Klimatizace Zafira B

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
martinak4
Příspěvky: 2
Registrován: 15 úno 2022, 08:15
Kontaktovat uživatele:

Klimatizace Zafira B

Příspěvek od martinak4 »

Ahoj, chci se zeptat jestli si někdo opravoval klimakompresor na Zafiře, čidlo na tlak sepne a do klimakompresoru jde napětí ale zřejmě bude vadná cívka na sepnutí elektromagnetické spojky, chtěl jsem se zeptat jestli to jde vyměnit ta cívka aniž bych musel demontovat kompresor. Díky za rady. :)
Opel Zafira B 1.8 103 KW černá cosmo
Reklama
 

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 204
Registrován: 21 čer 2019, 17:51
Bydliště: Hospoda u Třebíče

Re: Klimatizace Zafira B

Příspěvek od vasekpetr1 »

Řeknu to takto - mám naftu 1,9 CDTi (Z19DT) a přístup k samotnému kompresoru je na draka, natož měnit jen cívku. Asi bude lepší nechat odsát náplň, vyhodit kompresor ven. Na tomto odkazu máš video o vlastní demontáži spojky, tak porovnej, jestli máš u kompresoru tolik místa, abys tam dostal golu s ořechem a řízl do ní kladivem, aby se šroub na hřídeli povolil... ;)
Zkoušel jsi měřit obvod cívky, zda je přerušená?
Zafira B black line, Z19DT, 2008, WIN: W0L0AHM759G0031xx, 210 tkm
...a bydlím v Hospodě - Červené....
luiy87
Příspěvky: 49
Registrován: 01 dub 2020, 10:02

Re: Klimatizace Zafira B

Příspěvek od luiy87 »

Cívkou to být nemusí, já jsem měl přerušený kabel od klima kompresoru. Dělal jsem to minulý rok, ale už si nepmatuji jak jsem na to přišel. A mám i matnou vzpomínku, že jsem tu část kabelu doma opravoval na stole. Ale jak jsem ho z toho kompresoru dostal aniž bych demontoval kompresor si taky nepamatuji :D
Opel Astra H Z14XEP + LPG
Opel Astra H Z16XEP + LPG
ex Opel Corsa B X10XE + LPG
ex Opel Zafira A X16XE + LPG
ex Škoda Felicia 1.3MPi + LPG
ex Seat Ibiza 1.4 MPi
ex Peugeot 207 1.4
ex Kia Picanto 1.0
ex Škoda 120 LS
Uživatelský avatar
martinak4
Příspěvky: 2
Registrován: 15 úno 2022, 08:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace Zafira B

Příspěvek od martinak4 »

Hoši píšu pozdě ale přece, cívka prerušená ale ta výměna to byl porod tak na 3-4 hodiny ale jdeto, jsou tam 3 segerovky, ta třetí nešla za boha ven, utopená jak sviňa, udělal jsem si ze šroubováků přípravky a pak to šlo ale ten přístup, naproti řemenici je nosník takže tam je pravdu málo místa, v servisu mi řekli za opravu asi 10 tis. Klima už funguje oprava za 500,-
Opel Zafira B 1.8 103 KW černá cosmo
Odpovědět

Zpět na „Zafira B“