Zatékání do prostoru pro rezervu

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
jindra_pompo
Příspěvky: 10
Registrován: 08 črc 2024, 10:46

Zatékání do prostoru pro rezervu

Příspěvek od jindra_pompo »

Zdravím, včera jsem zjistil, že v prostoru pro rezervu v mojí Insignii B ST je voda. Zdá se, že už je tam delší dobu, protože v posledních pár dnech auto nestálo ani nejezdilo v dešti a ani nebylo v myčce. Voda byla pouze na dně prostoru, ale vozím tam i nějaké drobnosti co mají pár cm na výšku a nějaká voda stála i na nich - z toho bych hádal, že hladina byla původně výš, ale voda postupně vytekla. Zatím jsem si nevšiml, že by byl mokrý koberec v kufru nebo jiné části auta.
Měl jste někdo někdy podobný problém? Máte nějaká doporučení jak hledat, kudy do auta teče? Nějaká doporučení na obvyklá místa, kudy může zatékat?
Insignia B ST 2019, 1.6T AT6
Reklama
 

jindra_pompo
Příspěvky: 10
Registrován: 08 črc 2024, 10:46

Re: Zatékání do prostoru pro rezervu

Příspěvek od jindra_pompo »

Ještě dodám, že jsem pár měsíců zpět nechal autu ošetřit podvozek a dutiny "voskem", takže to by teoreticky mohlo ucpat nějaký odtokový kanál. Ale z mého pohledu je hlavní problém ten, že do auta vůbec teče, a ne to, že to z něj pak neodtéká zase ven.
Insignia B ST 2019, 1.6T AT6
Uživatelský avatar
R@dek
Příspěvky: 142
Registrován: 09 dub 2020, 08:02

Re: Zatékání do prostoru pro rezervu

Příspěvek od R@dek »

V minulosti jsem měl služební Focus a ten měl na střeše hagusy. Taky mi zatekla voda do prostoru rezervy a servis odhalil že to bylo střechou pod hagusem kolem šroubu, který měl poškozené těsnění. Bylo to u funglovky auta. Takže to ve výrobě někdo neudělal dobře. Je to jen tip kudy může zatékat.
Opel Astra J 1,4 turbo 103kW/140k notchback-SEDAN - drive - 2015
Dusan_Zafira
Příspěvky: 46
Registrován: 16 bře 2021, 19:07

Re: Zatékání do prostoru pro rezervu

Příspěvek od Dusan_Zafira »

Nemám Insignii, nicméně zatékáni do kufru mne potkalo taky.
Bylo to přez zadní světla, resp těsnění (šaugumu) kastle- světlo.
Pomohla vazelina nanesená na těsnění + rozumné utažení.
Opel Zafira B , A18XEL, royal blue "Borůvka"
jindra_pompo
Příspěvky: 10
Registrován: 08 črc 2024, 10:46

Re: Zatékání do prostoru pro rezervu

Příspěvek od jindra_pompo »

R@dek píše: 21 říj 2024, 11:40 V minulosti jsem měl služební Focus a ten měl na střeše hagusy. Taky mi zatekla voda do prostoru rezervy a servis odhalil že to bylo střechou pod hagusem kolem šroubu, který měl poškozené těsnění. Bylo to u funglovky auta. Takže to ve výrobě někdo neudělal dobře. Je to jen tip kudy může zatékat.
Dusan_Zafira píše: 22 říj 2024, 21:31 Nemám Insignii, nicméně zatékáni do kufru mne potkalo taky.
Bylo to přez zadní světla, resp těsnění (šaugumu) kastle- světlo.
Pomohla vazelina nanesená na těsnění + rozumné utažení.
Díky za odpovědi. Jak to zatékání ve vašem případě vypadalo? Pokud jste třeba auto polili vodou, objevila se voda u rezervy okamžitě?

Já jsem zkusil zajet do manuální myčky a kropit auto vodou, žena byla v autě a pozorovala, kudy bude voda přitékat. Neviděla nic, bylo tam sucho. Odjel jsem s autem domů, zaparkoval ho před domem a přes noc pršelo. Ráno jsem přišel a v jednom konkrétním místě (v dlouhém sváru poblíž nakládací hrany, mnohem výš než je dno prostoru rezervy) bylo tak půl až 1 deci vody. Zbytek prostoru byl suchý. Vodu jsem odsál a odešel domů. Večer jsem se šel podívat znovu, ve stejném místě bylo opět trochu vody. Nevšiml jsem si, že by přes den pršelo, takže to na mě působí tak, že voda se někde v/na autě hromadí a pomalu protéká do prostoru u rezervy. Naštěstí teda umístění toho sváru trochu zmenšuje množství možností, odkud tam může téct - kdyby se hromadila voda až na dně celého toho prostoru, hledalo by se to asi hůř.

Zásadní otázka pro mě je: mám si dělat starosti s tím, že se voda vůbec někudy do auta dostává (tj. pravděpodobně někam do dutin karoserie), nebo je to celkem běžné a mám řešit jen utěsnění toho prostoru rezervy?

Někde jsem četl, že tahle auta trpěla na problémy se zadními parkovacími senzory právě kvůli tomu, že do nich zatékalo. Možná by to mohlo být stejným místem?
Insignia B ST 2019, 1.6T AT6
Odpovědět

Zpět na „INSIGNIA – Interiér a exteriér“