Vnitřní osvětlení kabiny

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 204
Registrován: 21 čer 2019, 17:51
Bydliště: Hospoda u Třebíče

Re: Vnitřní osvětlení kabiny

Příspěvek od vasekpetr1 »

Takže rozuzlení problému: sundal jsem tapec, vytáhl zámek z dveří, rozpojil konektor na zámku a jal jsem se měřit - na pinu pro kontakt zámku jsem naměřil 12V, dle barvy hnědého vodiče jsem našel kostru a při proklemování šedého vodiče s hnědým vodičem se - nestalo nic, žádná změna. Hledal jsem nějaké poškození kabelu kostry, nikde nic. Tak jsem koukl mobilem dovnitř do konektoru X5 ve dveřích a zjistil jsem, že jazýček kontaktu pro kostru v pinu úplně chybí!!! Prostě závada zřejmě od výroby, protože na výplni dveří není vidět, že by se do ní zasahovalo a žádné poškození v konektoru také není vidět nebo to někdo při demontáži celých dveří ulomil. Tak jsem natáhl náhradní kostru, napojil na plech dveří a interní osvětlení i signalizace otevřených dveří na přístrojovce začala fungovat ;) . Zase jsem klidnější už z jednoho důvodu, že auto se umí po odemčení dveří dálkou a neotevření dveří zase po čase samo zamknout a žena má ve zvyku při odjezdu z práce otevřít si pravé zadní dveře, dát dovnitř košík s doklady a nahoru si položí klíče, a jde si s kolegyněmi zakouřit. A teď si představte, že auto nezaznamená, že se po odemčení otevřely některé dveře (protože od PZ dveří indikace otevření nefungovala) a vesele se auto zamkne! Žena v práci 12 km daleko a já s náhradními klíči doma - radši nemyslet :D
Zafira B black line, Z19DT, 2008, WIN: W0L0AHM759G0031xx, 210 tkm
...a bydlím v Hospodě - Červené....
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „Zafira B“