EGR ventil

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
zazík
Příspěvky: 35
Registrován: 22 čer 2010, 17:58

EGR ventil

Příspěvek od zazík »

Prosím,je na VC Z18XE,2003, EGR ventil,někde jsem četl že ne,protože motor má dvě lamda sondy,ale v autodílech ho nabízejí na tento typ a jestli tam je,tak kde se nachází a má to ještě karburátor,popř. :? kde,dík
VeCe Z18XE,2003
Reklama
 

Uživatelský avatar
Fritol
Příspěvky: 512
Registrován: 25 lis 2008, 00:10
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: EGR ventil

Příspěvek od Fritol »

karburator měli snad naposled Corsa A a Kadet. tady to je vicebodovej vstřik a AGR je takovy ten válec co do něj vede konektor hned vedle konektoru od zapalovací listy zde FOto: http://img97.imageshack.us/i/ram1z.jpg/
ASTRA-G-2.0 -X20DTL,Hatchback 5dv.1998, ABS,4kotouč,vyhřívany el.zrcátka,centrál,origo lité kola,klima,el okna, dodělany Pal PC, modul zavíraní oken pomocí DO
Diagnostika:op-com v.1.39 (CZ) / Hradec Kralové a okolí
zazík
Příspěvky: 35
Registrován: 22 čer 2010, 17:58

Re: EGR ventil

Příspěvek od zazík »

S tínm karburátorem jsem si myslel,že je to nesmysl,proč v Atob...xu píšou příprava paliva karburátor :? ,to že to je stříkačka jsem věděl,jsi si jist s tím EGR,v servisu ho nenašli a ani já ho nevidím,asi jsem slepej ;) a jestli tam je,tak kde na Z18XE,dík
VeCe Z18XE,2003
Uživatelský avatar
frenkiecz
Příspěvky: 24
Registrován: 05 úno 2011, 21:19

Re: EGR ventil

Příspěvek od frenkiecz »

To označené.
AGR ventil je problém za cca 5000kč. Kdo neví jak na to, tak platí.Neprospívají mu krátké cesty ani podtáčení motoru, při kterých dochází ve ventilu ke karbonizaci a jeho nefunkčnosti odvádění výfukových spalin. Ventil se začne zanášet a v brzké době jde motor na 3 válce a do 500 km se rozsvítí oranžová kontrolka v přístrojové desce. CO S TÍM? Stačí ventil demontovat z vozu, použít vhodný přípravek na dekarbonizaci a prostříkat spreyem WD 40. Odpojit autobaterii alespoň na 40 minut, kdy dojde k resetování počítače ( u Opla zaplatíte 630 kč za vyresetování ), namontovat ventil zpět a Oplík zase z vesela jezdí se zhasnutou konrolkou a na 4 válce.
Přílohy
egr.jpg
egr.jpg (245.67 KiB) Zobrazeno 3677 x
Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 785
Registrován: 09 úno 2009, 21:08
Bydliště: Brozany u Pardubic

Re: EGR ventil

Příspěvek od denny »

frenkie-u Vectry C ten výmaz není tak jednoduchý jako u Astry G.Canové zprávy jsou svině ;) ;) ;) !!!
Odpovědět

Zpět na „VECTRA C – Motory“