DPF neregeneruje

Návody, opravy, rady, tipy

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
pavliq
Příspěvky: 8
Registrován: 26 říj 2015, 19:13

DPF neregeneruje

Příspěvek od pavliq »

Ahoj opláci. Mám dotaz , z nějakého důvodu se mi čas od času hodí auto do nouzového režimu a to kvůli DPF. (letos daný nový). jako že ucpaný a neproběhla regenerace. což bude asi pravda, ale naposledy se mi to stalo při cestě do Krkonoš jízda v tahu cca 250km. Existuje nějaká aplikace do mobilu a chytrá krabička co se připojí místo diagnostiky, kde by šla spustit ruční regenerace filtru? už mě to několikrát vypeklo. nebo jaká je příčina, že nespustí regeneraci?? Díky za názory a rady.
Reklama
 

Uživatelský avatar
mfilip
Příspěvky: 282
Registrován: 06 kvě 2017, 10:21

Re: DPF neregeneruje

Příspěvek od mfilip »

Kdyby neco takoveho existovalo, tak uz je to na trhu. Takove cilene vyplaovani jde udelat podle mne pouze pres nejakou originali oplackou diagnostiku v servise.

Pak je tu jedine ELM327 a appka OPL, kde aspon clovek muze sledovat prubeh regenerace a upravit svou jizdu tak, aby skoncila behem jizdy a nebyla prerusena vypnutim zapalovani po zastaveni.
Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex A20DTE MR2015
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: DPF neregeneruje

Příspěvek od Sunman »

Manuálna regenerácia spustená z diagnostiky je núdzové riešenie. Pritom auto stojí a motor fičí na plné gule naprázdno ca 30 minút.
Určite to nie je prospešná procedúra pre motor.
Otázka je, prečo si menil DPF - má životnosť auta - a ak si použil čínsku náhradu tak problém je zrejme tam, pretože regenerácia DPF sa spúšťa pri určitých parametroch, ktoré RJ meria a tie zrejme tvoj DPF nedosahuje.

V jednom z áut ktoré malo SW chybu z výroby - objavovala sa chyba prehriatia motora a auto bez resetu chyby už nešlo naštartovať - mi vo Francúzsku "v odbornom servise" ktorý si tam našiel LeasePlan vymenili DPF. Po dovezení auta späť do SR musel filter von z auta, namontovali originál a prehrali SW s vyriešenou závadou a všetko fungovalo ďalších dnes už skoro 200t km (auto má stále kupec ktorý ho od nás kúpil) perfektne.
bohužiaľ super pomôcka od Pepaz mimo iné pre zobrazenie stavu a procesu DPF, ktorá fungovala v starých Astrách a Vectrách na Insignie nie je k dispozícii.
Brembo SV
Příspěvky: 268
Registrován: 14 čer 2015, 10:28

Re: DPF neregeneruje

Příspěvek od Brembo SV »

Na sledovanie zanesenia DPF a refgenerácie je aplikácia OPL DPF monitor lite,alebo OPL monitor. žial OPL monitor je po aktualizácii značne očesaný,a na plnu verziu,ktorá bola pred tým zadarmo sa už platí. Ale DPF ešte zobrazuje i neplatená. Akurát na rozdiel od DPF Monitor,tak sa pri regenerácii neuktualizuju žiadne udaje.ča sa DPF týka,tak jedine originál funguje. Polské JMJ su maximálne na okrasu.žial ani Bosal či Walker nie su najlepšie,a su značne problematické
Odpovědět

Zpět na „INSIGNIA – Jak na to“