Nefunkční stahovaní střechy

1998-2004 Astra G klub - http://www.astra-g.cz

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Gus
Příspěvky: 5
Registrován: 08 dub 2021, 12:29

Nefunkční stahovaní střechy

Příspěvek od Gus »

Ahoj, potřeuji poradit kde hledat , nefunguje mi stahování střechy u cabria , byly zlomený ty plastový převody vpředu u okna , ty jsem opravil,ale střecha nic, dignostika píše tyto chyby a nejdou smazat:
B1306 - Front Latch Motor, High Input in Open Mode
(01) - Not present

B1321 - Trunklid Lock Motor, High Input in Open Mode
(01) - Not present

B3672 - Trunklid Lock Motor, High Input in Close Mode
(01) - Present

B1319 - Rear Power Windows, Circuit Open in Up Mode
(04) - Present

B3673 - Rear Power Windows, Circuit Open in Down Mode
(04) - Present
Reklama
 

Uživatelský avatar
MiraV
Příspěvky: 13
Registrován: 05 čer 2020, 11:23

Re: Nufunkční stahovaní střechy

Příspěvek od MiraV »

Zdravím všechny a prosím o radu,
včera mi nastal u Astry G cabrio bertone r.v.2003 také problém s plně automatickou střechou - při zatahování se proces zastavil a krycí plech spadl na okno a zamkl se zámek kufru(odemknul jsem klíčkem a přecvakl zámek ručně. Zkoušel jsem střechu dovřít manuálně, ale úplně se to nepodařilo ani tou dírkou imbusem. Manuálně jsem ji ovšem zavřel, střecha se i doklapne. Při otevírání se proces ovšem zase v polovině - nezvedne se zadní okno, aby se zaklapl kryt- zastaví... Zavřít z této fáze jde... ze střechy upadl jakýsi kousek plastového krytu kloubu - na druhé straně již nebyl, nevím, zda už nebyl upadlý předtím...přidám foto..

Prosím moc o rady!!!!! Jsem zoufalý :cry: Alespoň, že je uklizená a dá se jezdit bez střechy...
Uživatelský avatar
MiraV
Příspěvky: 13
Registrován: 05 čer 2020, 11:23

Re: Nufunkční stahovaní střechy

Příspěvek od MiraV »

Ještě mám dotaz, jakou diagnostiku koupit k vyčtení chybových kódů u této astry?
Jde mi hlavně o střechu.
Díky!
Uživatelský avatar
MiraV
Příspěvky: 13
Registrován: 05 čer 2020, 11:23

Re: Nufunkční stahovaní střechy

Příspěvek od MiraV »

to Gus: někde jsem na netu vyčetl, že jedním z problémů může být špatně nastavené horní a dolní úvratě oken, na své jsem to zkusil dnes nastavit a na nic to nemělo vliv. Tvé chybové kódy ale tomuto odpovídají.
Zkus stáhnout jednotlivě okna až dolů a podržet spínač do nepatrného cvaknutí a to samé nahoře... problém může být prý i vadný spínač na stahování oken?
Jakou diagnostikou si to vyčetl?
Gus
Příspěvky: 5
Registrován: 08 dub 2021, 12:29

Re: Nufunkční stahovaní střechy

Příspěvek od Gus »

Takže byla vadná ř.j.ovládání střechy , po výměně vše funguje
corsan
Příspěvky: 6
Registrován: 06 zář 2021, 21:21
Bydliště: Havířov , F-M

Re: Nefunkční stahovaní střechy

Příspěvek od corsan »

Jednotku se povedlo opravit a nebo jsi sehnal druhou?
Uživatelský avatar
MiraV
Příspěvky: 13
Registrován: 05 čer 2020, 11:23

Re: Nefunkční stahovaní střechy

Příspěvek od MiraV »

mě stále nefunguje - jezdím bez střechy, při zatahování se zastaví v půlce a varovně pípá, kryt pořádně nedrží hydraulickou vzpěrou. Oleje je tam dost....
Předem díky za radu.
Kde má tu řídící jednotku?
Uživatelský avatar
MiraV
Příspěvky: 13
Registrován: 05 čer 2020, 11:23

Re: Nefunkční stahovaní střechy

Příspěvek od MiraV »

Zdravím všechny!
Konečně jsem se dostal k opravě - centrál kufru vyřešen - byl utrhlý kabel u konektoru pod husím krkem(děkuji za radu)
Ovšem problém střecha nevyřešen, po opravě centrálu kufr zamyká při vysouvání střecha jak má, ovšem proces vysunutí se zastaví ještě dříve než před tím - odklopí se plechový kryt a střecha vyjede 10cm a pak začne pípat, musí se vypnout zapalování, tím se sníží tlak v pístnicích a střecha začne zajíždět, v této fázi lze opět elektricky zasunout...
Olej je na minimu a čerpadlo pod ním horké...
Už jsem v koncích, kde případně sehnat řj střechy?
Odpovědět

Zpět na „Astra G“