Vrzající spojkový pedál

Moderátoři: Astra - R@SAG, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Moderátor
Příspěvky: 551
Registrován: 02 dub 2020, 13:26
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Vrzající spojkový pedál

Příspěvek od Astra - R@SAG »

Na starším Astra J foru jsou tyto informace, přesto jsem zjistil, že to nebude tak jednoduché promazat. Máte s tím zkušenost, jaké mazivo použít a jak se nejlépe dostat k daným pružinám, bez nutnosti demontáže. Je tam hrozně málo místa :D :D :D :D a není tam vidět :) :) :) :) .

Astra J forum
Pokud Vám vrže pedál spojky při pomalém pouštění (nejvíce při stání na slunci) je třeba namazat místa vyznačená na obrázku.

Jsou dva typy pružin v horní části spojkového pedálu. Prostříknutí tekutým mazivem typu WD40 není dlouhodobé řešení, ale taky se tím nic nezkazí, je možné i přes díru u páčky nastavení volantu.

Aby byl účinek dlouhodobý je třeba zalehnout k pedálům, rukou odtlačit pěnovou výplň, nahmatat vyznačené pružiny a celé je namazat včetně jejich uchycení.
Přílohy
Astra J_vrzajici spojka 03.jpg
Astra J_vrzajici spojka 02.jpg
Astra J_vrzajici spojka 01.jpg
Předešlé vozy: Opel Astra F 1.4 8v - 1992
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v ECOTEC - 2003
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v Twinport - 2006
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
WEB: astra-rasag.cz - vše o Opelech.
Reklama
 

Uživatelský avatar
J@ck
Příspěvky: 169
Registrován: 04 dub 2020, 12:54

Re: Vrzající spojkový pedál

Příspěvek od J@ck »

Vrzgajúci pedál (hlavne po dlhšom stáni na slnku) nie je problém len pružín, ale vŕzga hlavne ten plastový otočný čap pedálu - vidieť ho na druhom obrázku - teplom sa roztiahne a šúcha plast o plast na sucho. Na ruskom fore je postup (video), ako ho vymeniť za kovový.
Na premazávanie používam okrem WD40 ešte keramické mazivo-spray, nevýhodou je, že je bielej farby, treba dávať pozor, aby si nepostriekal veľmi okolie. Premazávam ním aj všetky zámky, je "suché" a nelepí sa na neho prach.
Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Moderátor
Příspěvky: 551
Registrován: 02 dub 2020, 13:26
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzající spojkový pedál

Příspěvek od Astra - R@SAG »

Díky za info, spíše by mě zajímalo, jak se k tomu co nejlépe dostat a to bez montaže daných pedálů. Někdy spojka vtže celý den, někdy jen po nastartování a ujetí pár km. Už mě to ale tak vádí ty nepříjemné zvuky, že musím to vyřešit :D :D :D .

Je tam opravdu malo místa a napadlo mě, to mazivo tam dostat prodloužením gumové tenké hadičky.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1.4 8v - 1992
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v ECOTEC - 2003
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v Twinport - 2006
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
WEB: astra-rasag.cz - vše o Opelech.
Odpovědět

Zpět na „Astra J - Motory“