ztráta výkonu 1,9 cdti 110 kw

Moderátor: Moderátoři

vvenca
Příspěvky: 56
Registrován: 18 pro 2010, 17:46

ztráta výkonu 1,9 cdti 110 kw

Příspěvek od vvenca »

Zdravim všechny majitele VeCe, jsem nadšeným majitelem tohoto vozidla, ale tento týden u auta pozoruji, že vozidlo postupně ztrácí výkon. Dříve byl u motoru mohutný zátah někde kolem 2000 otáček, ale nyní se zátah projevuje až u 2500 otáček a motoru se vůbec nechce. Žádná kontrolka se mi zatím nerozsvítila. Uvítám každou radu.
Opel Vectra C Caravan, 1.9 CDTI 110 kw, r.v. 2006, tm.modrá metal., CD70Navi, kůže, vyhř. sedačky, AFL, výklop. tažné, el. otev. zadní dveře, parkpilot.
Reklama
 

Marky
Příspěvky: 160
Registrován: 08 říj 2009, 18:16

Re: ztráta výkonu 1,9 cdti 110 kw

Příspěvek od Marky »

Chtělo by, aby se na to juknul někdo šikovný přes diagnostiku, může to být více věci. Nejčastější bývá příčinou EGR nebo vířivé klapky sání, ale může o být i něco jiného.
Toyota Prius 1.8
Ex Vectra Caravan 1.9 CDTI (mazel)
Ex Astra G Caravan 2.0 DTI
Ex Astra F Caravan 1.7 TDS
vvenca
Příspěvky: 56
Registrován: 18 pro 2010, 17:46

Re: ztráta výkonu 1,9 cdti 110 kw

Příspěvek od vvenca »

egr ventil mi taky napad, zkusim dle návodu vyčistit a pak dám vědět. Jinak díky za odpověď.
Opel Vectra C Caravan, 1.9 CDTI 110 kw, r.v. 2006, tm.modrá metal., CD70Navi, kůže, vyhř. sedačky, AFL, výklop. tažné, el. otev. zadní dveře, parkpilot.
vvenca
Příspěvky: 56
Registrován: 18 pro 2010, 17:46

Re: ztráta výkonu 1,9 cdti 110 kw

Příspěvek od vvenca »

Takže jsem sundal kryt motoru a taková ta tyčka od vířivých klapek je úplně vypadlá, takže sání bude muset na výměnu :cry: Chtěl bych se zeptat, jestli s tím má někdo zkušenosti a dále, kolik stojí výměna sání. Něco jsem hledal různě na fórech a dočetl jsem se, že výměna vyjde na cca 20.000,- Kč. Ještě jsem se dočetl, že u někoho se špatné sání vůbec neprojevilo ztrátou výkonu a motor fungoval úplně normálně, tak by mě zajímalo, jestli je to pravda, nebo ne. Díky za odpovědi.
Opel Vectra C Caravan, 1.9 CDTI 110 kw, r.v. 2006, tm.modrá metal., CD70Navi, kůže, vyhř. sedačky, AFL, výklop. tažné, el. otev. zadní dveře, parkpilot.
Marky
Příspěvky: 160
Registrován: 08 říj 2009, 18:16

Re: ztráta výkonu 1,9 cdti 110 kw

Příspěvek od Marky »

Nejsem si jist, jestli se nekomu po spadnuti tahla to nepromitlo do chodu motoru, ale me tade jo a to docela razntne, protoze kazda klapka zustavala v jine poloze a zatah motoru byl pokazde pri jinych otackach podle momentalniho natoceni klapek. Obcas jsem mel i problem se rozjet na sikmem najezdu do garaze, kdyz jsem na nem parkoval. Da se s tim jezdit, poskozeni motoru nenastane, ale neni to ten pravy pozitek z tohoto motoru a jizdy, urcite doporucuji vymenu. Muzes zkusit tahlo znovu nasadit, ale pocitej s tim, ze zase znovu po case spadne.
Tady mas kolem toho diskuze:
http://www.opel-forum.cz/viewtopic.php? ... 9&start=10
http://www.opel-astra-h.cz/forum/viewto ... f=33&t=813
Toyota Prius 1.8
Ex Vectra Caravan 1.9 CDTI (mazel)
Ex Astra G Caravan 2.0 DTI
Ex Astra F Caravan 1.7 TDS
vvenca
Příspěvky: 56
Registrován: 18 pro 2010, 17:46

