Vrzáni nebo vůle přední nápravy/řízení - pouze v zimě

Moderátor: Moderátoři

Georgino
Příspěvky: 64
Registrován: 08 lis 2010, 15:29

Vrzáni nebo vůle přední nápravy/řízení - pouze v zimě

Příspěvek od Georgino »

Ahoj, minulou i letošní zimu pozoruju, že jak začne být sníh, mokro, tak mi začne vrzat a tak lehce rachtat něco na předku. Třeba i při otáčení volantem na místě, ale hlavně při jízdě. Jakoby byla vymlácená celá přední náprava, jakoby byly všude nějaké vůle... Ale na jaře to zase ztichne a je vše OK. Tuší někdo, čím to může být? Díky.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Zeppelin
Příspěvky: 84
Registrován: 09 led 2010, 10:38
Bydliště: Plzeň

Re: Vrzáni nebo vůle přední nápravy/řízení - pouze v zimě

Příspěvek od Zeppelin »

Asi budeme mít odlišné problémy, přesto já mám problém přes zimu s vrzajícíma tlumičema nebo prožinama na zadku a to v případě, že se předek zhoupne a zadek "povyskočí" nahoru. Když jsou teploty nad 10°C a výš, je po problému. Takže bych to ve tvém případě viděl na něco podobného, co nemá rádo zimu. Co nějaká zimní prohlídka v servisu, nebyl jsi?
Insignia A Sports Tourer, Flex Ride, 4x4
Ex Vectra C, 1.8 16V (Z18XE), 2002
Georgino
Příspěvky: 64
Registrován: 08 lis 2010, 15:29

Re: Vrzáni nebo vůle přední nápravy/řízení - pouze v zimě

Příspěvek od Georgino »

Zeppelin píše:Asi budeme mít odlišné problémy, přesto já mám problém přes zimu s vrzajícíma tlumičema nebo prožinama na zadku a to v případě, že se předek zhoupne a zadek "povyskočí" nahoru. Když jsou teploty nad 10°C a výš, je po problému. Takže bych to ve tvém případě viděl na něco podobného, co nemá rádo zimu. Co nějaká zimní prohlídka v servisu, nebyl jsi?
No to je fakt, pruziny a tlumice me nenapadly - a taky by mohly to byt. Prijde mi, ze to je zpusobeny soli, nekam se dostane, kde drhne, vrze.
Uživatelský avatar
novotnypepa
Příspěvky: 84
Registrován: 31 led 2010, 10:55
Bydliště: PARDUBICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzáni nebo vůle přední nápravy/řízení - pouze v zimě

Příspěvek od novotnypepa »

Já to mám to samé, na předku vrže stabilizačka a při rejdování vržou ložiska v blatníku, nevím jak se to správně jmenuje. Zkoušel jsem védéčko a na chvilku to pomůže.
VECTRA C CARAVAN r.v. 2005, Z19DTH 110kw, CD70navi
Georgino
Příspěvky: 64
Registrován: 08 lis 2010, 15:29

Re: Vrzáni nebo vůle přední nápravy/řízení - pouze v zimě

Příspěvek od Georgino »

novotnypepa píše:Já to mám to samé, na předku vrže stabilizačka a při rejdování vržou ložiska v blatníku, nevím jak se to správně jmenuje. Zkoušel jsem védéčko a na chvilku to pomůže.
Loziska v blatniku?? Premejslim co to muze byt - ale diky za uklidneni, wd-cko vyzkousim :-)
Uživatelský avatar
m.artty
Příspěvky: 1031
Registrován: 06 pro 2008, 11:14
Bydliště: Litvínov, občas Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzáni nebo vůle přední nápravy/řízení - pouze v zimě

Příspěvek od m.artty »

Ložiska v blatníku :lol: nemyslíš horní uložení?
Opel Kadett GSi cabrio ---> Obrázek

Opel Astra 1,7 TD ---> Obrázek
zazík
Příspěvky: 35
Registrován: 22 čer 2010, 17:58

Re: Vrzáni nebo vůle přední nápravy/řízení - pouze v zimě

Příspěvek od zazík »

To vrzání na předku v zimě nejspíš zpusobuje uložení příčného stabilizátoru,takový gumový uložení,asi 180 kč za kus,potřeba dvou ;)
VeCe Z18XE,2003
Uživatelský avatar
novotnypepa
Příspěvky: 84
Registrován: 31 led 2010, 10:55
Bydliště: PARDUBICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzáni nebo vůle přední nápravy/řízení - pouze v zimě

Příspěvek od novotnypepa »

Jo přesně to jsem myslel. :lol:
VECTRA C CARAVAN r.v. 2005, Z19DTH 110kw, CD70navi
suzuki
Příspěvky: 23
Registrován: 18 zář 2010, 13:36

Re: Vrzáni nebo vůle přední nápravy/řízení - pouze v zimě

Příspěvek od suzuki »

presne to iste vrzganie na prednej naprave mam aj ja- jeden z dovodov preco sa nedokazem zbait toho prekliateho auta, mam ho 3 mesiace a ako som ho na zaciatku miloval tak ho zacinam nenavidiet !!!!! vlajkova lod? kdeze , zial je to vrak ktory pri 100tis km pomaly ale isto umiera.... stale sa nieco kazi kazdy tyzden ina porucha...
Georgino
Příspěvky: 64
Registrován: 08 lis 2010, 15:29

Re: Vrzáni nebo vůle přední nápravy/řízení - pouze v zimě

Příspěvek od Georgino »

Kam se tedy presne ma to WD-cko nastrikat? Uklidnuje me pocit, ze tomu autu nic neni, ale to vrzani je strasne neprijemny...
Odpovědět

Zpět na „VECTRA C – Podvozek a řízení“