Insignia GSI po faceliftu

Pokud kupujete nebo už jste koupili, podělte se o zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
mfilip
Příspěvky: 282
Registrován: 06 kvě 2017, 10:21

Re: Insignia GSI po faceliftu

Příspěvek od mfilip »

Z bazaru bez problemu a vyber si myslim, ze slusny.
Odjakziva pouzivam 2 sady a nejde ani tak o to, ze se rafky ponici v zime pri neopatrne jizde, ostatne ono zas ta ceska zima zas tolik snehovych rizik nenabizi, ale jde hlavne o to, jak se sada disku muze ponicit pri neustalem prezouvani letni/zimni.
V podstate mam disky poniceni jen z pneuservisu nez vlastni jizdou ...
Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex A20DTE MR2015
Reklama
 

EnderX
Příspěvky: 15
Registrován: 24 lis 2020, 20:56

Re: Insignia GSI po faceliftu

Příspěvek od EnderX »

Já se kolům z bazaru nebráním. Kdyby byly se zimákama a ideálně disky s tenkými paprsky, tak beru... ;)
Uživatelský avatar
shr3k
Příspěvky: 28
Registrován: 13 lis 2018, 11:44

Re: Insignia GSI po faceliftu

Příspěvek od shr3k »

EnderX píše: 29 kvě 2021, 11:39 Ahoj,

tak nakonec jsem se před pár měsíci rozhoupal a objednal Insignii GSi ST v plné. Někdy v průběhu června by měla být k odběru. Začínám přemýšlet nad zimníma kolama... Po delším rozhodování jsem se pevně rozhodnul pro další 18” disky. Přeci jen obrubníky nejsou moc dobře pod sněhem vidět, na silnici občas zmrazky, posyp, tak proč si letní ráfky ničit.
Bral někdo disky originál Opel? Je možné se u nich dostat k rozumné ceně? Případně i od jiných renomovaných výrobců? Je riziko, že může být u některých problém skrz Brembo brzdy?

Díky
Ender
https://www.insignia-b-forum.de/gallery ... sterreich/ MAK Wolf 8x18 ET40 se přes Bremba vejdou.
2018 Opel Insignia Country Tourer 2.0T Exclusive, Glory Red - prodána
EnderX
Příspěvky: 15
Registrován: 24 lis 2020, 20:56

Re: Insignia GSI po faceliftu

Příspěvek od EnderX »

shr3k píše: 03 čer 2021, 11:22
EnderX píše: 29 kvě 2021, 11:39 Ahoj,

tak nakonec jsem se před pár měsíci rozhoupal a objednal Insignii GSi ST v plné. Někdy v průběhu června by měla být k odběru. Začínám přemýšlet nad zimníma kolama... Po delším rozhodování jsem se pevně rozhodnul pro další 18” disky. Přeci jen obrubníky nejsou moc dobře pod sněhem vidět, na silnici občas zmrazky, posyp, tak proč si letní ráfky ničit.
Bral někdo disky originál Opel? Je možné se u nich dostat k rozumné ceně? Případně i od jiných renomovaných výrobců? Je riziko, že může být u některých problém skrz Brembo brzdy?

Díky
Ender
https://www.insignia-b-forum.de/gallery ... sterreich/ MAK Wolf 8x18 ET40 se přes Bremba vejdou.
Čau. Tak Insi už je doma. Ty kola máš opravdu potvrzené, že se přes Brembo vejdou? Všechny parametry jsou pak identické s Origo? Vrtání středové osy i díry pro šrouby/matice? Když koukám na ty orig. dvacítky, tak ten brzdič axiálně téměř to kolo líže… 😎 Design by pak odpovídal mým představám. Ptal jsem se v Opelu na ty zimní kola a ti mi řekli, že takovou akci v ČR nemají. Ale zase že cena auta je jinde než v DE…
E.
EnderX
Příspěvky: 15
Registrován: 24 lis 2020, 20:56

Re: Insignia GSI po faceliftu

Příspěvek od EnderX »

EnderX píše: 25 črc 2021, 09:47
shr3k píše: 03 čer 2021, 11:22
EnderX píše: 29 kvě 2021, 11:39 Ahoj,

tak nakonec jsem se před pár měsíci rozhoupal a objednal Insignii GSi ST v plné. Někdy v průběhu června by měla být k odběru. Začínám přemýšlet nad zimníma kolama... Po delším rozhodování jsem se pevně rozhodnul pro další 18” disky. Přeci jen obrubníky nejsou moc dobře pod sněhem vidět, na silnici občas zmrazky, posyp, tak proč si letní ráfky ničit.
Bral někdo disky originál Opel? Je možné se u nich dostat k rozumné ceně? Případně i od jiných renomovaných výrobců? Je riziko, že může být u některých problém skrz Brembo brzdy?

