvakání

Moderátor: Moderátoři

vasekopel
Příspěvky: 4
Registrován: 01 zář 2022, 08:51

Re: Zvuk motoru - kovové cvakání

Příspěvek od vasekopel »

Ahoj,
tak u studeného motoru mi přijde, že to slyšet není:

https://www.youtube.com/watch?v=iZzc2Zo2C0Y

Kontrolka mazání zhasne s ostatními kontrolkami a když startuju tak vůbec nesvítí.

Výměny oleje byly (podle servisní knížky):

6/2014 - 6tkm (autorizák)
5/2015 - 29tkm
3/2017 - 36tkm
2/2019 - 42tkm
8/2021 - 61tkm
8/2022 - 67tkm (já, olej dexos2)

Omlouvám se za mystifikaci, nvm proč jsem myslel, že má najeto 63tkm (má najeto těch 67...).

Ten rádce řazení tam je :D.
Reklama
 

vasekopel
Příspěvky: 4
Registrován: 01 zář 2022, 08:51

Re: Zvuk motoru - kovové cvakání

Příspěvek od vasekopel »

Bylo to v autorizáku a prý je to v normě :|
Janči
Příspěvky: 3
Registrován: 22 led 2023, 10:24

Re: Zvuk motoru - kovové cvakání

Příspěvek od Janči »

Zdravim vám, potreboval by som poradiť. Kupili sme Opel Corsa D 1.2 63kW má 83 000KM
Pri studenom starte je pocut zahrkotanie reťaze, ale tá retazaz spolu s napinakom,listami a malou rozetou bola menená. Po dotlaceni oleja uz pri dalsich následných štartoch to nerobi,neviem co s tym. Ak by ste niekto mal podobne skusenosti,bol by som velmi rad,ak by ste mi poradili.

Ďakujem.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1817
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Zvuk motoru - kovové cvakání

Příspěvek od Colommbo »

Ahoj! Jaký je v motoru aktuálně olej...? Pokud 10Wxx, můžeš při výměně náplně zkusit 5Wxx, zastudena bude "řidší" a o pár vteřin dřív se natlakuje olejový systém. Každopádně po koupi ojetého vozu olej raději vyměnit a nespoléhat na informace předchozího majitele.
W124 E320 R6 Coupé 1994
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1817
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Zvuk motoru - kovové cvakání

Příspěvek od Colommbo »

P.S. Pokud informace o výměně rozvodů pochází od prodejce a přesto se motor po studeném startu ozývá popisovanými (pa)zvuky, byl bych raději obezřetný a nechal stav rozvodů zkontrolovat (je-li to technicky možné.) Nebyl bys první ani poslední případ, kdy se sdělení a skutečnost míjejí...
W124 E320 R6 Coupé 1994
Janči
Příspěvky: 3
Registrován: 22 led 2023, 10:24

Re: Zvuk motoru - kovové cvakání

Příspěvek od Janči »

Olej je 5w 30 original Opel a pri vemene rozvodov som bol, videl som ako to bolo rozobrate. Mam aj video urobene,len mi to sem nejde nahrat.
Mne sa to nezda,lebo co mame v praci Fabiu 1.2 51kw ta ma tiez retaz a nic tam nie je pocut.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1817
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Zvuk motoru - kovové cvakání

Příspěvek od Colommbo »

Vlastně jediné, co může po studeném startu krátce zahrkotat, je volný řetěz při náběhu na vačková kola, než jej dopne hydraulický napínák. Nevím, co přesně myslíš "malou rozetou", ale ozubená vačková kola se při výměně rozvodů dávají nová taky, stará mívají jednostranně omleté ozubení právě působením volného řetězu, proto jejich výměna. Nic jiného mě aktuálně nenapadá... :?
W124 E320 R6 Coupé 1994
Janči
Příspěvky: 3
Registrován: 22 led 2023, 10:24

Re: Zvuk motoru - kovové cvakání

Příspěvek od Janči »

Na vackach sa rozeta nemenila,tie v sade neboli,jedine mala rozeta (v spodnej casti ) priemer cca 50 plus ako som spominal listy a gufero. Neviem,mozno tu chvilu kym dotlaci olej je to v poriadku,ozaj neviem 🤔
Uživatelský avatar
J@ck
Příspěvky: 169
Registrován: 04 dub 2020, 12:54

Re: Zvuk motoru - kovové cvakání

Příspěvek od J@ck »

Problém môže robiť aj malá netesnosť spätného ventilu v olejovom filtri. Pri dlhšom státi ventil prepustí časť oleja z olejových kanálikov či olejového filtra a po naštartovaní chvíľku trvá, kým sa znova olejová sústava natlakuje a napne napinák reťaze.
Opel Astra J 1.6 Cosmo - Notchback
Odpovědět

Zpět na „Corsa D“