Ridici jednotka nebo klikovka?

Moderátor: Moderátoři

Nitrosnb
Příspěvky: 26
Registrován: 05 srp 2010, 15:54
Bydliště: Brno

Ridici jednotka nebo klikovka?

Příspěvek od Nitrosnb »

Reknu vam jeden pribeh.
Takhle si jednou jedu, slapnu na plyn a auto zacne cukat jak kdyby mu dochazel benzin, na volnobeh se uplne dusi skoro chcipne (nadrz byla plna), pochvili se rozsviti kontrolka motoru. Tak si to kociruju rovnou do Oplu, tam na diagnostice zjistuji ze je spatny snimac klikove hridele, ten nemaji na sklade musi se objednat, bude to trvat tri dny, nakonec auto stalo v Oplu od pondeli do patku. Jedu si pro nej a nez vystrcim cumak, tak radim zpatecku protoze se kontrolka opet rozsvitila a auto se opet dusi malem zdechne. Chlapci vzali diagnostiku a nic jim to nehlasi, ale kontrolka sviti, tak se v tom zacnou stourat a po dvou hodinac cekani mi oznami ze to dneska nebude ze asi odeslo znovu to cidlo a nebo je spatny z vyroby. Na sledujici den mi volaji ze to budou asi zapalovaci kabely, ze na valci 1 a 3 je velky odpor, rikam vymente (opet neni skladem ceka se), pak meni cidlo vackove hridele a zavada furt trva. Dneska mi volali ze potrebuji rozebrat vanu a mrknout se na ozubene kolo na klikovce jestli nema vylomene nake zoubky, takze zitra mi reknou co a jak. jinak mi bylo sdeleno ze pokud to neni klikovka tak je to ridici jednotka. Jo a pokud to bude to ozubene kolo, ktere dava signal tomu cidlu na klikovce, tak se asi neda objednat samostatne ale rovnou s celou hrideli, tak vam nevim co je mensi zlo, obe veci budou stat peknej balik. A jeste jedna zvlasnost, vse se projebuje u studenyho motoru, jak se zahreje tak je klid, cca 30-40km .Co vy na to? Mam Vectru B 2.0 16V RV99
Reklama
 

Nitrosnb
Příspěvky: 26
Registrován: 05 srp 2010, 15:54
Bydliště: Brno

Re: Ridici jednotka nebo klikovka?

Příspěvek od Nitrosnb »

Tak z oplu se mi jeste neozvali, už na tom dělaj dalsi týden, neuveritelny. Nikdo nevite čím by to mohlo byt?
Uživatelský avatar
Fritol
Příspěvky: 512
Registrován: 25 lis 2008, 00:10
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Ridici jednotka nebo klikovka?

Příspěvek od Fritol »

nj někdy to jsou zavady na ktery se hned nepřijde.. :o).. at skusí dat jednotku z nějakeho auta..
ASTRA-G-2.0 -X20DTL,Hatchback 5dv.1998, ABS,4kotouč,vyhřívany el.zrcátka,centrál,origo lité kola,klima,el okna, dodělany Pal PC, modul zavíraní oken pomocí DO
Diagnostika:op-com v.1.39 (CZ) / Hradec Kralové a okolí
Nitrosnb
Příspěvky: 26
Registrován: 05 srp 2010, 15:54
Bydliště: Brno

Re: Ridici jednotka nebo klikovka?

Příspěvek od Nitrosnb »

Tak dneska jsem se byl informovat v oplu a klikovka to teda neni, takze jim zbyva ridici jednotka, nastesti tam maji stejnej vuz tak z nej vytahnou ridici jednotku a zkusi ji u me. A tak by me zajimalo jestli jim mam platit rozdelani vany + tesneni, kdyz to tim nebylo, zavada stale trva.
Uživatelský avatar
Fritol
Příspěvky: 512
Registrován: 25 lis 2008, 00:10
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Ridici jednotka nebo klikovka?

Příspěvek od Fritol »

no Nic jinyho ti nezbyde nez to zaplatit :D
ASTRA-G-2.0 -X20DTL,Hatchback 5dv.1998, ABS,4kotouč,vyhřívany el.zrcátka,centrál,origo lité kola,klima,el okna, dodělany Pal PC, modul zavíraní oken pomocí DO
Diagnostika:op-com v.1.39 (CZ) / Hradec Kralové a okolí
Nitrosnb
Příspěvky: 26
Registrován: 05 srp 2010, 15:54
Bydliště: Brno

Re: Ridici jednotka nebo klikovka?

Příspěvek od Nitrosnb »

Tak a je to, ridici jednotka nedava signal cidlu klikove hridele, takze je pry spatna ridici jednotka. Jinou mi tam nedavali, protoze k ni nemeli kody. Takze ted babo rad!! Da se to nejak opravit nebo musim navstivit vrakal?
P.S.
Příspěvky: 468
Registrován: 28 říj 2009, 20:33
Bydliště: Karlovarsko

Re: Ridici jednotka nebo klikovka?

Příspěvek od P.S. »

je to obráceně z čidla kliky de signál do počítače a ten řídí minusovými impulsy zapalovací cívku
počítač skusit můžou pokud maj jinej musej ale přehodit i čtečku imo je na spinačce taková černa krabička a samozřejmě musej použít i čip z klíče.měnil sem to u sebe je to práce na 15 minut.
jinak pokud máš v háji počítač tak to musíš sehnat komplet-počítač,čtečku,a aspon jeden funkční imo s klíče
vše musí být z jednoho vozu téhož typu motoru co máš ty!!!
ja to kdysy sehnal na vrakáči za 5000kč ale koukal sem tak na aukru se to občas oběví do 2000kč skus pohledat.
VB 1.6 16V 74 KW 1996 -ex
škoda octávie combi 1.9 TDI 81KW
škoda octávie combi 1.6 SR 74 KW
Nitrosnb
Příspěvky: 26
Registrován: 05 srp 2010, 15:54
Bydliště: Brno

Re: Ridici jednotka nebo klikovka?

Příspěvek od Nitrosnb »

Dik za info. Ja bych rekl ze se jim asi do toho nechtelo a bůh vi jestli je ta jednotka opravdu spatna, hold se mi zase potvrdilo ze autorizovany servisy opravovat auta neumi. A jeste mi nejde do hlavy, kdyz se auto zahreje, tak se chova uplne normalne.
P.S.
Příspěvky: 468
Registrován: 28 říj 2009, 20:33
Bydliště: Karlovarsko

Re: Ridici jednotka nebo klikovka?

Příspěvek od P.S. »

skusil bych pokud ste to neskoušeli vyměnit čidlo teploty motoru to co řídí počítač http://www.automedik.cz/automobily-nahr ... pid=139866 to dokáže nadělat taky pěknou paseku-nemusíš ho hned kupovat stačí si ho pučit pasuje tam z favorita či feldy motor bmm :idea:
VB 1.6 16V 74 KW 1996 -ex
škoda octávie combi 1.9 TDI 81KW
škoda octávie combi 1.6 SR 74 KW
Nitrosnb
Příspěvky: 26
Registrován: 05 srp 2010, 15:54
Bydliště: Brno

Re: Ridici jednotka nebo klikovka?

Příspěvek od Nitrosnb »

to asi nezkousely, ja mam ale 100KW, tam uz to z farotita nepasuje a nevis kde bych to nasel?
Odpovědět

Zpět na „Vectra B“