Díky
Ender
https://www.insignia-b-forum.de/gallery ... sterreich/ MAK Wolf 8x18 ET40 se přes Bremba vejdou.
Čau. Tak Insi už je doma. Ty kola máš opravdu potvrzené, že se přes Brembo vejdou? Všechny parametry jsou pak identické s Origo? Vrtání středové osy i díry pro šrouby/matice? Když koukám na ty orig. dvacítky, tak ten brzdič axiálně téměř to kolo líže… 😎 Design by pak odpovídal mým představám. Ptal jsem se v Opelu na ty zimní kola a ti mi řekli, že takovou akci v ČR nemají. Ale zase že cena auta je jinde než v DE…
E.
https://www.mojepneu.cz/brock-b32-hgvp- ... 5x115-et41
Tyhle mi přijdou OK…
EnderX
Příspěvky: 15
Registrován: 24 lis 2020, 20:56

Re: Insignia GSI po faceliftu

Příspěvek od EnderX »

Tak opět zimní kola a nevím si rady.. :-D
Kontaktoval jsem i BS auto nadhodili mi 18” kola co se mi jednak vůbec nelíbí a druhak mi tvrdí, že i na Facelift GSi patří 5x120. Já když to z venku přibližně měřím, mám pocit že je to ale fakt 5x115. Tak jsem v koncích, protože i konfigurátory jsou často zmatené, nebo nemají data.
Navíc se místo 18” přikláním k 19” a pneu 245/40. Ty 20”
Není tu někdo nový s Faceliftovanou Insi GSi? Kdo tohle už vyřešil? Případně jsou všechna data zevnitř disku? Vezu auto na výměnu audia do Ahifi, tak že by na to při tlumení podběhů mrkli…

Možná bych volil tohle. Jen škoda že je nedostupná varianta Dark:
https://www.felgenoutlet.de/de/alufelge ... sion=0.000
Uživatelský avatar
westler
Příspěvky: 295
Registrován: 08 dub 2018, 10:46

Re: Insignia GSI po faceliftu

Příspěvek od westler »

EnderX: Něco málo jsem našel tu - https://www.insignia-club.pl/viewtopic. ... 6&start=60, snad pomůže
Astra K ST, 2018, 1.6T AT
EX Astra H, 2009, 1.6 Easytronic
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Insignia GSI po faceliftu

Příspěvek od Sunman »

245 na zimu by som nedal ani náhodou
Budeš jazdiť na vode a v brečke a 245 je moc na to aby dokázala vyššiu vrstvu pri vyšších rýchlostiach odviezť. Pokiaľ jazdíš okresky 80-90 tak fajn
EnderX
Příspěvky: 15
Registrován: 24 lis 2020, 20:56

Re: Insignia GSI po faceliftu

Příspěvek od EnderX »

Já tedy nevím jestli 245 vs 235 je takový rozdíl. Nebo jo? Je to rozdíl cca 4%, což mi přijde jako nic. A když koukám na gumy, tak když člověk vidí typy s podélnýma drážkama a bez nich, tak ten efekt musí být větší, ne? Já bych řekl, že designem gum se ten rozdíl 10mm dá řešit. Nehledě na to, že v Brně sníh prakticky není a na hory jedu párkráz za rok a naložený s rodinou stejně nezávodím.
Ta idea 19” a šíře 245 pramení z úvahy, že zachovám skrz 19” hezký vzhled a vyšší šířkou získám i nějaké milimetry na výšce bočnice. Řekl bych že třeba 18” a 235 je v celkovém průměru výrazně menší kolo než originál dvacítky…. Tj i auto jde více k silnici… Možná hloupá idea? :-)
Volfik
Příspěvky: 160
Registrován: 31 říj 2018, 21:19

Re: Insignia GSI po faceliftu

Příspěvek od Volfik »

Akorát na 19" nemá to auto homologaci, jen 18" a 20". Takže by to neprošlo STK a v případě havárky bys mohl mít, teoreticky, problém s plněním pojišťovny.

Já teda jezdím na 20" i v zimě a pohoda.
Insignia GSi (2.0T benzín, 260hp, 4x4, 8AT)
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Insignii“