Re: ztráta výkonu 1,9 cdti 110 kw

Příspěvek od vvenca »

Díky za info ohledně klapek, pročetl jsem si všechny odkazy a zítra vyrážim do Opela, na kolik mi to nacení. Dneska při jízdě se mi dokonce rozsvítila oranžová kontrolka auta s klíčem a s autem jsem se nemohl ani rozjet. Ještě jednou díky za info a zítra dam vědět, jak jsem dopadl v Opelu.
Opel Vectra C Caravan, 1.9 CDTI 110 kw, r.v. 2006, tm.modrá metal., CD70Navi, kůže, vyhř. sedačky, AFL, výklop. tažné, el. otev. zadní dveře, parkpilot.
suzuki
Příspěvky: 23
Registrován: 18 zář 2010, 13:36

Re: ztráta výkonu 1,9 cdti 110 kw

Příspěvek od suzuki »

u mňa bola strata výkonu spôsobená tým že na kolene-(záhybe) bola málinko poškodnená hadička podtlakového ventilu tá ktorá je medzi motorom a chladičom a tade sa tam dostával vzduch...
Uživatelský avatar
novotnypepa
Příspěvky: 84
Registrován: 31 led 2010, 10:55
Bydliště: PARDUBICE
Kontaktovat uživatele:

Re: ztráta výkonu 1,9 cdti 110 kw

Příspěvek od novotnypepa »

Ahoj, jezdil jsem s vypadlým táhlem asi půl roku a je to tak jak píšeš. Nevěděl jsem k čemu to táhlo je, pak jsem ho nasadil a podstatná změna.
VECTRA C CARAVAN r.v. 2005, Z19DTH 110kw, CD70navi
vvenca
Příspěvky: 56
Registrován: 18 pro 2010, 17:46

Re: ztráta výkonu 1,9 cdti 110 kw

Příspěvek od vvenca »

Tak jsem byl dnes v Opelu a tam mi řekli, že na mě dneska nemají vůbec čas, a že ho budou mít až ve středu, tak abych v tu středu přijel a oni to tam napíchnou na diagnostiku. Tak jsem vyrazil domů a po ujetí asi 10 km najednou auto přestalo úplně ject a chcíplo. Zkoušel jsem několikrát nastartovat, motor se rozběhnul, ale nešel vůbec do otáček, otáčky se držely někde na 800 a po asi 10 vteřinách zase motor zhasnul. Zkoušel jsem nasadit tyčku od vířivých klapek zpátky na své místo, to se mi asi po hodině podařilo, ale žádný rozdíl nenastal. Motor opět naskočil a po 10 vteřinách zhasnul. Potom začalo dost hustě sněžit, takže kamarád, který mě přijel odtahnout se se mnou nerozjel, tak zbývala jediná možnost a to zavolat odtahovku, která mi vyšla na 1500,- Kč :cry: :cry:
Opel Vectra C Caravan, 1.9 CDTI 110 kw, r.v. 2006, tm.modrá metal., CD70Navi, kůže, vyhř. sedačky, AFL, výklop. tažné, el. otev. zadní dveře, parkpilot.
Marky
Příspěvky: 160
Registrován: 08 říj 2009, 18:16

Re: ztráta výkonu 1,9 cdti 110 kw

Příspěvek od Marky »

To chcipnuti urcite nebude sanim, tam motor nastartujes v jakekoilv poloze klapek. Snad se neco ulozilo do diagnostiky a tak snad budes pozitri chytrejsi. Dej vedet co to zpusobilo, prijde mi to nejake divne.
Toyota Prius 1.8
Ex Vectra Caravan 1.9 CDTI (mazel)
Ex Astra G Caravan 2.0 DTI
Ex Astra F Caravan 1.7 TDS
Odpovědět

Zpět na „VECTRA C – Motory“