Opel Astra - po 200 000km?

Pokud kupujete nebo už jste koupili Opel Astra K, podělte se o zkušenosti.

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Emil11
Příspěvky: 2
Registrován: 07 bře 2024, 10:27

Re: Opel Astra - po 200 000km?

Příspěvek od Emil11 »

Zdravím páni som tu nový a téma mi padla do oka nakoľko som práve včera riešil hrkotanie rozvodov po štarte Astra K 1.6cdti 100kw kúpená s nájazdom 156 tis.km pri 160 to začalo a pri 162tis.Som sa pripravoval na drahú výmenu rozvodov dva dni som prechádzal internet a niekde som našiel video jak na to lacnejšie takže som kúpil tesnenie pod šponovák je z plechu a zabráni stečeniu oleja pôvodne ho mali iba v Opli ale už je druhovýroba od Febi asi za 12eur a kúpil som aj šponovák kamarát mi to v servise vymenil za160eur bez vyberania motora. Celkové náklady 232eur rachotenie rozvodovej reťaze je minulosť.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1808
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Opel Astra - po 200 000km?

Příspěvek od Colommbo »

Ahoj! Ono to v případě řetězového rozvodu není jen o napínáku, jde i o vodící lišty, vačková kola a řetěz samotný. Pokud napínák předtím už nefunguje správně, vytahuje se řetěz a trpí vačková kola (mimochodem "hrkotání" je právě zvuk volného řetězu nabíhajícího na ozubení vačkových kol.) Ale je to na zvážení každého soudruha, co všechno při výměně rozvodů nechá udělat, zprovoznění napínáku je dle mého soudu málo...
W124 E320 R6 Coupé 1994
Emil11
Příspěvky: 2
Registrován: 07 bře 2024, 10:27

Re: Opel Astra - po 200 000km?

Příspěvek od Emil11 »

Záleží aj od toho jak dlho sa daný problém vyskytoval ja som to riešil behom v priebehu max.jedného mesiaca od prvých príznakov.Pokiaľ to niekto nechá tak dlhodobo niekolko tis.km a rachoce mu to aj 10sekúnd po štarte nebodaj aj teplé tak to tam musí byť celé v háji to je jasné.Mne to bolo počuť tak max 2sekundy po štarte.
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Astru K“