Časté spínání ventilátoru chladiče mokka 1,6 benzin

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Kykla
Příspěvky: 4
Registrován: 21 bře 2021, 18:31

Časté spínání ventilátoru chladiče mokka 1,6 benzin

Příspěvek od Kykla »

Zdravím, u Opel Mokka 1,6 benzín r.v. 2016 se mě často spína ventilátor chladiče a to i po ujetí pár kilometrů. Auto má najeto 40000 km, kupované s nájezdem 25000 km a dělá to od začátku. Auto se ohřeje normálně a normálně topí. Je to u tohoto modelu normální, nebo bude špatně nějaké čidlo. Dík za odpověď. U jiných aut mě to takhle často nikdy nedělali.
Reklama
 

Uživatelský avatar
J@ck
Příspěvky: 169
Registrován: 04 dub 2020, 12:54

Re: Časté spínání ventilátoru chladiče mokka 1,6 benzin

Příspěvek od J@ck »

Mám rovnaký motor a mal som ten istý problém - chyba bude pravdepodobne v čidle termostatu, ktoré je súčasťou termostatu - čidlo je s výhrevným telieskom a keď teliesko nefunguje (je asi spálene), tak sa to zvykne takto prejavovať.
U mňa stačilo vymeniť termostat (kúpil som MAHLE s kovovým telom - originál je plastový) a bolo po probléme. Robota asi na 1.hodinu kľudnej práce.
Opel Astra J 1.6 Cosmo - Notchback
Uživatelský avatar
westler
Příspěvky: 295
Registrován: 08 dub 2018, 10:46

Re: Časté spínání ventilátoru chladiče mokka 1,6 benzin

Příspěvek od westler »

Není to náhodou motor A16XER? Pokud ano, tak ten má dvoustupňový termostat, viz. https://www.opel-astra-h.cz/forum/viewtopic.php?t=7560 Tím chci říct že pak v létě není moc prostor kam může teplota růst a sahara musí spínat častěji než u jiných motorů. Měl jsem v Astře H předchůdce Z16XER a chovalo se to stějně. Jo a ten "speciální" termostat se dost často kazí, také jsem ho měnil...
Astra K ST, 2018, 1.6T AT
EX Astra H, 2009, 1.6 Easytronic
Kykla
Příspěvky: 4
Registrován: 21 bře 2021, 18:31

Re: Časté spínání ventilátoru chladiče mokka 1,6 benzin

Příspěvek od Kykla »

Ano je to ten motor. Proto se ptám jestli to je normální. Ale dělá to po celý rok i v zimě . Pro jistotu jsem objednal termostat a vyměním ho a uvidíme dal. Je divné že auto než jsem koupit bylo v záruce a pravidelně servisovane v autorizaku a to až do me koupě. A že ty si toho nikdo nevšiml.
Kykla
Příspěvky: 4
Registrován: 21 bře 2021, 18:31

Re: Časté spínání ventilátoru chladiče mokka 1,6 benzin

Příspěvek od Kykla »

Tak termostat napodruhé vyměněn. Poprvé přišel sice rozměrově stejný, ale měl jinak umístěné čidlo a nedostal se k němu kabel. Napodruhé objednán NRF cca za 1000 Kč a pasuje přesně. Výměna je chvilková záležitost. Ještě jsem vyfoukla chladiče a uvidím jestli to zabralo.
Kykla
Příspěvky: 4
Registrován: 21 bře 2021, 18:31

Re: Časté spínání ventilátoru chladiče mokka 1,6 benzin

Příspěvek od Kykla »

Závada zřejmě tím termostatem odstraněna. Větrák po krátkém jeti nespinká jako prd tím. Děkuji za radu
Odpovědět

Zpět na „Mokka“